• Nagrody, dyplomy- podsumowanie szkolnych konkursów
     • Nagrody, dyplomy- podsumowanie szkolnych konkursów

     • 28 marca odbył się apel podsumowujący wszystkie wydarzenia Tygodnia Kultury. Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia zwycięzcom konkursów. Przedstawiamy nagrodzonych.

      Konkurs o tytuł ,,Mistrza Ortografii” klasy I- III Maciej Brodowski, klasy IV- VIII – Oliwia Nędzi

      Sudoku I miejsce – Oliwia Matwiejczuk, II miejsce- Jakub Wasylik, Oliwia Kita, Alicja Marczak, Julia Kozub, III miejsce- Oliwia Nędzi, Anna Wesołowska, Patrycja Maciborska

      Karty Grabowskiego I miejsce- Oliwia Matwiejczuk, II miejsce- Szymon Ziółkowski, III miejsce- Jakub Gurzyński

      Matematyczny Omnibus – Oliwia Nędzi

      Zwycięzcy konkursów historycznych

      klasa IV ,,Polska Piastów”- Jakub Brodowski

      klasa V ,,Śladami starożytnych Greków i Rzymian”- Jakub Wasylik

      klasa VI ,,Rzeczpospolita szlachecka”- Oliwia Matwiejczuk

      klasa VII ,,Polskie powstania narodowe”- Bartosz Małek

      klasa VIII ,,Polska w czasach PRL-u”- Jakub Gurzyński

      Konkurs na wiersz o wiośnie - Wyróżnienia: Oliwia Kita, Oliwia Matwiejczuk, Bartosz Kita

      Konkurs na najpiękniejsze wiosenne nakrycie głowy  I miejsce- Natan Przybylski, II miejsce- Patrycja Maciborska, III miejsce- Angelika Maciborska i Antoni Żądkowski

      Konkurs przyrodniczy

      klasa V- Nikodem Purlis, Jakub Pogoda, Michał Gołubiński

      klasa VI- Oliwia Nędzi, Oliwia Matwiejczuk, Anna Wesołowska

      klasa VII- Adam Łojewski, Martyna Bugajska, Alicja Marczak

      Podczas apelu słodkie upominki otrzymali uczniowie, którzy wykonali portrety koleżanki, kolegi. Nagrodzeni zostali także uczniowie z koła turystycznego, którzy wzięli udział w rajdzie ,,Witamy wiosnę”.

     • Tydzień Kultury za nami

     • 28 marca odbył się apel podsumowujący wszystkie wydarzenia, które miały miejsce podczas Tygodnia Kultury. To cykliczna impreza wpisana w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku wiele się działo. Już 17 marca uczniowie z klas I- III oraz IV- VI pojechali do szczecineckiego kina ,,Wolność” na przedstawienia ,,Rumcajs” i ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. 20 marca zorganizowano Dzień Łasucha. W pierwszym dniu wiosny najmłodsi pojechali do Szczecinka na przedstawienie muzyczne. W tym dniu obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Poezji, dlatego zorganizowano zajęcia, podczas których powstały kolaże poetyckie. Uczniowie z klas VII- VIII przeprowadzili dla młodszych uczniów pokazy chemiczne, a czwartoklasiści i piątoklasiści z seniorami żegnali zimę i witali wiosnę nad Parsętą. Potem było wspólne ognisko. Pamiętaliśmy także w tym dniu o kolorowych skarpetkach z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. 21 marca hitem okazała się wiosenna fotobudka. Następnego dnia uczniowie z klasy VII i VIII mogli obejrzeć w kinie ,,Wolność” musical na podstawie ,,Małego Księcia”. 23 marca uczniowie z klas starszych wzięli udział w zajęciach z przedstawicielem IPN na temat symboli narodowych, a następnego dnia klasy IV- VI miały zajęcia z przedstawicielem Policji oraz PTTK na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na szlaku turystycznym. Niespodzianką dla uczniów z klas IV- VIII było spotkanie z raperem z Częstochowy. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia Razem dla Szkoły. Na zakończenie Tygodnia Kultury szkolne koło turystyczne wzięło udział w rajdzie ,,Witamy wiosnę” zorganizowanym przez Wojskowe koło PTTK ,,Wiarusy”. Podczas tygodnia odbyły się także konkursy przedmiotowe. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody podczas apelu.

    • Spotkanie z raperem
     • Spotkanie z raperem

     • 27 marca w naszej szkole mieliśmy niezwykłe spotkanie. Odwiedził nas mistrz freestyle'u, raper z Częstochowy Mikołaj Mądrzyk "Mikser". Podczas spotkania rozmawiał z uczniami na temat agresji, przemocy czy uzależnień. Było też wspólne układanie tekstu i rapowanie. Po zakończeniu mogliśmy otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z raperem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i bardzo się wszystkim podobało.

      To niezwykłe wydarzenie było możliwe dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu #Stowarzyszenia Razem dla Szkoły Serdecznie dziękujemy.

    • Przywitaliśmy wiosnę na rajdzie
     • Przywitaliśmy wiosnę na rajdzie

     • 26 marca uczniowie ze szkolnego koła turystycznego powitali wiosnę na rajdzie turystycznym zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”. Wraz z pozostałymi uczestnikami rajdu spotkaliśmy się w niedzielę o godzinie 10.30 na parkingu przy cmentarzu komunalnym w Szczecinku. Po przywitaniu przez organizatorów ruszyliśmy w trasę, która wiodła przez Marcelin, Godzimierz do Czarnoboru. Tam na terenie nadleśnictwa było zakończenie imprezy. Tradycyjnie było ognisko, kiełbaski i konkursy rekreacyjne. Oprócz tego na uczestników rajdu czekała niespodzianka. Zaproszono nas do sali edukacyjnej zwanej ,,Dziuplą Ekologiczną”. Tam mieliśmy ciekawe zajęcia. Poznaliśmy najpopularniejsze gatunki zwierząt leśnych i wodnych oraz dowiedzieliśmy się, jakie są pierwsze oznaki wiosny w świecie zwierząt.

      Rajd ,,Witamy wiosnę” był udaną imprezą. Nawet pogoda nie popsuła nam humorów, mimo że wiało, chwilami padało, a słońce pojawiało się tylko na chwilkę,

    • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
     • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

     • Nasi uczniowie biorą udział w konkursie „Bądź bezpieczny w ruchu drogowym i na szlaku turystycznym”. Jest to konkurs zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze oraz Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy” ze Szczecinka. Głównym celem tej inicjatywy jest popularyzowanie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas turystyki i wypoczynku oraz pomaganie młodzieży w zdawaniu egzaminu na kartę rowerową. Zgłosiliśmy się do realizacji tego programu, gdyż uznaliśmy, że to bardzo ciekawa akcja. W związku z tym 24 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji i PTTK w ramach pierwszego etapu tego konkursu. Uczniowie wysłuchali bardzo ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznego zachowania się podczas uprawiania różnego rodzaju turystyki.

      To szkolenie jest pierwszym krokiem w przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową. Kolejne etapy konkursu przed nami, będą to zmagania pozaszkolne.

    • Matematyczne zmagania
     • Matematyczne zmagania

     • W trakcie trwającego w naszej szkole od 20 do 24 marca Tygodnia Kultury odbyły się konkursy matematyczne: Karty Grabowskiego- Krzyżak, Sudoku oraz Omnibus. Wyniki poznamy w kolejnym tygodniu podczas podsumowania wszystkich wydarzeń. Wtedy dowiemy się, kto jest najlepszym matematykiem w szkole.

      W II semestrze rozpoczął się także konkurs długoterminowy Matematyczny As. Uczniowie co dwa tygodnie zmagają się z zadaniami przedstawionymi w kolejnych sesjach. Na koniec roku szkolnego po wszystkich sesjach z największą ilością punktów zostanie wyłoniony Matematyczny As.

    • Spotkanie z historią
     • Spotkanie z historią

     • W czwartek 23.03.2023r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela IPN, który przeprowadził z uczniami klas IV-VIII lekcję. Zajęcia były zatytułowane „Polskie Symbole Narodowe”.

      To kolejne ciekawe wydarzenie w ramach Tygodnia Kultury. Ale to nie koniec …

      Każdy z nas ma w domu jakieś cuda, które zaspokoją ciekawość każdego dziecka. W naszej szkole okazała się dla uczniów niezwykle ciekawa…maszyna do pisania.

      Do nauczycieli wróciły wspomnienia, a dla uczniów maszyna do pisania okazała się czymś zupełnie nowym i do tej pory nieznanym.

    • Międzynarodowy Dzień Poezji
     • Międzynarodowy Dzień Poezji

     • 21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Poezji. To święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Tego dnia promujemy poezję, zachęcamy do czytania i samodzielnego pisania wierszy.  W naszej szkole nie mogliśmy pominąć takiego święta, bo mamy uczniów, którzy próbują swoich sił w poezji. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego zorganizowano konkurs na wiersz o wiośnie. Na lekcjach języka polskiego czwartoklasiści i siódmoklasiści tworzyli kolaże poetyckie. To niezwykła zabawa słowami. Uczniowie układali wiersze z wyciętych z gazet wyrazów. Powstały ciekawe utwory.

    • Witaj wiosno!
     • Witaj wiosno!

     • 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w naszej szkole było mnóstwo niespodzianek, atrakcji i konkursów. Dzieci z oddziału przedszkolnego i z klas I- III pojechały na przedstawienie do szczecineckiego kina ,,Wolność”. Uczniowie z klasy VII i VIII zaprosili młodszych kolegów na niezwykle ciekawą lekcję chemii. Czwartoklasiści i szóstoklasiści tworzyli kolaże poetyckie. Tego dnia mogliśmy podziwiać niezwykłe nakrycia głowy, które uczniowie przygotowali na konkurs oraz poczytać wiersze o wiośnie napisane przez naszych szkolnych poetów.

      Wielkim hitem tego dnia okazała się fotobudka, w której można było zrobić sobie wiosenne zdjęcie. Fotki zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości".

      Nasi uczniowie odwiedzili także seniorów z Klubu Seniora w Parsęcku. Razem wybrali się na spacer nad Parsętę. Tam pożegnali zimę i powitali wiosnę. Potem było wspólne ognisko i zabawy.

      Wszystkie wydarzenia z pierwszego dnia wiosny wpisują się w rozpoczęty 20 marca Tydzień Kultury. To cykliczna impreza, podczas której uczniowie uczestniczą w różnych wydarzeniach. Już za nami Dzień Łasucha, a przed nami – konkursy przedmiotowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazd na musical i udział w rajdzie turystycznym.

    • Lekcja chemii w pierwszym dniu wiosny
     • Lekcja chemii w pierwszym dniu wiosny

     • Z okazji Dnia Wiosny uczniowie klas VII i VIII przygotowali dla klas młodszych ciekawą lekcję chemii. Odbył się pokaz doświadczeń, wśród których znalazł się sodowy wulkan, spalanie magnezu. Z ciekawością wszyscy obserwowali, jak pojawia się bańka w bańce, skaczące jajko, właściwości cieczy nienewtonowskiej czy gaszenie świeczki dwutlenkiem węgla. Uczniowie badali właściwości światła krążkiem Newtona, obserwowali zjawisko dyfuzji za pomocą pianki i barwników

      Wszyscy przekonali się, że nauka może być fajna i fascynująca

    • Sukcesy uczniów w tenisie stołowym
     • Sukcesy uczniów w tenisie stołowym

     • 18 marca 2023r. w Parsęcku odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego w ramach XIII Mistrzostw Parsęcka. Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Parsęcku, Stowarzyszenie Razem Dla Szkoły, OSP Parsęcko, Radny Gminy Szczecinek Mirosław Grężlikowski. Zawody, które rozegrano w siedmiu kategoriach wiekowych, cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności Parsęcka i okolic. Najmłodszy uczestnik miał 11 lat, a najstarszy- 77 lat. O puchary, medale, dyplomy i nagrody toczyła się zacięta rywalizacja.

      W mistrzostwach wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając kategorie do lat 18. Wśród kobiet do lat 18 wygrała Kaja Purlis, 2 była Oliwia Kita. Wśród mężczyzn do lat 18 zwyciężył Oskar Wasylik, 5 był Bartosz Małek, 6 Nikodem Purlis i 7 Jakub Wasylik. Zawody przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński. Puchar dla najlepszego ucznia naszej szkoły otrzymał Oskar Wasylik

     • Spotkanie z Rumcajsem

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I, II , III miały przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Rumcajs”. Specjalnie w tym celu udali się do Szczecinka. Tam w kinie ,,Wolność" aktorzy z wrocławskiego teatru zaprezentowali dzieciom niezwykłe przygody rozbójnika Rumcajsa. To był niezwykle rozśpiewany i świetnie zagrany spektakl. 

    • Lekcja z ... Anią Shirley
     • Lekcja z ... Anią Shirley

     • 17 marca uczniowie z klas IV- VI mieli niezwykłą lekcję. Tego dnia pojechali do szczecineckiego kina ,,Wolność” na przedstawienie teatralne ,,Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Był to spektakl przygotowany przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie wraz z tytułową bohaterką przenieśli się na Zielone Wzgórze do domu Maryli i Mateusza, do których dziewczynka trafiła przez pomyłkę. W spektaklu przedstawiono kilka wątków z powieści. Młodzi widzowie poznali losy Ani przed przybyciem na Zielone Wzgórze, jej przyjaźń z Dianą, kłótnię z Gilbertem czy historię fatalnego podwieczorku przyjaciółek.

      Przedstawienie było świetnie zagrane, dlatego uczniowie byli zadowoleni, bo bardzo im się podobało. Uznali, że tytułowa bohaterka jest sympatyczna. Z chęcią sięgną po lekturę, by poznać wszystkie wydarzenia przedstawione w powieści.

    • Niezwykła lekcja z ......dżdżownicami
     • Niezwykła lekcja z ......dżdżownicami

     • 14 marca uczniowie z klas I- III mieli niezwykłą lekcję przyrody. Tego dnia odwiedziła ich pani Marzena Moskwa, która przeprowadziła ciekawe zajęcia o hodowli dżdżownic.

      Dzieci dowiedziały się, że dżdżownice są bardzo cenionymi producentami biohumusu.

      Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak można założyć taką hodowlę, ile czasu rosną dżdżownice i co lubią jeść.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

     • 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętali o tym chłopcy z samorządu uczniowskiego, którzy specjalnie na ten dzień przygotowali niespodziankę. Zaprosili wszystkich na część artystyczną, która była poświęcona kobietom i dziewczynom. Teksty były żartobliwe i wesołe, więc wszyscy dobrze się bawili. Uczniowie przygotowali także słodkie upominki. Po części artystycznej ogłoszono wyniki dwóch plebiscytów. Chłopcy wybrali najmilszą dziewczynkę z klas I- III oraz miss szkoły spośród uczennic klas IV- VIII. Najsympatyczniejszą dziewczynką została Ola z klasy III. W tej kategorii przyznano też II miejsce, które zdobyła drugoklasistka Amelka, a na miejscu III znalazły się dwie pierwszoklasistki – Julia i Diana. Tytuł miss szkoły przyznano Martynie z klasy VII. Wybrano także I, II i III wicemiss. Tytuły zdobyły szóstoklasistki. I wicemiss została Oliwia, II - Ania, a III - Julia. Dziewczyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

      Panie otrzymały przepiękne róże wykonane na drukarce 3D, która została zakupiona w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości". 

    • Z wizytą u pań z klubu seniora
     • Z wizytą u pań z klubu seniora

     • 8 marca wszyscy pamiętamy o paniach, ponieważ tego dnia przypada Dzień Kobiet. Z tej właśnie okazji uczniowie z naszej szkoły postanowili odwiedzić panie z klubu seniora w Parsęcku. Chłopcy wręczyli seniorkom upominki w postaci przepięknych róż wykonanych w drukarce 3D, które mogą być wykorzystane jako zakładki do książki. Oprócz tego poczęstowali panie cukierkami oraz złożyli serdeczne życzenia.

     • AKCJA ,,PRZYBIJ ŁAPĘ"

     • Drodzy Rodzice, Uczniowie!

      Postanowiliśmy w tym trudnym czasie wspomóc bezdomne zwierzęta, dlatego organizujemy w naszej szkole zbiórkę darów dla schroniska dla zwierząt.  Każdy kto chce pomóc, może przynieść stare kołdry, koce, poduszki, poszewki, ręczniki, miski, zabawki, maskotki i inne przedmioty potrzebne zwierzętom w schronisku.  Często zalega nam coś niepotrzebnego w domu, a tym biednym zwierzątkom może się to przydać i umilić czas.

      Przyniesione rzeczy przekazać należy pani Annie Słońskiej (sala nr 9).

      Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do akcji, dzięki której dzieci uczą się empatii wobec zwierząt, uczą się troski i odpowiedzialności. 

      DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚ Z NAMI I WSPIERASZ TAK CUDOWNĄ INICJATYWĘ!

     • Żołnierze Wyklęci

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest corocznie obchodzony w naszej szkole. Jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

      Z tej okazji na lekcjach historii w klasach 4-8 przedstawione zostały losy najważniejszych bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

      W ramach obchodów tego święta 23.03.2023 roku w szkole zostaną przeprowadzone

      zajęcia przez przedstawicieli z IPN.

  • Galeria zdjęć

    brak danych