• Najmłodsi u seniorów
          • Najmłodsi u seniorów

          • 23 stycznia nasi najmłodsi, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się z wizytą do Klubu Seniora. Biedroneczki i Pszczółki chciały odwiedzić seniorów, by złożyć im życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Maluszki przedstawiły piękny program artystyczny. Śpiewały, recytowały wiersze oraz prezentowały swoje umiejętności taneczne. Seniorzy byli wzruszeni i rozbawieni.

            Po przedstawieniu zaprosili małych artystów na poczęstunek. To był bardzo miło spędzony czas.

        • Ludowy Przegląd Kolęd
          • Ludowy Przegląd Kolęd

          • 22 stycznia nasza szkoła wzięła udział w Ludowym Przeglądzie Kolęd zorganizowanym przez gminę Szczecinek oraz zespół Swojacy z Sitna. Nasi uczniowie zaśpiewali 3 kolędy, a że było to również święto babć i dziadków, więc złożyli im życzenia oraz recytowali wiersze.

            Takie wspólne kolędowanie wielu pokoleń okazało się bardzo ciekawą inicjatywą, która spotkała się z dużym zainteresowaniem.

        • ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA
          • ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

          • 20 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny. Na początku spotkania pani dyrektor Mariola Jasińska przywitała serdecznie gości i życzyła im zdrowia oraz pociechy z wnucząt. Potem zaprosiła na scenę uczniów.

            Na początku wystąpili uczniowie z klas IV- VIII, którzy zagrali jasełka. Po nich przyszedł czas na najmłodszych. Uczniowie z klas I- III zaśpiewali piosenkę i deklamowali wiersze o babci i dziadku. Potem na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego, które śpiewały, recytowały i tańczyły, a na zakończenie odśpiewały miłym gościom ,,Sto lat”. Ich występ wywołał radość i wzruszenie. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom prezenty , wsród których znalazły się serduszka wykonane w drukarce 3D, która została zakupiona w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości"

            Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz konkursów. Babcie i dziadkowie próbowali swoich sił w tańcu z wnukami, w rzucaniu woreczkami do celu, wiązaniu krawatów i zaplataniu warkoczy.

            To spotkanie było okazją, by podziękować babciom i dziadkom za ich miłość, którą obdarzają wnuki oraz pokazać, jak są ważni i kochani.

        • BRĄZOWE MEDALE NASZYCH HOKEISTÓW
          • BRĄZOWE MEDALE NASZYCH HOKEISTÓW

          • 17 stycznia 2023 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Turowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w unihokeju chłopców rocznika 2010 i młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach udział wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym” . W rozegranych 10 meczach padły 53 bramki. Wszystkie zespoły zaznały „smaku” zwycięstwa jak i porażki, nie było ani jednego remisu.

            Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Szkołę z Parsęcka reprezentowali: Dominik Norkowski, Jakub Wasylik, Nikodem Purlis, Jakub Pogoda, Michał Gołubiński i Filip Tarnowski.

            Zawody zorganizował Jacek Słowiński.

        • INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO 2023
          • INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO 2023

          • 15 stycznia nasze szkolne koło turystyczne rozpoczęło kolejny sezon. Wzięliśmy udział w pierwszym, w tym roku kalendarzowy, rajdzie zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”.

            Rajd ,,Zima 2023” wiódł szlakiem tablic pamiątkowych znajdujących się w Szczecinku.

            Spotkaliśmy się z pozostałymi uczestnikami imprezy na Placu Wazów przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. Po uroczystym rozpoczęciu wyruszyliśmy w trasę, która tym razem prowadziła przez miasto. Zatrzymywaliśmy się przy tablicach upamiętniających ważne wydarzenia oraz zasłużone dla Szczecinka oraz kraju postacie i słuchaliśmy niezwykle ciekawych opowiadań przewodnika.

            Podczas pokonywania trasy wzięliśmy też udział w zadaniu ekologicznym i zostaliśmy za to nagrodzeni upominkami na zakończenie imprezy. Jak zwykle zdobyliśmy też nagrody w konkursach i grach sprawnościowych.

        • ,,Przerwa na czytanie” - nowy rekord
          • ,,Przerwa na czytanie” - nowy rekord

          • 26 października 2022 roku braliśmy udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie ,,Przerwa na czytanie”. Otrzymaliśmy oficjalne wyniki akcji. W biciu rekordu wzięło udział 2667 instytucji w Polsce oraz 22 w innych państwach. Zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób. Nowy rekord w liczbie osób czytających na przerwie to 578 tysięcy 433 osób.

            Cieszymy się bardzo, że my także mamy swój udział w ustanowieniu tego wspaniałego wyniku.

        • Wigilijne spotkanie
          • Wigilijne spotkanie

          • Jak co roku przed świąteczną przerwą organizowane jest w naszej szkole wigilijne spotkanie. Tak też było 22 grudnia. Tego dnia spotkaliśmy się wszyscy przy świątecznym stole. Na początku głos zabrała pani dyrektor Mariola Jasińska, która złożyła wszystkim życzenia. Następnie obejrzeliśmy w internecie jasełka.

            Nasze szkolne jasełka odbędą się w styczniu ze względu na choroby i przeziębienia, które nie oszczędziły aktorów i wyjątkowo mocno dały znać o sobie właśnie teraz w grudniu.

            Potem przyszedł czas na degustację świątecznych dań. Każda klasa przygotowała poczęstunek. Były pierogi, barszczyk, krokiety, sałatki, ciasta oraz owoce. Wszystko było bardzo pyszne. Podczas spotkania nie zabrakło czasu na życzenia oraz wspólne kolędowanie.

        • Świąteczny kiermasz w Sporem
          • Świąteczny kiermasz w Sporem

          • 17 grudnia w Sporem odbył się świąteczny kiermasz. Wśród wielu stoisk znalazło się stoisko Stowarzyszenia ,,Razem dla Szkoły”. Panie ze stowarzyszenia przygotowały bogatą ofertę. Odwiedzającym kiermasz zaproponowano przepyszne smakołyki. Były ciasta, paszteciki, wędlina, chleb, naturalne soki i przetwory. Można było napić się kawy, herbaty i gorącej czekolad oraz kupić piękne stroiki i ozdoby świąteczne.

            Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu pań ze Stowarzyszenia, które przygotowały stoisko oraz zachęciły rodziców do współpracy.

            Z całego serca dziękujemy Stowarzyszeniu ,,Razem dla Szkoły" za wsparcie naszej szkoły i naszych dzieci, za niezwykły entuzjazm i pomoc, na którą możemy liczyć w każdej sytuacji.

             

        • KONKURS NA ŚWIĄTECZNY STROIK I BOMBKĘ
          • KONKURS NA ŚWIĄTECZNY STROIK I BOMBKĘ

          • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowano konkurs na najpiękniejszy stroik oraz bombkę. Główni organizatorzy konkursu i sponsorzy nagród to Stowarzyszenie Razem dla Szkoły oraz Rada Rodziców.

            Uczniowie wykonali przepiękne prace, które zostały ocenione i nagrodzone.

            Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia podczas apelu.

            W kategorii najpiękniejszy stroik nagrody za zwycięstwo odebrali: Zuzanna Michoń z klasy V, Adam Łojewski z klasy VII oraz szóstoklasiści- Anna Wesołowska i Michał Michoń. W tej kategorii przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Karol Wesołowski, Aleks Lesyk i Antoni Żądkowski.

            Najpiękniejsze bombki wykonali: Bartosz Kita z klasy IV, Jakub Pogoda z klasy V, trzecioklasista Bartosz Piątkowski oraz Zuzanna Sztygowska z zerówki.

            Drobne upominku otrzymali także wszyscy pozostali uczestnicy konkursu.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

        • LEKTURA ....NIE MUSI BYĆ NUDNA
          • LEKTURA ....NIE MUSI BYĆ NUDNA

          • Czytanie lektur nie musi kojarzyć się z przymusem. Nasi uczniowie czytają lektury, a po omówieniu treści bardzo chętnie wykonują prace plastyczne.

            Tak było na lekcjach języka polskiego w klasie IV i V.

            Czwartoklasiści po omówieniu powieści Janusza Korczaka ,,Król Maciuś I” wykonali prace plastyczne. Namalowali głównego bohatera i ulepili z plasteliny figurkę króla.

            Piątoklasiści wykonali portrety Mary, Colina i Dicka- bohaterów ,,Tajemniczego ogrodu”. Na plakatach nie zabrakło najważniejszych informacji o postaciach. 

            Podczas pracy uczniowie wykazali się pomysłowością i oczywiście utrwalili najważniejsze wiadomości o lekturach.

        • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
          • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

          • 6 grudnia to dzień, na który czekają wszyscy, a najbardziej dzieci. Tego dnia obchodzimy mikołajki. W naszej szkole od samego rana czuć było niezwykłą atmosferę. Uczniowie ubrani w czerwone stroje i czerwone czapki oczekiwali na przybycie św. Mikołaja, który co roku tego dnia nas odwiedzał. Aby skrócić czas oczekiwania, zaproponowano dzieciom, aby narysowały jego portret. Po wykonaniu tego zadania okazało się, że przybył św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Uczniowie serdecznie go powitali. Potem był przyjemny czas - wręczanie upominków. Aby otrzymać prezent, każda klasa musiała wykonać zadanie. Uczniowie śpiewali, tańczyli, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, a nawet przygotowali sobowtóra naszego gościa. Wszyscy świetnie się spisali. Mikołaj nie żałował pochwał i chętnie się fotografował z uczniami i nauczycielami. 

            Szkoda, że spotkanie z niezwykłym gościem minęło tak szybko. Uczniowie już czekają na kolejne,... ale to dopiero za rok.

        • Mikołajkowe lekcje
          • Mikołajkowe lekcje

          • 6 grudnia wszystkie lekcje w szkole miały niezwykły charakter. Nikt nie zapomniał, że tego dnia są mikołajki. Samorząd zorganizował akcję pod hasłem: ,,Czerwone czapki Mikołaja posiadamy, więc dziś nie będziemy pytani”. W klasach najpiękniejszym kolorem stroju był czerwony.

            W tej niezwykłej atmosferze siódmoklasiści świetnie sobie poradzili na lekcji chemii z wykonaniem modelu budowy atomu, a szóstoklasiści śpiewająco wykonali ćwiczenia na lekcji angielskiego.

        • Zabawa andrzejkowa
          • Zabawa andrzejkowa

          • W kalendarzu imprez samorządu uczniowskiego jednym z zadań jest organizacja zabawy andrzejkowej. Dlatego 25 listopada samorząd zaprosił wszystkich uczniów na dyskotekę. Oczywiście podczas zabawy nie mogło zabraknąć wróżb, ponieważ zgodnie z tradycją w wigilię św. Andrzeja, z 29 na 30 listopada, przypadał wieczór przepowiadania przyszłości. W naszej szkole zorganizowano salę wróżb, w której pojawili się szkolni wróżbici. Każdy uczeń mógł sobie powróżyć, nawet kilka razy. Trzeba przyznać, że wróżbici stanęli na wysokości zadania i ich pomysły były bardzo ciekawe.

            Atmosfera była magiczna i tajemnicza. Wiadomo jednak, że wróżby  warto traktować z przymrużeniem oka.

             

        • ŻYJ ZDROWO
          • ŻYJ ZDROWO

          • 21 listopada w naszej szkole odbył się apel podsumowującym działania związane z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, który obchodzony jest 17 listopada. Uczniowie obejrzeli filmiki edukacyjne na temat szkodliwości palenia. Potem prezentowali plakaty oraz hasła, które promowały rzucanie palenia. Najciekawsze prace zostały nagrodzone. 

            Podczas spotkania uczniowie obejrzeli także prezentację na temat praw dziecka oraz wysłuchali wierszy napisanych przez piątoklasistów specjalnie na Dzień Praw Dziecka, który jest zapisany w kalendarzu pod datą 20 listopada.

        • WOKÓŁ PRAW DZIECI
          • WOKÓŁ PRAW DZIECI

          • 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie z klasy IV i V na lekcjach języka polskiego rozmawiali o tym, jaka jest geneza tego święta oraz jakie prawa mają dzieci. Obejrzeli także prezentację o życiu i twórczości Przyjaciela Dzieci - Janusza Korczaka. Dzięki temu bliżej poznali autora lektury ,,Król Maciuś I”. Opowieść o Januszu Korczaku rozbudziła wyobraźnię uczniów i dzięki temu powstały bardzo ładne portrety pisarza oraz wiersze poświęcone Staremu Doktorowi oraz prawom dziecka.

            Prace plastyczne ozdobiły szkolny korytarz, a wiersze uczniowie zaprezentowali podczas apelu poświęconego prawom dzieci

        • LEKCJA LITERATURY
          • LEKCJA LITERATURY

          • 21 listopada uczniowie z klas VI - VII pojechali do kina ,,Wolność” w Szczecinku. Tam mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego ,,Balladyna”. Inscenizacja została przygotowana przez wrocławskich aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Dla naszych uczniów było to pierwsze spotkanie z dramatem Słowackiego, dzięki temu zapoznali się z problematykę utworu oraz poznali tragiczne losy tytułowej bohaterki.

            W tej inscenizacji aktorzy w ciekawy sposób pokazali młodym widzom jeden z najbardziej znanych utworów Słowackiego. Teraz lekcje z tą lekturą z pewnością będą łatwiejsze.

        • Sukcesy w tenisie stołowym
          • Sukcesy w tenisie stołowym

          • 17.11.2022r. w Szczecinku rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szczecinek w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2010 i młodsi). W zawodach tych prawo startu mieli zawodnicy wyłonieni z eliminacji gminnych i miejskich szkół podstawowych z gmin: Barwice, Biały Bór, Borne, Grzmiąca oraz miasta i gminy Szczecinek.

            W turnieju wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

            W rozgrywkach dziewcząt 3 miejsce i brązowe medale wywalczyły Oliwia Matwiejczuk, Oliwia Kita i Dominika Norkowska. Tuż za podium na miejscu 4 rywalizację ukończyły Oliwia Nędzi i Kaja Purlis. W kategorii chłopców tytuł wicemistrzów powiatu i srebrne medale zdobyli Nikodem Purlis, Dominik Norkowski i Jakub Wasylik.

        • WIRTUALNA HISTORIA
          • WIRTUALNA HISTORIA

          • 15 listopada uczniowie klas VII- VIII pojechali do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Tam uczestniczyli w projekcie ,,Innowacyjna historia- nowe technologie w służbie edukacji”. W hali sportowej szczecineckiej placówki zbudowano specjalną scenografię przygotowaną do pokazu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwa filmy historyczne ,, Kartka z Powstania” oraz ,, Wiktoria 1920”. Dzięki niezwykłej technologii nasi uczniowie przenieśli się w czasy wojny polsko- bolszewickiej oraz w czasy powstania warszawskiego.

            Projekcje filmów były niezwykłym przeżyciem, ponieważ seanse odbyły się w wirtualnej rzeczywistości.

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych