• Otrzęsiny czwartoklasistów
     • Otrzęsiny czwartoklasistów

     • 28 października 2022r. na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klasy IV. Tego dnia samorząd uczniowski przygotował dla nich otrzęsiny. Czwartoklasiści musieli wykonać kilka zadań. Na początku sprawdzano ich umiejętności sportowe. Potem wykazali się zdolnościami aktorskimi oraz muzycznymi. Nie zabrakło biegu kociaka- kelnera i próby ciemności. To ostatnie zadanie wzbudziło wiele radości, ponieważ uczniowie z zasłoniętymi oczami musieli narysować kota. Na zakończenie czwartoklasiści wypili kubeczki mleka.

      Po zaliczeniu wszystkich zadań nastąpiło odcięcie ogonów. Tutaj zadanie miała  pani dyrektor i wywiązała się z niego bardzo dobrze,  choć czwartaki – kociaki utrudniały jej to i uciekały po sali. Uczniowie klasy czwartej świetnie się spisali, więc zostali przyjęci  w poczet szkolnej społeczności. Po otrzęsinach wszyscy uczniowie otrzymali  prezenty - duszki wykonane drukarką 3D, która została zakupiona w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości". Potem samorząd zaprosił wszystkich na dyskotekę.

     • Próbny alarm przeciwpożarowy

     • Dnia 28 października 2022r. w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Akcja przebiegła sprawnie i szybko.

      Ewakuacja miała na celu sprawdzenie stopnia przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem. Próbny alarm był okazją do sprawdzenia znajomości zasad zachowania w przypadku alarmu związanego z konkretnym i realnym zagrożeniem w budynku szkoły. Był także praktycznym ćwiczeniem wdrażającym do sprawnego działania zgodnego z procedurami i przepisami.

       

    • Sukces młodych tenisistów
     • Sukces młodych tenisistów

     • 27 października w sali Szkoły Podstawowej w Żółtnicy odbyły się Mistrzostwa Gminy Szczecinek w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców rocznika 2010 i młodszych.

      W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Parsęcka, Wierzchowa i Żółtnicy. Stawką zawodów były puchary, medale i dyplomy.

      Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

      Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Matwiejczuk, 2. była Oliwia Kita, 3. Dominika Norkowska, 4. Oliwia Nędzi, a 5. miejsce zajęła Kaja Purlis.

      Wśród chłopców najlepszy był Nikodem Purlis, 2. miejsce zajął Dominik Norkowski, 7. Jakub Wasylik i 9. Jakub Pogoda.

      W podsumowaniu zespołowym nasze drużyny dziewcząt i chłopców zajęły 1. miejsca

      Zawody zorganizował i przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński.

      G R A T U L A C J E !!!

    • #SzkołaPamięta
     • #SzkołaPamięta

     • Nasza szkoła przystąpiła do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ,,Szkoła Pamięta”Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, zwłaszcza tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

      W ramach tej inicjatywy uczniowie z nauczycielami wybrali się na cmentarz w Parsęcku. Odwiedzili groby nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz pierwszego proboszcza tutejszej parafii, porządkowali opuszczone mogiły i zapalili znicze.

      Był też czas na wspomnienia o tych, których już nie ma, ale na zawsze pozostali w naszej pamięci. Dzięki rozmowie z panią, która była przy grobie swoich bliskich, uczniowie mieli okazję poznać historię jednego z mieszkańców Parsęcka, który walczył w I wojnie światowej pod dowództwem Józefa Piłsudskiego.

      Dzięki akcji ,,Szkoła pamięta” młodzi ludzie pielęgnują pamięć o przodkach i o historiinaszej małej ojczyzny.

    • PRZERWA NA CZYTANIE
     • PRZERWA NA CZYTANIE

     • W kalendarzu szkolnych uroczystości zapiszemy 26 października jako święto książki i czytania. Tego dnia przystąpiliśmy do bicia rekordu w czytaniu w ramach III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie

      ,, Przerwa na czytanie”.

      Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali wcześniej poinformowani, że będziemy brać udział w takiej inicjatywie, dlatego większość przyniosła swoje książki. Zapominalscy mogli liczyć na wypożyczenie książki. Na korytarzu szkolnym samorząd przygotował gazetkę promującą akcję. Na pierwszej przerwie w klasach, na korytarzu, w pokoju nauczycielskim zagościła książka. Nawet dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tej akcji. Było to możliwe dzięki uczniom z klasy VII i VIII, którzy odwiedzili najmłodszych podczas przerwy i przeczytali im bajki.

      W sumie w akcji uczestniczyło 76 osób. Mamy nadzieję, że organizatorom uda się w tym roku pobić rekord. Cieszymy się, że możemy mieć w tym wydarzeniu swój mały udział.

      Udział w tym wydarzeniu pokazał, że są wśród nas osoby, które kochają książki i uwielbiają czytać. Potrafią ciekawie opowiadać o lekturach i zachęcać innych do czytania. Okazało się też, że czytanie pozwoliło uczniom wyciszyć się i miło spędzić przerwy. Najmłodsi chcieliby, aby starsi uczniowie przychodzili do nich częściej i czytali im bajki. Samorząd zaproponował, by znaleźć w szkole miejsce, w którym można by czytać książki i w taki sposób spędzać przerwy.

    • NOMINACJE W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM
     • NOMINACJE W PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM

     • Nauczycielki i Pani Dyrektor naszej szkoły zostały nominowane

      w plebiscycie Głosu Koszalińskiego

      na najlepszego nauczyciela i dyrektora szkoły 

      Dziękujemy za nominacje i prosimy o głosy.

      Pod nr 7303 wysyłamy sms z kodem

       KNH.213 Mariola Jasińska,

      KND.336 Ewa Lewandowska

      KNF.382 Małgorzata Grondys

      KNC.686 Jolanta Mostowska.

      Koszt SMS 3,6 zł.

      Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy

    • PODZIEL SIĘ... LEKTURĄ
     • PODZIEL SIĘ... LEKTURĄ

     • Drodzy Rodzice, Wielbiciele Literatury, Miłośnicy Pomagania!

      Jeśli macie ochotę przyłączyć się do akcji promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, przekażcie do Szkoły Podstawowej w Parsęcku lektury szkolne, które są w dobrym stanie, a stoją zakurzone na półce i zajmują miejsce w Waszej domowe biblioteczce.

      Zbiórka da Waszym książkom drugie życie!

      Lektury można przynosić do szkoły

      od 24 do 28 października w godzinach 10.00 – 13.00

      z góry serdecznie dziękujem!

                                                                                     

    • Dzień Papieski
     • Dzień Papieski

     • 16 października przeżywaliśmy kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża świata, którym był przez ponad 25 lat. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski. W tym roku święto przebiegało pod hasłem ,,Blask prawdy”. Aby uczcić ten dzień uczniowie z klas VI, VII i VIII przygotowali apel dla uczniów i pracowników naszej szkoły. 

      Podczas występu można było usłyszeć piękne strofy poświęcone papieżowi. Występujący podkreślali, że ten dzień jest pamiątką oraz podziękowaniem dla Jana Pawła II za to, że był z nami.

    • ,,Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim..."
     • ,,Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim..."

     • 20 października uczniowie z klas VI- VIII byli na spektaklu teatralnym w kinie ,,Wolność” w Szczecinku. Przedstawienie zatytułowane ,,Treny Jana z Czarnolasu” zostało przygotowane przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. ​​​​​​

      Bohaterami przedstawienia byli: Jan Kochanowski, któremu towarzyszył duch jego zmarłej córki Urszulki, młoda dziewczyna i nauczycielka, która przekazywała uczennicy wiedzę na temat trenów.

      Przedstawienie w bardzo ciekawy sposób przybliżyło uczniom okoliczności powstania utworów, ich tematykę, znaczenie oraz wyjaśniło, jak należy je interpretować.

      Spektakl bardzo się podobał. Taki sposób przedstawienia trenów umożliwił młodym ludziom zrozumienie tekstów literatury, które wydają się im archaiczne i zupełnie niezrozumiałe.

    • STYPENDIA WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH
     • STYPENDIA WÓJTA DLA NAJLEPSZYCH

     • 17 października 2022r. Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas wręczył stypendia dla najlepszych uczniów z gminy. Aby otrzymać takie wyróżnienie należy wykazać się wysokimi wynikami w nauce czy osiągnięciami sportowymi. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica z klasy VI Oliwia Nędzi. Szóstoklasistka otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce.

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
     • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

     •  

       

      13 października 2022r.  w naszej szkole odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: zastępca Wójta Gminy Szczecinek Kazimierz Harasym, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Usik, dyrektorzy ze szkół z terenu gminy, pracownicy administracji i obsługi szkół, ksiądz Piotr Domaros, nauczyciele oraz rodzice.

      Na początku uroczystości głos zabrała pani Mariola Jasińska- dyrektor szkoły, która serdecznie powitała przybyłych gości, złożyła życzenia nauczycielom oraz zaprosiła na część artystyczną przygotowaną na tę okazję przez dzieci i młodzież z naszej szkoły. Podczas występu uczniowie słowem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich pracę i poświęcenie.

      Potem na scenie pojawili się uczniowie klasy I, którzy zostali pasowani na uczniów szkoły. Przed uroczystym ślubowaniem pierwszoklasiści prezentowali przed publicznością swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne

      ​​​​​​​

      W części oficjalnej głos zabrał zastępca wójta, który podziękował pracownikom placówek oświatowych za zaangażowanie w codziennej pracy. Życzył zgromadzonym satysfakcji z wykonywanych obowiązków, wytrwałości oraz sukcesów w wychowaniu i kształceniu młodego pokolenia.

      Następnie wręczone zostały nagrody Wójta Gminy Szczecinek dla dyrektorów szkól prowadzonych przez gminę oraz dla nauczycieli z tych szkół za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawczei opiekuńcze. Za pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży nagrodami Dyrektora Szkoły uhonorowani zostali także nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Parsęcku. W imieniu Rady Rodziców życzenia nauczycielom złożyła przewodnicząca rady pani Joanna Łojewska, która podziękowała za edukację i opiekę nad dziećmi oraz życzyła sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanej pracy.

    • Wrzesień w grupie Pszczółek
     • Wrzesień w grupie Pszczółek

     • Grupa Pszczółek to najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego. Wrzesień w grupie minął na zabawach integracyjnych, poznawaniu zasad panujących w szkole oraz rozmieszczenia pomieszczeń w budynku.
      Pszczółki  każdy dzień spędzają na nauce poprzez zabawę, śpiewaniu czy gimnastyce. Dzieci poznały skarby Pani Jesieni oraz po czym poznajemy, że skończyło się lato. 
    • Pomysł na lekturę
     • Pomysł na lekturę

     • Praca z lekturą nie musi być nudna. Może być twórcza i przynosić satysfakcję. Przekonali się o tym na lekcjach języka polskiego uczniowie z klasy V i VI. Piątoklasiści postanowili zamknąć lekturę w pudełku. Na lekcji prezentowali rzeczy, które zgromadzili w pudełku podczas czytania książki oraz odczytali listy do bohaterów. Uczniowie klasy VI realizowali projekt ,, Lektura w pudełku” już w poprzednim roku szkolnym, dlatego teraz pierwszy raz przygotowali portfolio ulubionego bohatera. 

       Podczas czytania lektury zbierali informacje na temat wyglądu, cech charakteru, usposobienia ulubionej postaci. Prace prezentowali podczas lekcji i dzięki temu utrwalili najważniejsze informacje o postaciach oraz zaprezentowali swoje zdanie na temat bohaterów. Przy okazji omawiania następnych lektur na pewno znowu powstaną interesujące prace.

    • Szkolny Dzień Gier Planszowych
     • Szkolny Dzień Gier Planszowych

     •  

      10 X obchodzimy Dzień Gier Planszowych, dlatego tego dnia w naszej szkole królowały planszówki. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione gry i podczas przerw oraz niektórych lekcji mogli pograć. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu miłośników i fanów gier planszowych. Cieszyli się, że mogą swoją pasją podzielić się z innymi. 

      Gry planszowe zbliżają ludzi, integrują, uczą kreatywności, pewności siebie. Poza tym zwiększają aktywność umysłu i uczą cierpliwości oraz są świetną zabawą na poprawę nastroju. Pomysł samorządu na zorganizowanie takiego dnia wszystkim bardzo się spodobał. Uczniowie mają nadzieję, że jeszcze nieraz będą mogli pograć w szkole. Padły też propozycje, by zorganizować szkolny turniej warcabowy.

       

       

    • KONKURS Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA
     • KONKURS Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

     • Uwaga! Zbliża się Dzień Nauczyciela. Z tej okazji samorząd uczniowski ogłasza konkurs plastyczny dla klas I- III na portret nauczyciela oraz konkurs  plastyczno- literacki dla uczniów klas IV- VIII na portret lub wiersz o nauczycielu.

      Prace należy przynosić do dnia 11 października do  przewodniczącego SU- Kuby Gurzyńskiego lub opiekunki Samorządu -pani Małgorzaty Grondys. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. 

      Zachęcamy do udziału w konkursie 

    • Spektakl profilaktyczny dla najmłodszych
     • Spektakl profilaktyczny dla najmłodszych

     •  

      Dnia 4.10.2022 odbył się w naszej szkole spektakl profilaktyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III. Głównym tematem przedstawienia było zdrowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Spektakl miał pokazać dzieciom, co to znaczy zdrowo jeść i jakie mogą być skutki złego odżywiania się. W przedstawieniu zwrócono także najmłodszym uwagę na to, by nie brać słodyczy od osób, których nie znają. 

      Spektakl oprócz wartości edukacyjnych zawierał sporą dawkę humoru. To spowodowało, że przedstawienie bardzo się podobało.

    • SprzątamyDlaPolski
     • SprzątamyDlaPolski

     •  

      W trosce o lokalne środowisko, dnia 4 października wzięliśmy udział w przedsięwzięciu #SprzątamyDlaPolski. Akcja jest inicjatywą członków Stowarzyszenia ,,Dla Polski”, a polega na sprzątaniu zanieczyszczonych przez ludzi terenów zielonych, które znajdują się w najbliższej okolicy. Nasi uczniowie z klas I-V aktywnie włączyli się do tego projektu. Dzieci sprzątały las, który znajduje się w pobliżu naszej szkoły. Zebrano 10 worków śmieci. Wśród zebranych śmieci znalazł się nawet porzucony telewizor.

      Warto nadmienić, że ta akcja odbywa się dwa razy w roku- 22 kwietnia w Dzień Ziemi oraz 4 października, kiedy wspominamy patrona ekologów, św. Franciszka z Asyżu.Warto nadmienić, że ta akcja odbywa się dwa razy w roku- 22 kwietnia w Dzień Ziemi oraz 4 października, kiedy wspominamy patrona ekologów, św. Franciszka z Asyżu.

    • Na Szlaku Gryfitów
     • Na Szlaku Gryfitów

     •  

      29 września reprezentacja naszego szkolnego koła turystycznego w składzie: Martyna Bugajska z klasy VII, Oliwia Nędzi i Oliwia Kita z klasy VI oraz opiekun- Małgorzata Grondys udała się do Szczecina. Wyjazd był nagrodą dla laureatów I edycji projektu turystycznego ,,Szczecinecki Wagabunda”. Po przyjeździe do Szczecina odbyło się spotkanie na Zamku Książąt Pomorskich z panią Anną Bańkowską- Członkinią Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

      Następnie nasza grupa (z pozostałymi uczestnikami, którymi byli uczniowie ze szczecineckich szkół podstawowych) wzięła udział w Turystyczno- Rekreacyjnej Imprezie na Orientację ,,Śladami Gryfitów po Szczecinie”. Z przewodnikiem pokonano trasę, na której było 12 punktów kontrolnych. Do każdego z nich przygotowane były pytania, na które należało odpowiedzieć. Wszyscy uczestnicy gry świetnie sobie poradzili i dzięki temu uzyskali odznaki ,,Zdobywcy Szlaku Gryfitów”. Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie z przewodnikiem zabytków Kamienia Pomorskiego i Trzebiatowa. ,,Podróż Turystyczno- Historyczna Zachodniopomorskim Szlakiem Gryfitów” była wspaniałą nagrodą i świetną przygodą.

 • Galeria zdjęć

   brak danych