• Wigilijne spotkanie
     • Wigilijne spotkanie

     • Jak co roku przed świąteczną przerwą organizowane jest w naszej szkole wigilijne spotkanie. Tak też było 22 grudnia. Tego dnia spotkaliśmy się wszyscy przy świątecznym stole. Na początku głos zabrała pani dyrektor Mariola Jasińska, która złożyła wszystkim życzenia. Następnie obejrzeliśmy w internecie jasełka.

      Nasze szkolne jasełka odbędą się w styczniu ze względu na choroby i przeziębienia, które nie oszczędziły aktorów i wyjątkowo mocno dały znać o sobie właśnie teraz w grudniu.

      Potem przyszedł czas na degustację świątecznych dań. Każda klasa przygotowała poczęstunek. Były pierogi, barszczyk, krokiety, sałatki, ciasta oraz owoce. Wszystko było bardzo pyszne. Podczas spotkania nie zabrakło czasu na życzenia oraz wspólne kolędowanie.

    • Świąteczny kiermasz w Sporem
     • Świąteczny kiermasz w Sporem

     • 17 grudnia w Sporem odbył się świąteczny kiermasz. Wśród wielu stoisk znalazło się stoisko Stowarzyszenia ,,Razem dla Szkoły”. Panie ze stowarzyszenia przygotowały bogatą ofertę. Odwiedzającym kiermasz zaproponowano przepyszne smakołyki. Były ciasta, paszteciki, wędlina, chleb, naturalne soki i przetwory. Można było napić się kawy, herbaty i gorącej czekolad oraz kupić piękne stroiki i ozdoby świąteczne.

      Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu pań ze Stowarzyszenia, które przygotowały stoisko oraz zachęciły rodziców do współpracy.

      Z całego serca dziękujemy Stowarzyszeniu ,,Razem dla Szkoły" za wsparcie naszej szkoły i naszych dzieci, za niezwykły entuzjazm i pomoc, na którą możemy liczyć w każdej sytuacji.

       

    • KONKURS NA ŚWIĄTECZNY STROIK I BOMBKĘ
     • KONKURS NA ŚWIĄTECZNY STROIK I BOMBKĘ

     • Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowano konkurs na najpiękniejszy stroik oraz bombkę. Główni organizatorzy konkursu i sponsorzy nagród to Stowarzyszenie Razem dla Szkoły oraz Rada Rodziców.

      Uczniowie wykonali przepiękne prace, które zostały ocenione i nagrodzone.

      Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia podczas apelu.

      W kategorii najpiękniejszy stroik nagrody za zwycięstwo odebrali: Zuzanna Michoń z klasy V, Adam Łojewski z klasy VII oraz szóstoklasiści- Anna Wesołowska i Michał Michoń. W tej kategorii przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Karol Wesołowski, Aleks Lesyk i Antoni Żądkowski.

      Najpiękniejsze bombki wykonali: Bartosz Kita z klasy IV, Jakub Pogoda z klasy V, trzecioklasista Bartosz Piątkowski oraz Zuzanna Sztygowska z zerówki.

      Drobne upominku otrzymali także wszyscy pozostali uczestnicy konkursu.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

    • LEKTURA ....NIE MUSI BYĆ NUDNA
     • LEKTURA ....NIE MUSI BYĆ NUDNA

     • Czytanie lektur nie musi kojarzyć się z przymusem. Nasi uczniowie czytają lektury, a po omówieniu treści bardzo chętnie wykonują prace plastyczne.

      Tak było na lekcjach języka polskiego w klasie IV i V.

      Czwartoklasiści po omówieniu powieści Janusza Korczaka ,,Król Maciuś I” wykonali prace plastyczne. Namalowali głównego bohatera i ulepili z plasteliny figurkę króla.

      Piątoklasiści wykonali portrety Mary, Colina i Dicka- bohaterów ,,Tajemniczego ogrodu”. Na plakatach nie zabrakło najważniejszych informacji o postaciach. 

      Podczas pracy uczniowie wykazali się pomysłowością i oczywiście utrwalili najważniejsze wiadomości o lekturach.

    • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
     • SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

     • 6 grudnia to dzień, na który czekają wszyscy, a najbardziej dzieci. Tego dnia obchodzimy mikołajki. W naszej szkole od samego rana czuć było niezwykłą atmosferę. Uczniowie ubrani w czerwone stroje i czerwone czapki oczekiwali na przybycie św. Mikołaja, który co roku tego dnia nas odwiedzał. Aby skrócić czas oczekiwania, zaproponowano dzieciom, aby narysowały jego portret. Po wykonaniu tego zadania okazało się, że przybył św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Uczniowie serdecznie go powitali. Potem był przyjemny czas - wręczanie upominków. Aby otrzymać prezent, każda klasa musiała wykonać zadanie. Uczniowie śpiewali, tańczyli, wykonywali ćwiczenia gimnastyczne, a nawet przygotowali sobowtóra naszego gościa. Wszyscy świetnie się spisali. Mikołaj nie żałował pochwał i chętnie się fotografował z uczniami i nauczycielami. 

      Szkoda, że spotkanie z niezwykłym gościem minęło tak szybko. Uczniowie już czekają na kolejne,... ale to dopiero za rok.

    • Mikołajkowe lekcje
     • Mikołajkowe lekcje

     • 6 grudnia wszystkie lekcje w szkole miały niezwykły charakter. Nikt nie zapomniał, że tego dnia są mikołajki. Samorząd zorganizował akcję pod hasłem: ,,Czerwone czapki Mikołaja posiadamy, więc dziś nie będziemy pytani”. W klasach najpiękniejszym kolorem stroju był czerwony.

      W tej niezwykłej atmosferze siódmoklasiści świetnie sobie poradzili na lekcji chemii z wykonaniem modelu budowy atomu, a szóstoklasiści śpiewająco wykonali ćwiczenia na lekcji angielskiego.

  • Galeria zdjęć

    brak danych