• Rekrutacja do klasy I i oddziału przedszkolnego
     • Rekrutacja do klasy I i oddziału przedszkolnego

     • SZKOŁA PODSTAWOWA W PARSĘCKU
      OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW
      NA ROK SZKOLNY 2023/2024

      W dniach 27.02.2023 r. do 21.03.2023 r. trwają
      w naszej szkole zapisy uczniów

      do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.
      Więcej informacji w szkole lub pod numerem
      tel. 94 375 76 24


      ZAPRASZAMY

      Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie szkoły w zakładce REKRUTACJA

    • ZAPROSZENIE NA MISTRZOSTWA PARSĘCKA W TENISIE STOŁOWYM
     • ZAPROSZENIE NA MISTRZOSTWA PARSĘCKA W TENISIE STOŁOWYM

     • ​​​​Zapraszamy uczniów oraz mieszkańców Parsęcka do udziału w XIII Mistrzostwach Parsęcka w Tenisie Stołowym. Zawody odbędą się 18 marca 2023 r.(sobota).

      Prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprezy, który znajduje się poniżej.

      REGULAMIN XIII MISTRZOSTW PARSĘCKA W TENISIE STOŁOWYM

      Termin: 18 marzec 2023r. (sobota)

      godzina 10.00 — grupy do lat 18 — 2005 i młodsi,

      godzina 15.00 — grupy starsze — 2004 i starsi.

      Miejsce: sala wiejska w Parsęcku.

      Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Parsęcku, Stowarzyszenie „Razem dla Szkoły”, Radni Gminy Szczecinek p. Jolanta Warzecha i p. Mirosław Gręźlikowski, Rada Sołecka w Parsęcku, OSP w Parsęcku

      Uczestnicy: uczniowie Szkoły Podstawowej w Parsęcku oraz mieszkańcy sołectwa Parsęcko w następujących kategoriach:

      - dziewczęta do lat 18 (2005 i młodsze),

      - chłopcy do lat 18 (2005 i młodsi),

      - kobiety do lat 30 (1993-2004),

      - kobiety powyżej 30 lat (1992 i starsze),

      - mężczyźni do lat 35 (1988-2004),

      - mężczyźni 36-50 lat (1973-1987),

      - mężczyźni powyżej 50 lat (1972 i starsi).

      System rozgrywek: zawody zostaną przeprowadzone w formie indywidualnej. System zostanie ustalony w zależności od liczby zgłoszonych zawodników. Każdy uczestnik rozegra co najmniej dwie gry. Impreza zostanie przeprowadzona zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

      Nagrody: dla najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii przewidziane są puchary, dyplomy i upominki.

      Odpowiedzialni: za organizację i przeprowadzenie imprezy odpowiedzialni są Mirosław Gręźlikowski i Jacek Słowiński, którzy udzielą zainteresowanym wszelkich informacji.

    • Bal karnawałowy
     • Bal karnawałowy

     • 10 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w budynku pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, biedronki, rycerzy, policjantów, Batmana… nie sposób zliczyć wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Były tańce przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane zabawami oraz konkursami przygotowanymi przez Panią Dyrektor, Panią Jolę i Panią Klaudynę. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku, dzieci zajadały się pysznymi pączkami i cukierkami. Została wybrana Królowa Balu Ola z klasy III i Król Balu Filip z grupy Biedronek. 

      Na koniec karnawałowej zabawy rozdano walentynki z poczty walentynkowej.​​

      Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubiana przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

    • Najpiękniejsze maski karnawałowe
     • Najpiękniejsze maski karnawałowe

     • 10 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Maska karnawałowa” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu wykazali się oryginalnością pomysłu na maskę karnawałową, ciekawym sposobem jego przedstawienia i ujęcia. Zastosowano różne formy, materiały, techniki plastyczne i interesujące rozwiązania. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie drobne upominki, a najlepsi z najlepszych nagrody. Maski karnawałowe tworzyły piękne tło balu.

      Jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach.

    • ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY
     • ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY

     • Nasza szkoła chętnie organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi.Tak też było 8 lutego. Tego dnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z  klas I- III  mieli lekcję zdrowego odżywiania. Odwiedziła ich pani dietetyk  Arleta Brajer, która rozmawiała z nimi na temat zdrowego odżywiania. Na koniec spotkania czekała na uczniów niespodzianka. Razem z panią dietetyk przygotowali koktajle z owoców. Napoje bardzo wszystkim smakowały. 

      To było bardzo ciekawe spotkanie, które miało na celu promowanie zdrowego odżywiania.

    • PODSUMOWANIE I SEMESTRU
     • PODSUMOWANIE I SEMESTRU

     • Skończył się I semestr i w związku z tym przyszedł czas na podsumowanie współzawodnictwa klas. 2 lutego odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Mariola Jasińska ogłosiła wyniki. Uczniowie klas IV- VIII zdobyli punkty za średnią ocen, frekwencję oraz oceny z zachowania. Po zsumowaniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa IV. Na drugim miejscu znaleźli się szóstoklasiści, a tuż za nimi uczniowie klasy VII. Czwarte miejsce przypadło piątoklasistom, a piąte- klasie VIII. Czwartoklasiści odebrali  z rąk pani dyrektor puchar dla najlepszej klasy. Gratulujemy.

      Zaczyna się kolejny semestr i znowu ruszamy do współzawodnictwa. Wszystkim klasom życzymy jak najlepszych wyników.

     • BohaterON

     • Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON- włącz historię, która została zapoczątkowana w 2016 roku.

      Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

      Inicjatywa jest niezwykle ciekawą formą przybliżenia młodym ludziom historii naszego kraju oraz zaprezentowania im historii ludzi żyjących w czasach II wojny światowej.

  • Galeria zdjęć

    brak danych