INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI
Tydzień Kultury 2025 za nami
25 marca odbył się apel podsumowujący wydarzenia, które miały miejsce podczas Tygodnia Kultury przebiegającego pod hasłem ,,Wiosenny zawrót głowy”. Tradycyjnie wiele się działo. Na rozpoczęcie Tygodnia Kultury 16 marca szkolne koło turystyczne wzięło udział w rajdzie ,,Witamy wiosnę” zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”. 18 marca przeprowadzono konkurs recytatorski dla klas I- III. Zwyciężczynie szkolnego konkursu trzecioklasistki, Milena Wasiak i Izabela Szymczyk reprezentowały nas podczas Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Szczecinek oraz Dyrektor Centralnej Biblioteki Samorządu Rejonu Wileńskiego. Występ zakończył się sukcesem Izy Szymczyk, która zdobyła 1. miejsce. Kolejnego dnia uczniowie z klas I- IV pojechali szczecineckiego kina ,,Wolność” na przedstawienie ,,Detektyw Pozytywka”, a klasy V i VI odwiedziły szczecineckie muzeum. 20 marca uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w VI Dniu Przemysłu Drzewnego w Szczecinku. W pierwszym dniu wiosny odbył się konkurs talentów. Okazało się, że wśród naszych uczniów są osoby uzdolnione tanecznie, wokalnie, muzycznie i sportowo. To były niezwykłe występy. Potem klasy IV- VIII prezentowały piosenki o naszej szkole. Najbardziej spodobał się utwór ósmoklasistów. W tym dniu odwiedzili nas seniorzy, którzy wspólnie z uczniami z klasy V i VI wykonali marzannę. Nie zabrakło wspólnego spaceru nad Parsętę i ogniska. Pamiętaliśmy także w tym dniu o kolorowych skarpetkach z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Podczas tego niezwykłego tygodnia odbyły się także konkursy przedmiotowe, językowe, ortograficzne oraz konkurs plastyczny na portret wiosny. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody podczas apelu. Tydzień Kultury 2025 za nami. Ta cykliczna impreza co roku pojawia się w marcu i na pewno nie zabraknie jej w przyszłym roku szkolnym.
4
Teatr Lalek Frajda
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, naszą szkołę odwiedził Teatr Lalek Frajda z Koszalina.To był niesamowity dzień pełen magii i radości! Nasz przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 miały okazję zobaczyć spektakl, który wciągnął je w świat sztuki i wyobraźni. Frajda była ogromna, a uśmiechy na twarzach naszych małych widzów mówiły same za siebie! Dzięki temu doświadczeniu, dzieci odkryły, jak wspaniała może być nauka przez zabawę. Teatr to nie tylko sztuka, ale także doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Dziękujemy Teatrowi z Koszalina za niezapomniane przeżycia i możliwość wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia!
11
Niezwykła lekcja w zerówce
Nasze przedszkolaki miały wspaniałą niespodziankę. 26 marca 2025 r. kiedy zakończyły cykl zajęć o kosmosie, odwiedził ich gość- tata Michałka i Przemka , który przyniósł wspaniałe urządzenie- teleskop. Dzięki niemu dzieci miały okazję obserwować otoczenie z zupełnie nowej perspektywy! To była fantastyczna lekcja przyrody i astronomii, a także potężna dawka wiedzy.
Dziękujemy Panu Filipkowi za tę wyjątkową atrakcję!
31
Rekolekcje
W dniach 24-26 marca 2025 w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprowadziła siostra Agnieszka. Był to wyjątkowy czas pełen refleksji, modlitwy i radości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach.
Dziękujemy siostrze Agnieszce za trzy dni pełne inspirujących nauk i pięknych przeżyć!
7
Witaj wiosno
21 marca 2025 - pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w naszej szkole było mnóstwo niespodzianek, atrakcji i konkursów. Na początku dnia odbył się konkurs „Mam talent”, w którym uczniowie zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności. Widzowie podziwiali różnorodne występy – od tańca, przez śpiew po pokazy akrobatyczne. Pokazy dowiodły, że nasi uczniowie mają różne wyjątkowe talenty. Dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Następnie nadszedł czas na konkurs na piosenkę o szkole. Uczniowie z klas IV- VIII zaprezentowali własne piosenki o naszej szkole. Publiczność świetnie się bawiła podczas występów. Uznano, że najlepiej zaprezentowała się klasa VIII. W tym dniu odwiedzili nas też seniorzy. Przyszli, by wspólnie z uczniami zrobić marzannę. Potem wybraliśmy się nad Parsętę, by symbolicznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Po spacerze było ognisko. To był kolorowy, radosny dzień, w którym nie zabrakło wiosennego słońca. Dziękujemy seniorom za wspólnie spędzony czas i słodki poczęstunek.
45
21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki, będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim niestety borykają się osoby z Zespołem Downa. Nosząc kolorowe skarpetki nie do pary, wyrażamy wsparcie dla tych osób i promujemy akceptację różnorodności. To piękny gest, który pokazuje, że różnorodność jest wartością, a każdy z nas jest wyjątkowy.
Brawo Iza
Brawo dla Izy Szymczyk z klasy III. Nasza uczennica zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Szczecinek oraz Dyrektor Centralnej Biblioteki Samorządu Rejonu Wileńskiego. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i nowe doświadczenie.
Serdecznie gratulujemy Izie!
Dni Przemysłu Drzewnego
Dnia 20 marca 2025 r. uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w VI Dniu Przemysłu Drzewnego w Szczecinku. Wyjazd odbył się w ramach doradztwa zawodowego, aby zapoznać się z ofertą szkół średnich oraz możliwościami dalszej edukacji i pracy w branży drzewnej. Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję: odwiedzić stoiska firm z sektora drzewnego, poznać ofertę edukacyjną szkół średnich i Politechniki Koszalińskiej, zwiedzić zakłady przetwórstwa drewna, zobaczyć nowoczesne laboratoria i centrum pomiarów fizycznych. Wyjazd był cenną okazją do zdobycia wiedzy o przyszłych ścieżkach kariery i rozwijających się branżach.
14
Wyjazd na przedstawienie ,,Detektyw Pozytywka"
19 marca 2025 r. uczniowie klas 2 -4 wybrali się do szczecineckiego kina ,,Wolność”. Tam obejrzeli przedstawienie pt. ,,Detektyw Pozytywka” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl oparty na popularnej książce Grzegorza Kasdepke przeniósł dzieci w świat detektywistycznych zagadek i przygód. Uczniowie mieli okazję śledzić losy głównego bohatera, tytułowego detektywa Pozytywki, który wraz ze swoimi przyjaciółmi rozwiązywał różne tajemnicze sprawy. Przedstawienie pełne było humoru, zagadek oraz wciągających zwrotów akcji. Po zakończeniu spektaklu uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat przedstawienia. Wszyscy zgodnie przyznali, że spektakl był bardzo ciekawy i dostarczył im wielu emocji.
Szkolny konkurs recytatorski
W dniu 18.03.2025 r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego. Udział wzięło 10 uczniów z klas 1-3. Dwoje zwycięzców: Milena Wasiak i Szymczyk Izabela z klasy 3 weźmie udział w konkursie recytatorskim online. Wyróżnienie otrzymał uczeń tej samej klasy, Filip Potyrała. Zwyciężczyniom gratulujemy, ale wszyscy uczestnicy byli wspaniali.
8
Na wiosnę rozkwita mój talent...
21 marca prezentujemy talenty naszych uczniów. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego pierwszego dnia wiosny odbędzie się konkurs ,,Mam talent". Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – VIII, którzy chcą zaprezentować na forum szkoły swoje zainteresowania, pasje,talenty. Prezentacja może mieć formę sceniczną, muzyczną lub plastyczną. Mamy nadzieję, że będzie się działo.
Powitaliśmy wiosnę na rajdzie
16 marca 2025 roku wzięliśmy udział w rajdzie turystycznym „Witamy wiosnę" zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK „Wiarusy". Razem z innymi miłośnikami wędrówek pokonaliśmy pięciokilometrową trasę. Najważniejszym miejscem, które odwiedziliśmy, było schronisko dla zwierząt. Dostarczyliśmy tam karmę i inne rzeczy potrzebne naszym czworonożnym przyjaciołom. Zostaliśmy oprowadzeni po terenie i mogliśmy poznać historie niektórych psiaków. Pobyt w schronisku wywołał wiele emocji. Potem ruszyliśmy do strefy wypoczynku przy ul. Kopernika, gdzie było ognisko i zakończenie rajdu. Mimo zimnej pogody na rajdzie panowała jak zwykle świetna atmosfera.
24
Święto matematyki w Żółtnicy
14.03. 2025 r. ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Turnieju Matematyczno- Sportowym "Matematyczny slalom", który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Żółtnicy. 4 drużyny rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych oraz rozwiązując zagadki matematyczne. Nasi uczniowie spisali się wspaniale, zajmując drugie miejsce. Gratulujemy.
10
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu
7 marca 2025 roku nasi mali mężczyźni zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni. Rano witali swoje wychowawczynie i koleżanki wręczając im piękne kwiaty i czekoladki. Potem były życzenia i wręczanie upominków. To był bardzo miły dzień. Chłopcy spisali się na medal.
Dziękujemy za piękne kwiaty, a rodzicom: Aleksandra, Kacperka,Tomka, Stasia, Alexa, Kubusia, Piotrusia za upominki dla naszych dziewczynek, a mamie Agnieszki za słodki upominek również dla chłopców.
37
Dzień Kobiet
8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Nasi chłopcy nie zapomnieli o tym święcie i przygotowali niespodziankę - część artystyczną. Teksty o kobietach i dziewczętach były żartobliwe, a publiczność świetnie się bawiła podczas męskiej prezentacji różnych typów kobiet. Serce pań skradł występ taneczny dziewczynek z oddziału przedszkolnego. Było wspólne śpiewania ,,Sto lat”, pamiątkowe zdjęcia i słodkie upominki. Podczas apelu ogłoszono także wyniki plebiscytów. Chłopcy wybierali dziewczynę, która jest zawsze uśmiechnięta, ładna, wysportowana i elegancka, świetnie się uczy, można na niej polegać i jest superdziewczyną. Wszystkie wyróżnione dziewczyny otrzymały dyplomy. Gratulujemy. To był bardzo miły dzień.
26
Nauczycielka na medal
Serdecznie gratulujemy pani Agnieszce Rumińskiej, która zajęła I miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym w kategorii Nauczyciel Przedszkola w powiecie szczecineckim zorganizowanym przez Głos Koszaliński. Jesteśmy bardzo dumni! Podczas apelu specjalne gratulacje przekazała nasza cudowna pani Dyrektor Mariola Jasińska.
Niezwykła lekcja historii
6 marca 2025 roku w naszej szkole mieliśmy niezwykłą podróż w czasie! Dzięki Szkole Rycerskiej Kerin przenieśliśmy się do roku 1025, by wspólnie przeżyć doniosły moment koronacji pierwszego króla Polski – Bolesława Chrobrego. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądała ceremonia koronacyjna, poznać realia życia w średniowieczu oraz wcielić się w role rycerzy, dworzan i duchownych. To była nie tylko świetna lekcja historii, ale też niezapomniana przygoda!
Dziękujemy Szkole Rycerskiej Kerin za emocjonującą inscenizację i żywą lekcję historii!
22
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie