Nasze osiągnięcia

Mistrzostwa Gminy w Czwórboju Dziewcząt i Chłopców

23 września 2014 – dziewczęta a 26 września 2014 – chłopcy wzięli udział w organizowanych przez Szkołę Podstawową w Żółtnicy Mistrzostwach Gminy Szczecinek w Czwórboju. Startowały wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Organizatorem zawodów był nauczyciel Szkoły Podstawowej w Żółtnicy Henryk Góra. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców. Trenerem i opiekunem naszych zawodników był Pan Jacek Słowiński. Nasze dziewczęta zajęły 6 a chłopcy 5 miejsce.
SPORT

22 października 2014 roku w Turowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Szczecinek w Mini Koszykówce. Miło nam zakomunikować, że dziewczęta z naszej szkoły zajęły III miejsce, a chłopcy- IV miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

SPRAWOZDANIE z Mistrzostw Gminy Szczecinek w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na rok szkolny 2014/2015

29 listopada 2014r. w Parsęcku rozegrano Mistrzostwa Gminy Szczecinek w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wystartowało 13 dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły w: Wierzchowie, Sporem, Turowie, Żółtnicy, Gwdzie Wielkiej oraz gospodarzy z Parsęcka. Turniej dziewcząt przebiegał systemem „każdy z każdym”, natomiast turniej chłopców pełnym systemem do dwóch porażek. Ostateczna kolejność:
dziewczęta:
1 miejsce: SP Spore (Alicja Tasze, Klaudia Bujnowska) opiekun-Jacek Słowiński
2 miejsce: SP Parsęcko – I zespół (Jagoda Dolat, Karolina Kowalik) opiekun Jacek Słowiński
3 miejsce: SP Parsęcko – II zespół (Patrycja Wojtukiewicz, Karina Skrzydlińska)
4 miejsce: SP Gwda Wielka (Paulina Szczepańska-Kubicka, Aleksandra Hoppe)
chłopcy:
1 miejsce: SP Turowo – I zespół (Szymon Stawowczyk, Norbert Lange) opiekun Leszek Turkowski
2 miejsce: SP Parsęcko ( Maciej Dzwonek, Hubert Brych) opiekun Jacek Słowiński
3 miejsce: SP Wierzchowo (Paweł Gawrosz, Dominik Majewski)
4 miejsce: SP Spore ( Adam Dykas, Daniel Chelis)
5 miejsce: SP Żółtnica – I zespół
6 miejsce: SP Turowo – II zespół
7-8 miejsca: SP Gwda Wielka – I zespół oraz SP Żółtnica II zespół
9 miejsce: SP Gwda Wielka – II zespół
Na zakończenie imprezy wręczono puchary, medale, dyplomy oraz drobne upominki. Do zawodów powiatowych awans wywalczyły drużyny dziewcząt ze Sporego i z Parsęcka, oraz drużyny chłopców z Turowa i z Parsęcka. Zawody zorganizował i przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński.

13 grudnia w hali Szkoły Podstawowej w Gwdzie Wielkiej rozegrano Mistrzostwa Gminy Szczecinek w mini piłce ręcznej dziewcząt. Nasze uczennice zajęły III miejsce i zdobyły brązowe medale. W turnieju tym naszą szkołę reprezentowały: Magda Zdunek, Ola Gręźlikowska, Karolina Kowalik, Patrycja Wojtukiewicz, Karina Skrzydlińska, Martyna Hałuszka i Małgorzata Kotowicz. GRATULACJE !!!

12 grudnia w Turowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach tych sukcesy odnieśli nasi uczniowie. Dziewczęta w składzie Jagoda Dolat i Karolina Kowalik zajęły I miejsce i zostały Mistrzyniami Powiatu zdobywając medale , dyplomy i puchar. Zawodniczki nasze będą reprezentować powiat na zawodach regionalnych, które odbędą się w lutym 2015. Chłopcy w składzie Maciej Dzwonek i Hubert Brych zajęli na tych zawodach IV miejsce GRATULACJE !!!

VIII Mistrzostw Parsęcka w tenisie stołowym

14 marca 2015 roku odbyły się VIII Mistrzostwa Parsęcka w tenisie stołowym. Organizatorami imprezy była Szkoła Podstawowa w Parsęcku oraz Rada Sołecka w Parsęcku. Sponsorami zawodów byli: Urząd Gminy w Szczecinku, Radni Gminy Szczecinek p. Jolanta Warzecha i p. Jerzy Sikora, zespół „ Kumoszki” z Parsęcka, Ochotnicza Straż Pożarna w Parsęcku, oraz dyr. Szkoły Podstawowej w Parsęcku – Dorota Brateus. Zawody otworzył wójt gminy Szczecinek – Ryszard Jasionas. Turniej został rozegrany w 7 kategoriach wiekowych. O godzinie 10.00 turniej rozpoczęli swoje gry chłopcy i dziewczęta do lat 18. Dorośli rozpoczęli rozgrywki o godzinie 15.00. Turniej stał na dobrym poziomie, rozegrano wiele ciekawych i bardzo zaciętych pojedynków. Czołowe miejsca zajęli:
Dziewczęta do lat 18:
1. Ewa Wilchowska
2. Natalia Kowalik
3. Natalia Wilchowska
Chłopcy do lat 18:
1. Artur Kowalik
2. Konrad Tutaj
3. Patryk Zajaczkowski
Kobiety do lat 30:
1. Sylwia Purlis
2. Mariola Kowalik
3. Elżbieta Wołoszyn
Kobiety Powyżej 30 lat:
1. Renata Zajączkowska
2. Grażyna Purlis
3. Iwona Karlińska
Mężczyźni do lat 35:
1. Przemysław Iwiński
2. Leszek Wasylik
3. Mariusz Astramowicz
Mężczyźni 36 – 50 lat:
1. Jacek Sobczak
2. Robert Brych
3. Mirosław Kowalik
Mężczyźni powyżej 50 lat:
1. Stanisław Pluta
2. Stanisław Stołpiak
3. Tomasz Droszcz

Na zakończenie rozegrano mecz pokazowy między Sylwią Purlis i Przemysławem Iwińskim. W stojącym na wysokim poziomie, widowiskowym pojedynku lepsza była Sylwia Purlis. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali okolicznościowe puchary, natomiast wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki. Dodatkowy puchar dla najlepszego ucznia Szkoły Podstawowej w Parsęcku wywalczył Hubert Brych. Zawody Przeprowadził jako sędzia główny Jacek Słowiński.

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

23 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Szczecinku odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy ekologicznej ,,Las i jego mieszkańcy”. Impreza została zorganizowana przez Zarząd Miejsko- Gminny LOP oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku. W konkursie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Kowalik z klasy VI, Patrycja Wojtukiewicz z klasy VI i Hubert Brych z klasy V. Nasi uczniowie spisali się na medal. Wykazali się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska oraz otaczającej nas przyrody i zajęli II miejsce.
Gratulujemy sukcesu drużynie oraz pani Zofii Kosakowskiej, która przygotowała zespół.

KONKURS BRD
30 kwietnia 2015 roku w Wierzchowie odbył się Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów gminy Szczecinek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ola Gręźlikowska, Karolina Kowalik, Jakub Popiel i Maciej Dzwonek. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej zawodnicy rozwiązywali test. Druga część konkursu polegała na przejechaniu rowerem przez tor przeszkód. Ostateczny wynik drużyny ustalono przez dodanie punktów za test i jazdę. Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili i ostatecznie zajęli III miejsce. Gratulujemy drużynie i Pani Zofii Kosakowskiej.

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Uczennica klasy IV Julia Hawran osiągnęła wspaniały sukces. Jej praca plastyczna została wyróżniona w XVI edycji konkursu geologiczno- środowiskowego ,,Nasz Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem: Skrzydlaty eksperyment Ziemi. Konkurs został przygotowany przez Państwowy Instytut Geologiczny w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy Julii i Pani Grażynie Adaśko. Życzymy kolejnych sukcesów.

MISTRZOSTWA PIŁKI NOŻNEJ
4 maja w Turowie odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Chłopców Szkoły Podstawowej Gminy Szczecinek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Dzwonek, Kacper Krzyżanowski, Hubert Brych, Jakub Giłka, Darek Jakimiec, Michał Marczak, Jonatan Walczak i Jakub Wierzbicki. Chłopcy rozegrali trzy mecze. Pierwszy przegrali z drużyną z Żółtnicy 0:3, następny wygrali 1: 0 z chłopcami ze Sporego, a ostatni zremisowali z Wierzchowem 1:1. Ostatni mecz dał szansę walki o trzecie miejsce. Jednak w rzutach karnych lepsi byli zawodnicy z Wierzchowa. Ostatecznie nasza drużyna zajęła IV miejsce. Gratulujemy.

SUKCES W GMINNYCH MISTRZOSTWACH PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT
4 maja w Turowie odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Dziewcząt Gminy Szczecinek. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magda Zdunek, Ola Gręźlikowska, Martyna Hałuszka, Gosia Kotowicz, Karolina Kowalik, Karina Skrzydlińska, Natalia Wilchowska, Patrycja Wojtukiewicz. Dziewczęta rozegrały trzy mecze. W pierwszym pokonały Gwdę. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 0, a zwycięskiego gola dla naszej drużyny zdobyła Ola Gręźlikowska. W drugim meczu ze Sporem, który zakończył się zwycięstwem naszej drużyny, bramki zdobyły Martyna Hałuszka i Patrycja Wojtukiewicz. Mecz o I miejsce nasze reprezentantki rozegrały z drużyną z Turowa. Mecz zakończył się wynikiem 0 : 0. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Nasze dziewczyny świetnie się spisały i wygrały 4: 3. Ten wynik dał im pierwsze miejsce. Turniej ten był też sukcesem Magdy Zdunek, która zdobyła tytuł Najlepszej Bramkarki. Gratulujemy naszej drużynie, która będzie reprezentowała Gminę Szczecinek w rozgrywkach powiatowych.

SUKCES UCZENNICY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PARSĘCKU
13 maja w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom półfinału XVI edycji konkursu geologiczno- środowiskowego ,, Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” organizowanego przez Oddział Pomorski Państwowego Instytutu Geologicznego dla szkół obszaru zachodniopomorskiego i lubuskiego. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem,,Skrzydlaty Eksperyment Ziemi”. Tematem konkursu były latające stworzenia, które pojawiły się w geologicznej historii naszej planety. Wśród nagrodzonych prac plastycznych w kategorii szkół podstawowych znalazła się praca uczennicy klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku Julii Hawran. Laureatka została zaproszona na uroczystość wręczenia nagród i tam odebrała dyplom oraz nagrody. Opiekunem uczennicy jest Pani Grażyna Adaśko. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


SUKCES W V POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO – EKOLOGICZNYM
28 maja 2015 r. uczniowie z klasy III Jakub Gumienny i Daniel Biernacki wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym dla klas trzecich. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku. Uczestnicy musieli w ciągu godziny rozwiązać test, w którym było 39 zadań. Nasi uczniowie, przygotowani przez Panią Mariolę Jasińską, wykazali się dużą wiedzą przyrodniczo- ekologiczną. Jakub Gumienny zajął IV miejsce, a Daniel Biernacki- VII. Serdecznie gratulujemy chłopcom i Pani Marioli Jasińskiej. Życzymy kolejnych sukcesów.

Komentarze są wyłączone.