16 listopada w Szczecinku na hali Ślusarnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców roczników 2011 i młodszych. W zawodach wzięły udział nasze drużyny, które bardzo dobrze się zaprezentowały i walczyły z ogromnym zaangażowaniem. W kategorii dziewcząt młodszych tytuł Mistrzyń Powiatu wywalczyła nasza drużyna w składzie: Kaja Purlis, Dominika Norkowska i Oliwia Nędzi. Zawodniczki otrzymały mistrzowski puchar, dyplom i złote medale. Ponadto dziewczyny wywalczyły awans do zawodów regionalnych, w którym wystąpią mistrzowie powiatów: Sławno, Białogard, Świdwin, Koszalin ziemski, Koszalin grodzki oraz Szczecinek. Zawody odbędą się 29.11.23r. w Połczynie Zdroju. Na turnieju w Szczecinku zdobyliśmy też brązowe medale. W grupie chłopców młodszych 3 miejsce wywalczyli nasi reprezentanci – Nikodem Purlis, Jakub Wasylik i Dominik Norkowski. Gratulujemy.
Brązowe medale drużyn z rocznika 2009- 2010
16 listopada w Szczecinku na hali Ślusarnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców rocznika 2009 – 2010. W tym turnieju wystąpiły nasze drużyny, które zaprezentowały się bardzo dobrze. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli bardzo ambitnie. W każdy pojedynek wkładali maksimum wysiłku, co zaowocowało powiatowymi medalami. W kategorii dziewcząt starszych 3 miejsce i brązowe medale zdobyły Oliwia Matwiejczuk, Martyna Bugajska i Oliwia Kita. Również 3 miejsce i brązowe medale w grupie chłopców starszych wywalczyli nasi uczniowie w składzie: Bartosz Małek i Bartosz Matwiejczuk. Gratulujemy.
21
Warsztaty z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. W tym roku przypadło 16 listopada. Idea tego obchodzonego w Polsce i na świecie dnia ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Ten dzień jest dobrym sposobem promowania zdrowego trybu życia. Dlatego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas V-VIII przeprowadzone przez pedagoga szkolnego. Lekcja ta była dobrą okazją do uświadomienia i przypomnienia, że palenie tytoniu powoduje różne choroby przewlekłe, w tym choroby serca, ślepotę, miażdżycę, choroby płuc i zaburzenia płodności. Tytoń wypalany w dowolnej formie jest przyczyną 90% wszystkich nowotworów płuc oraz istotnym czynnikiem ryzyka udarów i śmiertelnych ataków serca. Ma niezwykle szkodliwe działanie na organizm człowieka.
11
Klasy I- III w Szczecinku
13 listopada przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 pojechali na cały dzień do Szczecinka. Tam czekało na nich mnóstwo atrakcji. Najpierw w kinie ,,Wolność” obejrzeli spektakl ,,Piotruś Pan” przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Potem najmłodsi udali się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. W tym czasie uczniowie klas I- III brali udział w pokazowej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. To były bardzo ciekawe zajęcia i dzieciom bardzo się podobały. Jeszcze jedną atrakcją tego dnia był spacer po szczecineckim parku i zabawy na placu.
65
Śniadanko daje moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i najlepszy start w nowy dzień. W klasie trzeciej jest to również start w nowy tydzień, ponieważ co poniedziałek (od listopada) uczniowie wraz z wychowawczynią spożywają zdrowy posiłek. Podczas wspólnego śniadania zwracamy uwagę na wartości odżywcze i kulturę jedzenia
3
Przedszkolaki w szczecineckiej bibliotece
13 listopada nasi najmłodsi – dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek - wybrali się do Szczecinka. Tam czekała na nich niezwykła atrakcja. Dzieci odwiedziły Bibliotekę im. Kornela Makuszyńskiego. Spotkały się z paniami bibliotekarkami, które pokazały im bibliotekę oraz przeprowadziły ciekawe zajęcia, podczas których obok książek zagościło jabłko. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki.
4
Pranie ortograficzne
W klasie trzeciej nawet dyktando jest do góry nogami A czy wiedzieliście, że chłopcy podczas lekcji robią pranie? PRANIE ORTOGRAFICZNE Na sznurkach suszą się wyrazy, które sprawiły dzieciom trudności. A wszystko po to, by doskonalić, utrwalać i poszerzać umiejętności poprawnego pisania.
4
Święto Niepodległości
11 listopada 2023 roku świętujemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali gminne obchody święta. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, przedstawiciele Centrum Usług Wspólnych, radni, ksiądz proboszcz Piotr Domaros, dyrektorzy gminnych szkół oraz seniorzy z Klubu Seniora w Parsęcku. Na początku uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy hymn, przyłączając się tym samym do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali inscenizację z najważniejszymi wydarzeniami z naszej historii. Po części artystycznej wójt wręczył nagrody uczestnikom gminnego konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna”.
26
Lekcja patriotyzmu w klasie III
11 listopada przypada Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy III wykonali lapbooki. W swoich pracach zamieścili ważne informacje o Polsce. Nie było to ostatnie zadanie. Uczniowie za pomocą kodów QR układali patriotyczne domino. W taki ciekawy sposób trzecioklasiści uczcili 105 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
2
#SzkołaPamięta
Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta". Uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz w Parsęcku i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników naszej szkoły. Akcji towarzyszyły również rozmowy na godzinach wychowawczych, przygotowanie dekoracji i specjalne lekcje historii. Na zajęciach informatyki i plastyki wykonywali symbole narodowe wykorzystując nowoczesne długopisy 3 D zakupione z projektu ,,Laboratorium Przyszłości".
29
EkoMisja w klasie VII
Uczniowie z klasy VII biorą udział w projekcie EkoMisja. To projekt edukacji ekologicznej skierowany do uczniów szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, edukowanie, jak nie marnować żywności oraz nauka prowadzenia ekologicznego i zdrowego stylu życia. Nasi siódmoklasiści na lekcji wychowawczej zapoznali się z żywnością wysoko przetworzoną i oceniali wybrane produkty pokarmowe pod względem smaku, wyglądu i zapachu. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobyły żelki
Niezwykła przesyłka
6 listopada otrzymaliśmy niezwykłą przesyłkę. Za udział w akcji Narodowe Czytanie dostaliśmy podziękowanie od Pary Prezydenckiej oraz przepiękne wydanie powieści Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Dziękujemy serdecznie. Cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy wziąć udział w akcji promującej czytelnictwo i polską literaturę.
Ogłoszenie
Święto Dyni
Dzień Dyni jest zapisany w kalendarzu pod datą 31 października. Najmłodsze dzieci z grupy ,,Pszczółek” bawiły się właśnie podczas tego święta. Głównym elementem dekoracji oraz zabaw była oczywiście dynia, bardzo zdrowe i piękne warzywo. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na kolor pomarańczowy. Zadania, które wykonywały, związane były z dynią, dzięki czemu dzieci wzbogaciły wiedzę na ich temat. Najmłodszym bardzo spodobała się ramka z dynią, w której robili sobie pamiątkowe zdjęcia. To był niezwykły dzień, pełen emocji i radości.
25
Ogłoszenie
Niezwykła lekcja
Każdy z nas ma w domu cenne pamiątki rodzinne. Szczególne miejsce zajmują pięknie napisane listy czy pocztówki Aby spróbować swoich sił w pięknym pisaniu, na lekcji historii piątoklasiści ćwiczyli ozdobny styl pisania. Dzięki takim zajęciom uczniowie uczą się pisać czytelnie, wyrabiają sobie ładny charakter pisma.
Warto dodać, że w kalendarzu pod datą 23 stycznia znajdziemy Dzień Pisma Odręcznego. To święto przypomina o znaczeniu i roli odręcznego pisma w życiu człowieka. Data została wybrana nieprzypadkowo, bowiem 23 stycznia urodziny obchodził John Hancock- jeden z sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Słynny stał się jego zamaszysty i piękny podpis, który stał się wzorem sprawności piśmienniczej.
11
#przerwanaczytanie
26 października w naszej szkole było wielkie święto czytania. Tego dnia kolejny raz wzięliśmy udział w w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”. Czytaliśmy w klasach i na korytarzu. Starsi uczniowie czytali najmłodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego. W akcji uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom w naszej szkole zwiększy się liczba miłośników czytania książek.
37
Wyjazd na przedstawienie ,,Królowa Śniegu"
25 października klasy 0-III miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Królowa Śniegu”. Spektakl został zaprezentowany przez krakowskich aktorów Teatru Nowoczesnego. Uczniowie obejrzeli niezwykłą opowieść o przyjaźni i odwadze. Gdy znika przyjaciel Gerdy- Kaj, dziewczynka nie waha się ani chwili i wyrusza mu z pomocą. Wraz z główną bohaterką uczniowie przeżywali niezwykłe przygody pełne niespodzianek.
Przedstawienie było bardzo ciekawe i podobało się młodym widzom.
,,Ratuję od małego"
25 października mieliśmy okazję gościć w naszej szkole ratowników ze Stowarzyszenia TADZIKAONY. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy w ramach programu szkoleniowego „Ratuję od małego”. To były niezwykle interesujące i przydatne zajęcia. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i wykonywały ćwiczenia praktyczne. Wiedzą, że należy nieść pomoc poszkodowanym i jak się zachować, by pomóc osobie poszkodowanej.
40
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie