• WIRTUALNA HISTORIA
     • WIRTUALNA HISTORIA

     • 15 listopada uczniowie klas VII- VIII pojechali do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Tam uczestniczyli w projekcie ,,Innowacyjna historia- nowe technologie w służbie edukacji”. W hali sportowej szczecineckiej placówki zbudowano specjalną scenografię przygotowaną do pokazu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć dwa filmy historyczne ,, Kartka z Powstania” oraz ,, Wiktoria 1920”. Dzięki niezwykłej technologii nasi uczniowie przenieśli się w czasy wojny polsko- bolszewickiej oraz w czasy powstania warszawskiego.

      Projekcje filmów były niezwykłym przeżyciem, ponieważ seanse odbyły się w wirtualnej rzeczywistości.

       

    • INNY NIE ZNACZY GORSZY
     • INNY NIE ZNACZY GORSZY

     • 16 listopada 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek Pani pedagog w klasach starszych przeprowadziła warsztaty. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Uczniowie tworzyli „Drzewo Tolerancji” wpisując na serduszka hasła kojarzące się im z tolerancją, które pięknie ozdobiły hol.

      Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Samo święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji:

      ,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”

    • BRĄZOWE MEDALISTKI W POWIATOWYCH ZAWODACH
     • BRĄZOWE MEDALISTKI W POWIATOWYCH ZAWODACH

     • 16 listopada w hali Stara Ślusarnia w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczecinek w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009). W zawodach tych prawo startu miały wszystkie szkoły podstawowe z terenu gmin: Barwice, Biały Bór, Borne, Grzmiąca, oraz miasta i gminy Szczecinek. W turnieju udział wzięły dziewczęta naszej szkoły w składzie: Martyna Wudarczyk, Martyna Bugajska, Patrycja Maciborska. Występ był bardzo udany, gdyż dziewczęta wywalczyły 3 miejsce i brązowe medale.

      Warto zaznaczyć że w meczu z późniejszymi zwyciężczyniami z SP Żółtnica nasze zawodniczki przegrały po zaciętej walce 2:3. Zwycięstwo było więc bardzo blisko, zabrakło trochę szczęścia. Gratulujemy!

    • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
     • UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 10 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas IV- VII pod opieką pani Joanny Malickiej. Na program artystyczny złożyły się piosenki i wiersze tematycznie związane ze świętem. Uczniowie zobaczyli też film o wydarzeniach, które miały decydujący wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie punktualnie o 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając się w akcję MEN ,,Szkoła do hymnu”.

      Podczas apelu nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach szkolnych ,,Zdjęcie z Niepodległą” oraz ,,Wiersz dla Ojczyzny”. Otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy wierszy, które napisano na konkurs. W swoich utworach nasi szkolni poeci opisali, czym jest dla nich Ojczyzna.

       

       

    • SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z PANIĄ POLICJANTKĄ
     • SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z PANIĄ POLICJANTKĄ

     • 8 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią  policjantką Anną Matys z Komendy Powiatowej w Szczecinku. Dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa  na drodze i ze znakami drogowymi. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki już wiedzą, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi i nie wolno od nich nic brać. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno głaskać psów, a także jaką postawę należy przybrać, gdy zaatakuje ich pies.

    • DBAMY O ZĄBKI
     • DBAMY O ZĄBKI

     • 7 listopada w oddziale przedszkolnym gościliśmy pracowników gabinetu  stomatologicznego Aqdent ze Szczecinka. Panie opowiadały dzieciom  o wyglądzie gabinetu dentystycznego, o jego pracownikach,  a przede wszystkim o tym,  jak dbać o ząbki, aby zapobiegać próchnicy. Było po trochu teorii, praktyki i zabawy. Dzieci obdarowały naszych gości podziękowaniami oraz rysunkiem, a same otrzymały szczoteczki do zębów.

      Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia pani Agnieszce Zelewicz oraz pani Elżbiecie Talacha.

    • Projekt edukacyjny SensoSmyki
     • Projekt edukacyjny SensoSmyki

     • Dzieci z grupy Pszczółki biorą udział w projekcie edukacyjnym SensoSmyki

      Jego celem jest dostarczenie dzieciom oraz ich wychowawcom i rodzinom narzędzi inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracą układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.

      Zachęcamy do wykonania zadań domowych

    • UWAGA KONKURS- DZIECIAKI NA STRAŻY
     • UWAGA KONKURS- DZIECIAKI NA STRAŻY

     • Dzieci z grupy 🐞 wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Dzieciaki na straży". Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Tematyka pracy: „Dzieciaki na straży”, zasady dot. Bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

      Zadanie konkursowe

      Przygotowanie przez dzieci pracy plastycznej – technika wykonania – praca plastyczna płaska, z wykorzystaniem kredek/farb/plasteliny/krepiny i innych materiałów, format prac dowolny, nie przekraczający wymiarów 420x594 mm.

    • Rajd turystyczny ,,Trzesiecko"
     • Rajd turystyczny ,,Trzesiecko"

     • 29 października szkolne koło turystyczne wzięło udział w ostatniej imprezie w tym roku kalendarzowym. Tym razem był to rajd ,,Trzesiecko” zorganizowany przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”. Spotkaliśmy się o godzinie 10.00 na pętli autobusowej na osiedlu Zachód i stamtąd ruszyliśmy w pięciokilometrową trasę. Nieoznakowany szlak Flora i Wrzos wiódł przez ogródki działkowe, które znajdują się w pobliżu osiedla. Potem poszliśmy do parku i brzegiem jeziora doszliśmy do SAPiK- u przy ul. Kilińskiego, gdzie było zakończenie imprezy przy ognisku.

      Na mecie młodzi turyści uczestniczyli w zabawach oraz wzięli udział w konkursie na temat jeziora Trzesiecko. Pogoda był wspaniała, trasa niedługa, więc nogi nie bolały. Rajdem ,,Trzesiecko” kończymy sezon i czekamy na kolejne imprezy w nowym roku.

    • Otrzęsiny czwartoklasistów
     • Otrzęsiny czwartoklasistów

     • 28 października 2022r. na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klasy IV. Tego dnia samorząd uczniowski przygotował dla nich otrzęsiny. Czwartoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Na początku sprawdzano ich umiejętności sportowe. Potem wykazali się zdolnościami aktorskimi oraz muzycznymi. Nie zabrakło biegu kociaka- kelnera i próby ciemności. To ostatnie zadanie wzbudziło wiele radości, ponieważ uczniowie z zasłoniętymi oczami musieli narysować kota. Na zakończenie czwartoklasiści wypili kubeczki mleka.

      Po zaliczeniu wszystkich zadań nastąpiło odcięcie ogonów. Tutaj zadanie miała  pani dyrektor i wywiązała się z niego bardzo dobrze,  choć czwartaki – kociaki utrudniały jej to i uciekały po sali. Uczniowie klasy czwartej świetnie się spisali, więc zostali przyjęci  w poczet szkolnej społeczności. Po otrzęsinach wszyscy uczniowie otrzymali  prezenty - duszki wykonane drukarką 3D, która została zakupiona w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości". Potem samorząd zaprosił wszystkich na dyskotekę.

     • Próbny alarm przeciwpożarowy

     • Dnia 28 października 2022r. w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Akcja przebiegła sprawnie i szybko.

      Ewakuacja miała na celu sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem. Próbny alarm był okazją do sprawdzenia znajomości zasad zachowania w przypadku alarmu związanego z konkretnym i realnym zagrożeniem w budynku szkoły. Był także praktycznym ćwiczeniem wdrażającym do sprawnego działania zgodnego z procedurami i przepisami.

       

    • Sukces młodych tenisistów
     • Sukces młodych tenisistów

     • 27 października w sali Szkoły Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców rocznika 2010 i młodszych.

      W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Parsęcka, Wierzchowa i Żółtnicy. Stawką zawodów były puchary, medale i dyplomy.

      Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

      Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Matwiejczuk, 2. była Oliwia Kita, 3. Dominika Norkowska, 4. Oliwia Nędzi, a 5. miejsce zajęła Kaja Purlis.

      Wśród chłopców najlepszy był Nikodem Purlis, 2. miejsce zajął Dominik Norkowski, 7. Jakub Wasylik i 9. Jakub Pogoda.

      W podsumowaniu zespołowym nasze drużyny dziewcząt i chłopców zajęły 1. miejsca

      Zawody zorganizował i przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński.

      G R A T U L A C J E !!!

    • #SzkołaPamięta
     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta”Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, zwłaszcza tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      W ramach tej inicjatywy uczniowie z nauczycielami wybrali się na cmentarz w Parsęcku. Odwiedzili groby nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz pierwszego proboszcza tutejszej parafii, porządkowali opuszczone mogiły i zapalili znicze.

      Był też czas na wspomnienia o tych, których już nie ma, ale na zawsze pozostali w naszej pamięci. Dzięki rozmowie z panią, która była przy grobie swoich bliskich, uczniowie mieli okazję poznać historię jednego z mieszkańców Parsęcka, który walczył w I wojnie światowej pod dowództwem Józefa Piłsudskiego.

      Dzięki akcji ,,Szkoła pamięta” młodzi ludzie pielęgnują pamięć o przodkach i o historiinaszej małej ojczyzny.

    • PRZERWA NA CZYTANIE
     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • W kalendarzu szkolnych uroczystości zapiszemy 26 października jako święto książki i czytania. Tego dnia przystąpiliśmy do bicia rekordu w czytaniu w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie

      ,, Przerwa na czytanie”.

      Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali wcześniej poinformowani, że będziemy brać udział w takiej inicjatywie, dlatego większość przyniosła swoje książki. Zapominalscy mogli liczyć na wypożyczenie książki. Na korytarzu szkolnym samorząd przygotował gazetkę promującą akcję. Na pierwszej przerwie w klasach, na korytarzu, w pokoju nauczycielskim zagościła książka. Nawet dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tej akcji. Było to możliwe dzięki uczniom z klasy VII i VIII, którzy odwiedzili najmłodszych podczas przerwy i przeczytali im bajki.

      W sumie w akcji uczestniczyło 76 osób. Mamy nadzieję, że organizatorom uda się w tym roku pobić rekord. Cieszymy się, że możemy mieć w tym wydarzeniu swój mały udział.

      Udział w tym wydarzeniu pokazał, że są wśród nas osoby, które kochają książki i uwielbiają czytać. Potrafią ciekawie opowiadać o lekturach i zachęcać innych do czytania. Okazało się też, że czytanie pozwoliło uczniom wyciszyć się i miło spędzić przerwy. Najmłodsi chcieliby, aby starsi uczniowie przychodzili do nich częściej i czytali im bajki. Samorząd zaproponował, by znaleźć w szkole miejsce, w którym można by czytać książki i w taki sposób spędzać przerwy.

    • NOMINACJE W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM
     • NOMINACJE W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM

     • Nauczycielki i Pani Dyrektor naszej szkoły zostały nominowane

      w plebiscycie Głosu Koszalińskiego

      na najlepszego nauczyciela i dyrektora szkoły 

      Dziękujemy za nominacje i prosimy o głosy.

      Pod nr 7303 wysyłamy sms z kodem

       KNH.213 Mariola Jasińska,

      KND.336 Ewa Lewandowska

      KNF.382 Małgorzata Grondys

      KNC.686 Jolanta Mostowska.

      Koszt SMS 3,6 zł.

      Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy

    • PODZIEL SIĘ... LEKTURĄ
     • PODZIEL SIĘ... LEKTURĄ

     • Drodzy Rodzice, Wielbiciele Literatury, Miłośnicy Pomagania!

      Jeśli macie ochotę przyłączyć się do akcji promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, przekażcie do Szkoły Podstawowej w Parsęcku lektury szkolne, które są w dobrym stanie, a stoją zakurzone na półce i zajmują miejsce w Waszej domowe biblioteczce.

      Zbiórka da Waszym książkom drugie życie!

      Lektury można przynosić do szkoły

      od 24 do 28 października w godzinach 10.00 – 13.00

      z góry serdecznie dziękujem!

                                                                                     

    • Dzień Papieski
     • Dzień Papieski

     • 16 października przeżywaliśmy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża świata, którym był przez ponad 25 lat. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku święto przebiegało pod hasłem ,,Blask prawdy”. Aby uczcić ten dzień uczniowie z klas VI, VII i VIII przygotowali apel dla uczniów i pracowników naszej szkoły. 

      Podczas występu można było usłyszeć piękne strofy poświęcone papieżowi. Występujący podkreślali, że ten dzień jest pamiątką oraz podziękowaniem dla Jana Pawła II za to, że był z nami.

    • ,,Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim..."
     • ,,Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim..."

     • 20 października uczniowie z klas VI- VIII byli na spektaklu teatralnym w kinie ,,Wolność” w Szczecinku. Przedstawienie zatytułowane ,,Treny Jana z Czarnolasu” zostało przygotowane przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. ​​​​​​

      Bohaterami przedstawienia byli: Jan Kochanowski, któremu towarzyszył duch jego zmarłej córki Urszulki, młoda dziewczyna i nauczycielka, która przekazywała uczennicy wiedzę na temat trenów.

      Przedstawienie w bardzo ciekawy sposób przybliżyło uczniom okoliczności powstania utworów, ich tematykę, znaczenie oraz wyjaśniło, jak należy je interpretować.

      Spektakl bardzo się podobał. Taki sposób przedstawienia trenów umożliwił młodym ludziom zrozumienie tekstów literatury, które wydają się im archaiczne i zupełnie niezrozumiałe.

    • STYPENDIA WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH
     • STYPENDIA WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH

     • 17 października 2022r. Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas wręczył stypendia dla najlepszych uczniów z gminy. Aby otrzymać takie wyróżnienie należy wykazać się wysokimi wynikami w nauce czy osiągnięciami sportowymi. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica z klasy VI Oliwia Nędzi. Szóstoklasistka otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
     • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

     •  

       

      13 października 2022r.  w naszej szkole odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: zastępca Wójta Gminy Szczecinek Kazimierz Harasym, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Usik, dyrektorzy ze szkół z terenu gminy, pracownicy administracji i obsługi szkół, ksiądz Piotr Domaros, nauczyciele oraz rodzice.

      Na początku uroczystości głos zabrała pani Mariola Jasińska- dyrektor szkoły, która serdecznie powitała przybyłych gości, złożyła życzenia nauczycielom oraz zaprosiła na część artystyczną przygotowaną na tę okazję przez dzieci i młodzież z naszej szkoły. Podczas występu uczniowie słowem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich pracę i poświęcenie.

      Potem na scenie pojawili się uczniowie klasy I, którzy zostali pasowani na uczniów szkoły. Przed uroczystym ślubowaniem pierwszoklasiści prezentowali przed publicznością swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne

      ​​​​​​​

      W części oficjalnej głos zabrał zastępca wójta, który podziękował pracownikom placówek oświatowych za zaangażowanie w codziennej pracy. Życzył zgromadzonym satysfakcji z wykonywanych obowiązków, wytrwałości oraz sukcesów w wychowaniu i kształceniu młodego pokolenia.

      Następnie wręczone zostały nagrody Wójta Gminy Szczecinek dla dyrektorów szkól prowadzonych przez gminę oraz dla nauczycieli z tych szkół za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawczei opiekuńcze. Za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży nagrodami Dyrektora Szkoły uhonorowani zostali także nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Parsęcku. W imieniu Rady Rodziców życzenia nauczycielom złożyła przewodnicząca rady pani Joanna Łojewska, która podziękowała za edukację i opiekę nad dziećmi oraz życzyła sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy.

 • Galeria zdjęć

   brak danych