• Wyjazd na przedstawienie
          • Wyjazd na przedstawienie

          • 24 października uczniowie klas V- VIII pojechali do szczecineckiego kina ,,Wolność”. Tam obejrzeli spektakl pt. ,,Mity” przygotowany przez krakowskich aktorów z Teatru Nowoczesnego. Przedstawienie rozpoczęło się mitem prezentującym historię powstania świata według mitologii greckiej. Po chwili okazało się, że jesteśmy w szkole, w której uczniowie przygotowują spektakl na podstawie ,,Mitologii” Jana Parandowskiego. Zabrali nas w niezwykły świat antycznych bogów i herosów. W sztuce nie zabrakło mitu o Prometeuszu, o Syzyfie, o Demeter i Korze, o Dedalu i Ikarze, o Heraklesie, o Tezeuszu i Ariadnie oraz Orfeuszu i Eurydyce. Przedstawienie było przesycone humorem, świetnymi efektami specjalnymi oraz wspaniale dobraną oprawą muzyczną. Spektakl bardzo się uczniom podobał, dostarczył im wielu wrażeń artystycznych.

            Dla tych, których czeka dopiero lektura mitów, spektakl był okazją do pierwszego spotkania z bohaterami greckich opowieści. A ci uczniowie, którzy znają już mity, mieli szansę na ciekawą lekcję powtórzeniową

          • Zaproszenie do udziału w akcji ,,Przerwa na czytanie"

          • Samorząd uczniowski zaprasza uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców do udziału IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. “Przerwa na czytanie”.

            Akcja odbędzie się w naszej szkole 26 października ( czwartek) 2023 roku

            Tego dnia wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki albo przynieść ją z domu. Podczas przerw proponujemy, aby usiąść na korytarzu, w klasie, w sali, w której odbywają się spotkania szkolnego klubu czytelniczego i czytać, czytać, czytać:)  Dzięki temu wspólnie z innymi uczestnikami akcji pobijemy rekord czytania na przerwie.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

             

        • Ślubowanie pierwszaków
          • Ślubowanie pierwszaków

          • Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkolnej społeczności, a zwłaszcza uczniów klasy I jest uroczyste pasowanie na ucznia. W tym roku szkolnym uroczystość z tej okazji miała miejsce 20 października. Na ten dzień pierwszoklasiści przygotowali część artystyczną i zaprezentowali się przed rodzicami oraz starszymi uczniami. Wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, muzycznymi i tanecznymi. Ich występ wszystkim bardzo się podobał. Po części artystycznej nadszedł moment pasowania. Uczniowie klasy I ślubowali być dobrym Polakiem, wzorowym uczniem, wspaniałym kolegą i dobrym dzieckiem. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor, zarazem wychowawczyni klasy I Mariola Jasińska. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe prezenty.

        • Ciekawe lekcje fizyki
          • Ciekawe lekcje fizyki

          • Lekcje fizyki bardzo podobają się uczniom, zwłaszcza wtedy, gdy mogą przeprowadzać na nich doświadczenia. Przekonali się o tym ósmoklasiści, którzy przeprowadzili doświadczenia dotyczące zjawiska elektryzowania się ciał.

            Zadowoleni byli także uczniowie klasy VII, którzy zajęli się badaniem napięcia powierzchniowego cieczy.

        • Nagrody za konkursy szkolne
          • Nagrody za konkursy szkolne

          • 19 października podczas apelu wręczono nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Nauczyciela oraz Dnia Tabliczki Mnożenia. Pierwszy konkurs polegał na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Zwyciężyła Martyna Bugajska z klasy VIII, która rozpoznała 11 nauczycieli spośród 14. Kolejni nagrodzeni uczniowie - Kaja Purlis, Bartek Kita i Jakub Wasylik poprawnie wskazali 10 osób. W konkursie matematycznym najlepiej wypadły siódmoklasistki. I miejsce zajęła Oliwia Nędzi, II- Oliwia Matwiejczuk, a III- Oliwia Kita.

            Gratulujemy nagrodzonym i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych konkursach

        •  #PoznajPolskę Wycieczka klas 1-3
          • #PoznajPolskę Wycieczka klas 1-3

          • 17 października uczniowie klas I- III wyjechali na wycieczkę w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”. Pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci, był Trzęsacz. Uczniowie poznali historię tego miasta w Muzeum Multimedialnym MuzeON. Następnie udali się pod ruiny Kościoła św. Mikołaja. Kolejnym punktem wycieczki były Międzyzdroje. Uczniowie odwiedzili Oceanarium, gdzie mogli podziwiać mnóstwo morskich stworzeń. Potem po zjedzeniu pysznego obiadu udali się,pod opieką przewodnika, na spacer po molo i na aleję gwiazd. Na koniec wyskakali się na placu zabaw.

            Wycieczka bardzo się uczniom podobała. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili wieczorem do domu.

        • Dzień Papieski
          • Dzień Papieski

          • Co roku 16 października przypada Dzień Papieski. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Główne obchody wydarzenia przypadają na niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Ojca Świętego. Tegoroczny XXIII Dzień Papieski przebiegał pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II- cywilizacja życia”. W obchody święta włączyli się nasi uczniowie. W szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego drugoklasiści zaśpiewali piosenkę o Janie Pawle II. Ósmoklasistka Martyna przygotowała prezentację multimedialną, w której przybliżyła postać Karola Wojtyły.

        • Dzień Dziewczynek u Biedronek
          • Dzień Dziewczynek u Biedronek

          • 11 października w grupie Biedronek odbyły się uroczyste obchody z okazji

            Dnia Dziewczynek.

            Były zabawy, konkursy, spacer na plac zabaw. Chłopcy pamiętali tez o złożeniu

            życzeń swoim koleżankom.

        • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy  #PoznajPolskę
          • Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy #PoznajPolskę

          • 10 października uczniowie z klas IV- VIII pojechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zrealizowany w ramach ministerialnego programu ,,Poznaj Polskę”.

            Spod szkoły wyjechaliśmy autokarem o 7.45. Dojazd do stolicy zajął 7 godzin. Gdy już dojechaliśmy do Warszawy, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Tam samodzielnie przeprowadziliśmy różne eksperymenty, a przy tym świetnie się bawiliśmy jako badacze oaz odkrywcy. W Teatrze Wysokich Napięć wzięliśmy udział w niezwykłym spektaklu z wyładowaniami elektrycznymi. Później pojechaliśmy do hotelu, zjedliśmy kolację i poszliśmy spać. Tak minął pierwszy dzień wycieczki.

            Następnego dnia czekały kolejne atrakcje. Po śniadaniu pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam przewodnicy, oprowadzając nas po salach tematycznych, opowiadali o wydarzeniach z powstania. Dzięki temu poczuliśmy atmosferę powstańczej stolicy. W muzeum obejrzeliśmy film ,,Miasto ruin”. Muzeum okazało się niezwykłym miejscem, które dzięki połączeniu historii ze współczesnymi środkami prezentacji pozwoliło utrwalić wiadomości o powstaniu.

            Po wyjściu z muzeum spacerowaliśmy z przewodnikiem Traktem Królewskim, zwiedziliśmy Zamek Królewski, a przy Grobie Nieznanego Żołnierza zobaczyliśmy zmianę warty honorowej. Po obiedzie odwiedziliśmy Łazienki Królewskie -letnią rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tam w parku zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina. Atrakcją tego miejsca okazały się też wiewiórki i łabędzie.

            Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, niezwykłego miejsca dzikiej przyrody w centrum stolicy. Spacerowaliśmy alejkami pełnymi różnorodnych roślin. Ogród okazał się przepięknym miejscem na spacer.

            Potem pojechaliśmy do pałacu w Wilanowie- rezydencji wybudowanej dla króla Jana III Sobieskiego. W czasie tej podróży w czasie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej ,,Na sarmackim dworze”. Podczas zajęć mieliśmy okazję zwiedzić apartamenty króla i jego ukochanej Marysieńki oraz ubrać typowe elementy stroju szlachcica i dzięki temu przenieść się w świat mody XVII wieku. To był ostatni dzień wycieczki, więc późnym popołudniem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

            Wycieczka do Warszawy bardzo się podobała. Uczniowie stwierdzili, że warto było odwiedzić Warszawę i chętnie pojechaliby do stolicy jeszcze raz.

            Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć z wycieczki. 

        • Życzenia
          • Życzenia

          • Z  okazji Dnia Nauczyciela wszystkim

            nauczycielom i pracownikom szkoły

            życzymy dużo szczęścia,

            radości z wykonywanej pracy,

            sukcesów zawodowych

            i samych wzorowych uczniów.

            Samorząd Uczniowski

        •  ŚWIĘTO NAUCZYCIELI
          • ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

          • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel. Na początku głos zabrała pani dyrektor Mariola Jasińska, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Serdecznie podziękowała za trud włożony w kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży. W części artystycznej wystąpili uczniowie z klas I- III. Przygotowali wiersze, piosenki i ten sposób wyrazili swoje podziękowanie nauczycielom za ich pracę.

            Podczas uroczystości pani dyrektor wyróżniła nagrodami nauczycieli i pracowników szkoły. Nagrodzeni zostali: p. Grażyna Adaśko, p. Anna Przysiecka, p. Małgorzata Grondys, p. Joanna Malicka, p. Katarzyna Merk, p. Joanna Żelaznowska, p. Małgorzata Piechocińska p. Anna Klech, p. Violetta Lewicka, p. Anna Purlis i p. Michał Wilchowski. W tym roku Nagrodę Wójta otrzymali pani dyrektor Mariola Jasińska oraz pan Jacek Słowiński. Serdecznie gratulujemy.

            Niespodzianką dla nauczycieli tego dnia był też pyszny, słodki upominek od Rady Rodziców.

             

        • Dzień Gier Planszowych
          • Dzień Gier Planszowych

          • Co roku 10 października obchodzimy święto miłośników planszówek. Pamiętały o tym uczennice z samorządu uczniowskiego, które zaproponowały uczniom, by przynieśli do szkoły gry, które lubią. Był to świetny pomysł, ponieważ na przerwach i podczas niektórych lekcji uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe. Pomysł samorządu na organizację tego dnia promuje ciekawy sposób spędzania czasu wolnego. Daje możliwość, by podzielić się swoją pasją z innymi.

        • Teatr Kurtyna
          • Teatr Kurtyna

          • 6 października w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy aktorów z krakowskiego teatru Kurtyna. Tym razem aktorzy tego teatru przygotowali przedstawienie ,,Dobre maniery”. Spektakl był przeznaczony dla uczniów klas I- III.

            Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie i brawami nagrodziły występujących.

             

        • Powrót do ... pisma obrazkowego
          • Powrót do ... pisma obrazkowego

          • Historia powstania pisma jest niezwykle interesująca, dlatego na lekcjach historii uczniowie mają okazję dowiedzieć się, jak to wszystko się zaczęło. Czasami dzieciom wydaje się niezwykłe, że za pomocą obrazków ludzie porozumiewali się i przekazywali informacje. Ale jeśli mogą spróbować porozumieć się właśnie w taki sposób, to chętnie to robią. I właśnie nasi uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i tworzyć własne pismo obrazkowe. Zajęcia bardzo się spodobały. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pismo obrazkowe jest wymagające i pracochłonne.

        • Dzień Uśmiechu
          • Dzień Uśmiechu

          • 6 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle- smiley'a.  W tym roku pierwszy raz obchodziliśmy ten dzień dzięki inicjatywie samorządu uczniowskiego. Przewodnicząca samorządu Martyna przygotowała dla wszystkich uśmiechnięte buzie, wychowawcom i ich klasom zrobiono pamiątkowe, uśmiechnięte zdjęcia. Drugoklasiści przygotowali plakat, na którym wokół uśmiechniętej buźki umieścili swoje dłonie.

            Pamiętajmy o uśmiechu na co dzień, nie tylko od święta. Uśmiech ma mnóstwo korzyści dla naszych kontaktów z innymi i dla naszego zdrowia.

        • Warzywne kukiełki
          • Warzywne kukiełki

          • Uczniowie klasy I przynieśli do szkoły warzywa. Oczywiście pierwszoklasiści wiedzą dobrze, że powinni jeść jak najwięcej warzyw, ale tym razem warzywa posłużyły im do wykonania … kukiełek. Uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Powstały niezwykłe ciekawe prace.

            Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły i były dumne ze swoich warzywnych ludzików.

             

        • #SprzątamydlaPolski
          • #SprzątamydlaPolski

          • 4 października uczniowie klas I-III aktywnie uczestniczyli w 6. edycji akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

            To inicjatywa, której głównym celem jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Dzięki takim akcjom nasi uczniowie uczą się odpowiedzialności za środowisko.

             

        • Zajęcia świetlicowe
          • Zajęcia świetlicowe

          • Świetlica szkolna ma za zadanie stworzenie odpowiednich warunków, w których uczniowie mogą spędzać czas po lekcjach w bezpiecznym i nadzorowanym środowisku. Jednak głównym celem świetlicy nie jest tylko zapewnienie opieki dzieciom, ale także tworzenie środowiska, które umożliwia rozwój uczniom oraz integrację szkolnej społeczności.

            W naszej świetlicy prowadzone są zajęcia, które uwzględniają potrzeby uczniów. Dlatego  w czasie zajęć świetlicowych zawsze dużo się dzieje. Dzieci odpoczywają, bawią się, rysują i się relaksują.

        • Rozpoczęcie sezonu turystycznego
          • Rozpoczęcie sezonu turystycznego

          • 1 października szkolne koło turystyczne rozpoczęło kolejny sezon. Razem z Wojskowym Kołem PTTK ,,Wiarusy” wzięliśmy udział w rajdzie ,,Pieczony ziemniak”. Spotkaliśmy się o 10. 30 na Targowisku Miejskim w Szczecinku i stamtąd wyruszyliśmy w trasę. Tym razem wędrowaliśmy ulicami Szczecinka. Szliśmy ulicami: Cieślaka, Szymanowskiego, Kwiatową, Armii Krajowej, Słowiańską, Gdańską i Szczecińską. Po drodze mieliśmy okazję dowiedzieć się, skąd się wzięły nazwy tych ulic i kim byli patroni danej ulicy. Po pokonaniu 4-kilometrowej trasy dotarliśmy na Ślusarnię, gdzie było zakończenie rajdu. Tam czekało na nas ognisko, kiełbaski i pieczone ziemniaki. Nie zabrakło także konkursów, w których głównym rekwizytem były oczywiście ziemniaki.

            Było wesoło, pogoda dopisała, więc wszyscy byli zadowoleni.

  • Galeria zdjęć

      brak danych