• Gminne zawody w tenisie stołowym

• 25.10.2023 21:02
        • 25.10.2023r. w Turowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział blisko 50 zawodniczek i zawodników z gminnych szkół podstawowych z Turowa, Wierzchowa, Parsęcka i Żółtnicy. Rywalizacja prowadzona była w dwóch grupach wiekowych: rocznik 2009-2010 oraz 2011 i młodsi osobno dziewczęta i chłopcy. Świetnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Trzynastoosobowa reprezentacja wywalczyła 9 medali, a na cztery kategorie rozgrywek uczniowie Szkoły Podstawowej w Parsęcku zwyciężyli w trzech. W grupie dziewcząt młodszych zwyciężyła Dominika Norkowska, srebrny medal zdobyła Kaja Purlis a brązowy Oliwia Nędzi. W kategorii dziewcząt starszych Mistrzynią Gminy została Oliwia Matwiejczuk, ze srebrnym medalem wróciła Martyna Bugajska. Ponadto 4 była Oliwia Kita. Wśród chłopców młodszych srebrny medal wywalczył Dominik Norkowski, brąz przywiózł Jakub Pogoda, a 4 miejsce zajął Nikodem Purlis. W grupie chłopców starszych zwyciężył Bartosz Małek, a srebro zdobył Bartosz Matwiejczuk.

• więcej
        • ADAM ŁOJEWSKI WYWALCZYŁ BRĄZOWY MEDAL !

• 11.06.2023 21:52
        • Pod koniec maja 2023 w Koszalinie odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w karate Kyokushin. Organizatorem był koszaliński klub karate Kyokushin kierowany przez Shihan Andrzej Kłujszo 5 dan. Była to najważniejsza impreza dla dzieci do 15 roku życia w tym roku organizowana w województwie zachodniopomorskim. W turnieju udział wzięło 214 zawodników i zawodniczek z 16 ośrodków. W zawodach tych startował uczeń naszej szkoły Adam Łojewski, który reprezentował Szczecinecki Klub Karate Kyokushin. Trener Wojciech Hurka uznał występ za bardzo udany. Kilka zwycięskich walk w formule full-kontakt spowodowało, że Adam Łojewski wywalczył brązowy medal za 3 miejsce. To pierwszy od wielu lat medal imprezy wojewódzkiej, który zdobył uczeń Szkoły Podstawowej w Parsęcku. Gratulujemy!

• więcej
        • KAJA PURLIS W NINJA WORLD CUP EUROPE

• 11.06.2023 21:42
        • W maju 2023 roku miasto Świecie (województwo pomorskie) było organizatorem zawodów Ninja World Cup Europe dla dzieci i młodzieży. Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że chodzi o jak najszybsze pokonanie piekielnie trudnego toru przeszkód, który wymaga od uczestnika nieprzeciętnej sprawności fizycznej, ogromnej siły, wytrzymałości i koordynacji ruchowej. Dodatkową trudnością jest to, że przeszkody należy pokonywać w ustalonej kolejności, a niezaliczenie przeszkody eliminuje z dalszej rywalizacji. Właśnie z takim torem w Świeciu postanowiła zmierzyć się nasza uczennica Kaja Purlis. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Przygotowany przez organizatorów tor był bardzo trudny. Do mety docierali nieliczni. W związku z tym ważne było, ile przeszkód zawodnik pokonał i jaki czas uzyskał na ostatniej pokonanej przeszkodzie. Nasza Kaja walczyła bardzo dzielnie i ambitnie. Dotarła daleko, pokonała wiele przeszkód z bardzo dobrym czasem, ale niestety do mety odrobinę zabrakło. Jednakże czas pokonania ostatniej przeszkody plasował ją w czołówce zawodów w jej kategorii wiekowej. Kaja pozostawiła dobre wrażenie, trenerka była z niej bardzo zadowolona. Gratulujemy!

• więcej
        • Memoriał Bronisława Pilcha i Dariusza Żelaznego

• 24.04.2023 15:42
        • 23 kwietnia w hali przy Szkole Podstawowej w Żółtnicy odbył się turniej tenisa stołowego w ramach memoriału Bronisława Pilcha i Dariusza Żelaznego. Obydwaj panowie to nauczyciele miejscowej szkoły, którzy szczególnie przyczyni się do rozwoju tenisa stołowego w Żółtnicy. W turnieju tym bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa z Parsęcka. W kategorii dziewcząt do lat 15. miejsce 2. wywalczyła Kaja Purlis, 3. była Oliwia Matwiejczuk, 4. Oliwia Nędzi, a 6. miejsce zajęła Martyna Bugajska. W kategorii chłopców do lat 15 zwyciężył Oskar Wasylik, 4. miejsce zajął Jakub Wasylik, a 5. Nikodem Purlis. Zawody przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński.

• więcej
        • Brązowe medalistki

• 19.04.2023 20:51
        • 19 kwietnia 2023 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Wierzchowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w piłce nożnej dziewcząt rocznika 2010 i młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach tych udział wzięła reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta grały bardzo ambitnie, w każdy pojedynek wkładały bardzo dużo wysiłku. Wszystkie ich mecze były zacięte i emocjonujące. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Poszczególne mecze kończyły się remisem lub jednobramkowym zwycięstwem którejś z drużyn. W końcowej klasyfikacji nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce, zdobywając brązowe medale. Oto brązowe medalistki: Oliwia Kita, Oliwia Nędzi, Oliwia Matwiejczuk, Kaja Purlis, Anna Wesołowska i Julia Kozub