• Europejski Dzień Sportu Szkolnego
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego

     • 29 września świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu. Dziewczyny z samorządu uczniowskiego przygotowały dla uczniów aerobic i zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Potem uczniowie z klas I- III sprawdzali swoją sprawność w wyścigach rzędów. Ten dzień był świetną okazją do wspólnej zabawy i promocji różnych form aktywności fizycznej.

    • Dzień Chłopaka
     • Dzień Chłopaka

     • 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Oczywiście nasze dziewczyny nie zapomniały o tym święcie. Złożyły chłopcom życzenia i zaprosiły ich do udziału w konkursie, który wyłonił szkolnego chłopaka na medal. W tym roku szkolnym tytuł ten uzyskali Szymon Połom z klasy I i piątoklasista Bartek Kita. Nim to nastąpiło, chłopcy musieli wykazać się umiejętnością zaplatania warkocza, chodzenia w butach na obcasach czy przygotowania modnego stroju. Było bardzo wesoło. Na zakończenie wszyscy nasi chłopcy zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia i otrzymali słodkie upominki.

    • Światowy Dzień Jabłka
     • Światowy Dzień Jabłka

     • Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy. I to właśnie z tej okazji 28 września w klasach 1-3 zorganizowano prawdziwą ucztę. Dzieci degustowały jabłka pod różną postacią. Ważyły, porównywały i tworzyły opisy swoich jabłek. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne. Światowy Dzień Jabłka zakończono pysznym soczkiem, przygotowanym przez uczniów.

    • Nagroda dla szkolnego koła turystycznego
     • Nagroda dla szkolnego koła turystycznego

     • 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji przedstawiciele naszego szkolnego koła turystycznego, pani dyrektor oraz opiekun koła zostali zaproszeni do szczecineckiego ratusza na miejskie obchody tego święta. Podczas spotkania wysłuchaliśmy koordynatora projektu pana Wojciecha Knapika, który przedstawił sprawozdanie z realizacji II miejskiej edycji konkursu turystycznego ,,Szczecinecki Wagabunda”. Następnie wręczono nagrody. Nasza szkoła w II edycji tego konkursu zdobyła II miejsce. Puchar i dyplom odebrała pani dyrektor Mariola Jasińska. Podziękowanie otrzymała opiekunka koła pani Małgorzata Grondys, a nagrody rzeczowe najaktywniejsi uczniowie- Bartek Kita, Zuzia Michoń, Oliwka Nędzi oraz Oliwka Matwiejczuk. Warto przypomnieć, że nasze szkolne koło turystyczne w poprzedniej edycji tego konkursu otrzymało wyróżnienie.

      Zawsze chętnie angażujemy się w projekty, które promują aktywny tryb życia. I dlatego też już 1 października rozpoczynamy kolejny sezon rajdem ,,Pieczony ziemniak”.

    • Niezwykła lekcja na lądowisku w Wilczych Laskach
     • Niezwykła lekcja na lądowisku w Wilczych Laskach

     • 22 września uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach ,,Sporty lotnicze jako aktywna forma spędzania czasu wolnego”. Zajęcia zorganizowane przez Aeroklub Koszaliński i Gminę Szczecinek odbyły się na lądowisku w Wilczych Laskach. Uczniowie mieli zajęcia modelarskie. Uczestniczyli w wykładzie, podczas którego poznali zasady lotu, podstawy pilotażu oraz budowę szybowców. Rozmawiali z instruktorami, którzy wyjaśniali, jak wygląda szkolenie w aeroklubie. Największą atrakcją warsztatów okazały się loty szybowcem, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie spotkania był grill. Warsztaty okazały się niezwykle atrakcyjne i ciekawe.

      Być może wśród naszych uczniów znajdą się chętni, aby szkolić się w Aeroklubie Koszalińskim, tym bardziej że zajęcia odbywają się w Wilczych Laskach.

     • REGULAMIN KONKURSU PASTYCZNEGO I FOTOGRAFICZNEGO „Moja parafia ,mój kościół”

     • Organizatorami Konkursu są:

      Szkoła Podstawowa w Parsęcku, Stowarzyszenie „Razem dla szkoły”, Ksiądz Piotr Domaros 

      Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży  mieszkających  na terenie parafii Parsęcko.

      Kategorie konkursu plastycznego:

      I grupa wiekowa – uczniowie klas 0-III;II grupa wiekowa - uczniowie klas IV-VIIUczestnicy wykonują pracę plastyczną  dowolną  techniką w formacie A4 lub A3

      Kategorie konkursu fotograficznego:

      III grupa wiekowa - uczniowie klas VIII i szkół ponadpodstawowych

      Uczestnicy wykonują zdjęcie w formacie A4 297x210mm

      Celem Konkursu jest:

      a) zainteresowanie uczniów historią parafii i kościołów znajdujących się na jej terenie.b) kształtowanie świadomości, czym jest wiara i jej przekaz następnym pokoleniom w rodzinie i parafii;c) kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych w łączności z Kościołem.

      Uczestnicy Konkursu realizują jego cele poprzez wyrażenie plastyczne  tematu: „Moja parafia, mój kościół”

      Można to  uczynić uwzględniając w swoich pracach:

      a) historię parafii, kościołów b) wydarzenia z życia Kościoła, parafii c) architekturę krajobraz;d) miejscowe cmentarze i pomniki będące miejscami pamięci o poprzednich pokoleniach. 

      Informacje do pracy

      - do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz podaniem wieku  lub klasy.

      - prace konkursowe należy nadesłać lub dostarczyć bezpośrednio do Szkoły Podstawowej w Parsęcku, Parsęcko 69, 78-450 Szczecinek  lub  księdzu proboszczowi w nieprzekraczalnym terminie do 2 października 2023 r.​​​​​​

       

      Wykonane prace przechodzą na własność organizatorów i mogą być przez nich wykorzystane do pro­mocji wartości zawartych w tytule Konkursu

    • Dzień Przedszkolaka
     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To święto zostało uchwalone przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Ma podkreślać, jak ważna jest edukacja przedszkolna w rozwoju dzieci. Ten dzień jest świętowany w każdym przedszkolu. Także na nasze przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji i wspaniałych zabaw. Uśmiechy na twarzy dzieci potwierdziły, że były niezwykle zadowolone z niespodzianek.

    • Sprzątanie świata łączy ludzi
     • Sprzątanie świata łączy ludzi

     • 15 września nasi uczniowie wzięli udział w jubileuszowej 30. akcji Sprzątanie Świata,W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.Młodzi ekolodzy świetnie się spisali, z zaangażowaniem posprzątali najbliższa okolicę. Na zakończenie dnia było wspólne ognisko i zabawy

      Pamiętajmy! Sprzątając kawałek, sprzątamy całą Polskę.

    • Dzień Kropki
     • Dzień Kropki

     • 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. To święto kreatywności, wyjątkowy dzień, w którym uwagę skupiamy na naszych talentach i pasjach. Uczniowie bardzo się zaangażowali- ubrali się w kropki, a część z nich przygotowała swoje koszulki. Stali się artystami i stworzyli własną galerię prac. Zajęcia pozwoliły dzieciom odkryć, akie są ich mocne strony i dodały odwagi, by realizować swoje pasje i rozwijać talenty.

      Warto wiedzieć, że inspiracją do stworzenia w 2008 roku Dnia Kropki stała się opowiastka pt.„Kropka”, autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest mała dziewczynka, która dzięki kropce i pani od plastyki uwierzyła, że ma talent i możliwości.

     • Wybory do samorządu uczniowskiego

     • 13 września odbyły się wybory do samorządu szkolnego. W roku szkolnym 2023/2024 przewodniczącą samorządu będzie ósmoklasistka Martyna Bugajska, a zastępcą Oliwia Matwiejczuk z klasy VII. W tym roku po raz pierwszy w zarządzie znajdą się jeszcze dwie uczennice, które uzyskały w głosowaniu taką samą liczbę głosów. To ósmoklasistka Daria Jeszke i siódmoklasistka Oliwia Kita. Gratulujemy uczennicom zwycięstwa i życzymy sukcesów. 

      Samorząd wspierać będą opiekunki - pani Joanna Żelaznowska i pani Małgorzata Grondys.

    • Narodowe Czytanie
     • Narodowe Czytanie

     • Zawsze chętnie uczestniczymy w inicjatywach promujących czytelnictwo, dlatego po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowano wspólne czytanie ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W 12. edycji akcji udział wzięli uczniowie klas starszych, którzy wysłuchali fragmentów powieści w interpretacji pani Joasi Żelaznowskiej, nauczycielki języka angielskiego oraz uczennic z klasy VII i VIII. Przed lekturą uczniowie mieli też okazję poznać biografię autorki oraz najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem styczniowym, które pojawia się we wspomnieniach bohaterów powieści.

      Warto dodać, że Narodowe Czytanie to coroczna akcja, która została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą ,,Pana Tadeusza”.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/ 2024

     • Po cudownych wakacjach przyszedł czas na powrót do szkoły. Dzisiaj odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Po części oficjalnej uczniowie udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych. Pierwsze spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze.Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z uśmiechem witali kolegów.

      Życzymy wszystkim radosnych chwil w szkole i oczywiście samych piątek oraz szóstek, a ósmoklasistom sukcesu podczas egzaminów.

     • CENY OBIADÓW

     • WPŁATY NA OBIADY

      w roku szkolnym 2023/2024

       

       

      WRZESIEŃ 2023 (11-29.09.2023.) -     15 dni x 9,00 = 135,00 zł

      Płatne do 8 września

       

      PAŹDZIERNIK 2023 (02-31.10.2023.)22 dni x 9,00 = 198,00 zł

      Płatne do 27 września

       

      LISTOPAD 2023 (02-30.11.2023.) -      21 dni x 9,00 = 189,00 zł

      (01.11. dzień wolny)

      Płatne do 27 października

       

      GRUDZIEŃ 2023 (01-22.12.2023.) -      16 dni x 9,00 = 144,00 zł

      (23-31.12. przerwa świąteczna)

      Płatne od 22-26.12. po uzyskaniu informacji o wysokości indywidualnie wyliczonej kwoty

       

      STYCZEŃ 2024 (02-31.01.2024.) -       12 dni x 9,00 = 108,00 zł

      (15-28.01. ferie zimowe)

      Płatne od 2 do 5 stycznia

       

      LUTY 2024 (01-29.02.20234) -            21 dni x 9,00 = 189,00 zł

      Płatne do 27 stycznia

       

      MARZEC 2024 (01-27.03.2024.)   -      19 dni x 9,00 = 171,00 zł

      (28.03.-02.04. przerwa świąteczna)

      Płatne do 01-05.04. po uzyskaniu informacji o wysokości indywidualnie wyliczonej kwoty

       

      KWIECIEŃ 2024 (03-30.04.2024.) -      20 dni x 9,00 = 180,00 zł

      Płatne do 27 marca

       

      MAJ 2024 (06-29.05.2024.)  -             15 dni x 9,00 = 135,00 zł

      (01-03.05./30-31.05. dni wolne, 14-16.05. Egzamin)

      Płatne do 27 kwietnia

       

      CZERWIEC 2024 (03-20.06.2024.) -      14 dni x 9,00 = 126,00 zł

      Płatne od 21-27.06. po uzyskaniu informacji o wysokości indywidualnie wyliczonej kwoty 

  • Galeria zdjęć

    brak danych