Rok 2014/2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września w Szkole Podstawowej w Parsęcku, podobnie jak w innych szkołach w Polsce, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Spotkaliśmy się po dwóch miesiącach wakacji, by wypoczęci i pełni zapału zabrać się do nauki. Pierwszy dzień nowego roku szkolnego rozpoczął się uroczystym apelem. Pani Dyrektor Dorota Brateus serdecznie przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim dzieciom sukcesów i bardzo dobrych ocen. Potem przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli przedmiotów. Po części oficjalnej uczniowie i rodzice udali się na spotkania z wychowawcami. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie udany i w czerwcu spotkamy się wszyscy uśmiechnięci na rozdaniu świadectw.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września jest bardzo miłym dniem dla najmłodszych. Tego bowiem dnia obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Nie można więc było zapomnieć o przedszkolakach ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku. W poniedziałek 21 września odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor Dorota Brateus złożyła życzenia przedszkolakom. Życzyła im uśmiechu, radości i samych pięknych chwil. W upominku dzieci otrzymały słodycze i pyszne soczki. Przedszkolaki, trochę stremowane, podziękowały za życzenia piękna piosenką.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W szkole w Parsęcku na pewno znajdziemy najlepszych chłopaków. Udowodniły to dziewczyny z samorządu szkolnego, które, z okazji przypadającego 30 września Dnia Chłopaka, zorganizowały wybory SUPER CHŁOPAKA. Kandydatów do udziału w zmaganiach konkursowych wybrano ze wszystkich klas, od zerówki do klasy VI. Nim chłopcy przystąpili do rywalizacji, obejrzeliśmy występ Natalii z klasy VI, która brawurowo zaśpiewała piosenkę Danuty Rinn ,,Gdzie ci mężczyźni”. Potem do zmagań konkursowych stanęło 7 wybrańców. Chłopcy musieli wykazać się różnymi umiejętnościami. Musieli się pięknie przedstawić i odpowiadać na różne pytania. Ich zadaniem było także zawiązanie krawata czy zaplatanie warkocza. Musieli skakać na skakance i kręcić kołem hula- hop. ,,Wyczyny” chłopców oceniało jury, które po podliczeniu głosów ogłosiło werdykt. SUPER CHŁOPAKIEM został Kuba Popiel z klasy VI. Zwycięzca i wszyscy chłopcy zostali nagrodzeni brawami i dostali słodkie upominki. Na zakończenie dziewczyny z klasy VI zaśpiewały piosenkę zespołu TLOVE ,,Chłopaki nie płaczą”. Mamy nadzieję, że wybory super chłopaka, będą odbywały się co roku. Okazało się bowiem, że chłopcy z naszej szkoły mają różne talenty i umiejętności, potrafią się bawić i miło zaskakiwać.

DZIEŃ PAPIESKI

12 października obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku towarzyszyło mu hasło: ,,Jan Paweł II- Świętymi bądźcie!”. Dzień Papieski jest dobrą okazją do wspomnień o Papieżu Polaku. Dlatego właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który przygotowała Pani Grażyna Adasko z uczennicami z klasy VI. Montaż słowny przypomniał nam najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II. Występ urozmaiciły ulubione pieśni Ojca Świętego, wśród których nie mogło zabraknąć ,,Barki”.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji przypadającego 14 października Dnia Komisji Edukacji Narodowej w szkole w Parsęcku odbył się uroczysty apel. Uczniowie, przygotowani przez Panią Mariolę Jasińską, zaprezentowali część artystyczną. Były piosenki, wiersze, koncert życzeń i podziękowania dla nauczycieli. Występy były miłą niespodzianką i pięknym prezentem. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Brateus, która złożyła życzenia nauczycielom i podziękowała za wytrwałość w codziennej pracy. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. W tym roku wyróżnienia otrzymali: Pani Mariola Jasińska, Pani Małgorzata Grondys, Pani Ewa Lewandowska, Pani Krystyna Cebulska i Pan Michał Wilchowski. Miło nam dodać, że dwie Panie, Dorota Brateus i Zofia Konieczna otrzymały nagrodę Wójta Gminy Szczecinek, podczas gminnych obchodów Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Żółtnicy.

DYSKOTEKA I OTRZĘSINY

W Szkole Podstawowej w Parsęcku od kilku lat organizowane są otrzęsiny dla uczniów klasy IV. Nie mogło więc zabraknąć tej imprezy w planie pracy nowego samorządu szkolnego. Dnia 21 października samorząd zorganizował w szkole dyskotekę. Podczas zabawy przeprowadzono konkursy i zabawy sprawnościowe dla czwartoklasistów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przysłów i umiejętnością rozpoznawania zwierząt i roślin. Sprawdzono też, jak radzą sobie ze skakanką i rzutami do celu. Okazało się, że uczniowie klasy IV są sprawni i lubią się bawić. Na zakończenie imprezy Pani Dyrektor Dorota Brateus dokonała symbolicznego obcięcia ogonów. Tym samym uczniowie klasy IV zostali przyjęci do grona uczniów klas starszych.

ŚLUBOWANIE

Dnia 27 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbył się akademia, podczas której miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków. Na tej bardzo ważnej dla najmłodszych uczniów uroczystości obecni byli Wójt Gminy Szczecinek Janusz Babiński, Dyrektor ZEAS Hanna Molendowska, rodzice i cała społeczność szkolna. Na początku Pani Dyrektor Dorota Brateus serdecznie przywitała gości i zaprosiła na część artystyczną. Wtedy na scenie pojawili się najmłodsi. Na początku pierwszoklasiści zatańczyli poloneza. Potem wykazywali się swoimi umiejętnościami, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wspaniały występ najmłodszych nagrodzony został gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a Pan Wójt dokonał pasowania pierwszaków na uczniów. Potem życzył pierwszakom samych wspaniałych chwil w szkole i wręczył im prezenty. Dzieci otrzymały także pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i wspólną zabawą.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbył się uroczysty apel. Część artystyczną zaprezentowały uczennice z klasy VI przygotowane przez panią Małgorzatę Grondys. Inscenizacja była ciekawą lekcją historii. Występujące prezentowały symbole narodowe oraz przybliżyły najważniejsze wydarzenia historyczne rozgrywające się w latach 1772- 1918. W części muzycznej odśpiewano ,,Rotę” i Pieśni Legionowe. Po występie Pani Grondys wręczyła nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu wiedzy o Polsce zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

25 listopada w szkole w Parsęcku odbyła się zabawa andrzejkowa. Organizatorem imprezy był samorząd szkolny. Ponieważ lubimy się bawić, na parkiecie pojawiły się pierwsze pary. gdy tylko rozbrzmiała muzyka, Potem coraz więcej chętnych przyłączało się do zabawy. Po tanecznych pląsach był czas na andrzejkowe wróżby. W jednej z klas przygotowano ,,kącik wróżb” i wszyscy mogli poznać swoją przyszłość. Na zabawie nie mogło również zabraknąć konkursów z nagrodami. Zabawa była udana, wróżby pomyślne. Z niecierpliwością czekamy na następne imprezy.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś to jedna z ulubionych maskotek, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Parsęcku nie zapomniano o Światowym Dniu Pluszowego Misia. Uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły swoje ulubione misie, które można było obejrzeć podczas apelu. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym ,,Mój miś”. Rysunki były naprawdę wspaniałe, dlatego wszyscy otrzymali nagrody i słodkie upominki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pluszowe misie znowu zawitają do naszej szkoły.

PRZEDSTAWIENIE O MIKOŁAJU

27 listopada mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie o Mikołaju. Tego dnia bowiem odwiedzili nas artyści z krakowskiego teatru. Przygotowali dla nas ,,Legendę o Świętym Mikołaju”. Spektakl składał się z kilku epizodów. Jeden z nich przybliżył nam historię biskupa Mikołaja. Mikołaj odziedziczył po rodzicach wielki majątek, którym chętnie dzielił się z potrzebującymi. Według legendy pewnego razu Mikołaj postanowił wesprzeć ubogiego człowieka, który nie miał pieniędzy, aby wydać za mąż swoje córki. Potajemnie wrzucał przez okno jego domu sakiewki ze złotem i dzięki temu ojciec mógł wyprawić każdej córce wesele. Podczas przedstawienia mogliśmy też zobaczyć chorwackiego Svati Nikola oraz pochodząca z Włoch – Wróżkę Befanę. Spotkanie z Mikołajem bardzo się nam podobało, tym bardziej, że nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu.

MIKOŁAJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PARSĘCKU

Grudniowy, mikołajkowy dzień był bardzo miły dla uczniów ze szkoły w Parsęcku. Tego bowiem dnia Pani Dyrektor Dorota Brateus otrzymała list od Mikołaja, który serdecznie wszystkich pozdrawiał. Mikołaj niestety nie mógł osobiście odwiedzić dzieci, ale przekazał im prezent. Aby otrzymać upominek, dzieci musiały wykonać zadania, które wymyślił dla nich Mikołaj. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i wszystkie polecenia zostały wykonane. Były tańce – połamańce, wyścigi rzędów, zmagania z ubieraniem koszulki. Odbyła się bitwa na papierowe kule. Układano wieże z klocków i puzzle. Zadaniem najmłodszych było odnalezienie prezentu od Mikołaja. Dzieci z oddziału przedszkolnego świetnie sobie poradziły. Znalazły kosz pełen słodkości – upominek dla wszystkich uczniów. To był naprawdę słodki dzień. Szkoda, że kolejne mikołajki za rok.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w Turowie. Szkołę z Parsęcka reprezentowała dwudziestoosobowa drużyna. Uczniowie przebrani byli w stroje rycerskie. Po części oficjalnej odbyły się potyczki historyczne przygotowane przez Bractwo Rycerskie Koszalińskiej Kampanii Rycerskiej. W konkurencjach udział wzięli chłopcy z VI klasy – Maciej Dzwonek i Jakub Popiel oraz Pani Zofia Kosakowska. Doping pozostałych zachęcał naszą drużynę do walki. Impreza bardzo się nam podobała. Była ciekawą formą integracji szkól z terenu Gminy Szczecinek.

JANUSZ CHOMONTEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PARSĘCKU

10 grudnia 2014r. do szkoły w Parsęcku przybył siedemnastokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek – Pan Janusz Chomontek. Na początku spotkania gość opowiadał o swoim życiu, o spotkaniach ze znanymi ludźmi, np. Janem Pawłem II, Messim. Mówił też o swoich rekordach. Potem mogliśmy obejrzeć pokaz żonglowania piłkami. Trzeba przyznać, że zaniemówiliśmy z wrażenia. Po tym emocjonującym pokazie Pan Chomontek wybrał spośród nas śmiałków, którzy pochwalili się swoimi żonglerskimi umiejętnościami. Następnie rozdawał autografy i zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcie. Wszystkim spotkanie bardzo się podobało. Może wśród nas jest ktoś, kto podobnie jak nasz gość, trafi w przyszłości do Księgi rekordów Guinnessa.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Parsęcku nie może zabraknąć jasełek i kiermaszu świątecznego. Tak też było i w tym roku. 16 grudnia społeczność szkolna i licznie przybyli rodzice mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez młodszych uczniów pod opieką Pani Grażyny Adaśko i Pani Marioli Jasińskiej. Młodzi artyści wspaniale wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy i Trzech Króli. Zaprezentowana przez nich biblijna opowieść o narodzinach Jezusa wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Przedstawienie urozmaiciły piękne kolędy i pastorałki. Po jasełkach Pani Dyrektor Dorota Brateus złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia i zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Grudzień to tradycyjny okres wigilijnych spotkań i wspólnego kolędowania. W tym właśnie przedświątecznym czasie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku odwiedzili goście: Wicewójt Gminy Szczecinek Pani Edyta Wieleba- Matyśniak, Dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek Pani Hanna Molendowska, Prezes Związku Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Pan Tomasz Pieńkowski oraz nowy proboszcz ksiądz Piotr Domaros. Na początku spotkania obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów i wysłuchaliśmy w ich wykonaniu pięknych kolęd, które wprowadziły świąteczny nastrój. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Edyta Wieleba- Matyśniak, która życzyła dzieciom i nauczycielom spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie Pan Tomasz Pieńkowski wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział i zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym ,,Zapobiegajmy pożarom”. Po części oficjalnej spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, na którym pojawiły się tradycyjne, świąteczne potrawy przygotowane przez rodziców. W czasie spotkania odbył się też szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Jury miało trudne zadanie, by wybrać najlepszych, gdyż uczestnicy świetnie się przygotowali. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

KARNAWAŁOWE SPOTKANIE Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku zaprosili babcie i dziadków na karnawałowe spotkanie. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Dorota Brateus serdecznie przywitała gości: Panią Wicewójt Gminy Szczecinek Edytę Wielebę- Matyśniak, Panią Dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek Hannę Molendowską, księdza proboszcza Piotra Domarosa, rodziców oraz babcie i dziadków. Potem rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci przygotowały wspaniały występ. Babcie i dziadków wzruszyły życzenia wyrażone wierszem i piosenką. Rozbawiły tańce i pokaz mody ,,Modna szafa seniora”. Po części artystycznej dzieci wręczyły dziadkom i babciom upominki. Życzenia seniorom złożyli także Pani Wicewójt i ksiądz proboszcz. Potem zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Babcie i dziadkowie uczestniczyli w konkursach i chętnie pojawiali się na parkiecie, aby zatańczyć z wnukami. A dzieci, jak na karnawałowy bal przystało, wystąpiły w pięknych przebraniach. Były królewny, wróżki, elfy, pszczółki i inne ciekawe postacie. Podczas tego karnawałowego spotkania nie mogło zabraknąć niespodzianki dla dzieci. Uczniowie otrzymali paczki. Upominki te sprawiły im ogromną radość. Karnawałowe spotkanie z babcią i dziadkiem było miłą uroczystością, którą na pewno będziemy długo wspominać.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Grudzień to tradycyjny okres wigilijnych spotkań i wspólnego kolędowania. W tym właśnie przedświątecznym czasie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku odwiedzili goście: Wicewójt Gminy Szczecinek Pani Edyta Wieleba- Matyśniak, Dyrektor ZEAS Gminy Szczecinek Pani Hanna Molendowska, Prezes Związku Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Pan Tomasz Pieńkowski oraz nowy proboszcz ksiądz Piotr Domaros. Na początku spotkania obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez najmłodszych uczniów i wysłuchaliśmy w ich wykonaniu pięknych kolęd, które wprowadziły świąteczny nastrój. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Edyta Wieleba- Matyśniak, która życzyła dzieciom i nauczycielom spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Następnie Pan Tomasz Pieńkowski wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział i zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym ,,Zapobiegajmy pożarom”. Po części oficjalnej spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, na którym pojawiły się tradycyjne, świąteczne potrawy przygotowane przez rodziców. W czasie spotkania odbył się też szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Jury miało trudne zadanie, by wybrać najlepszych, gdyż uczestnicy świetnie się przygotowali. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi upominkami.

MISTRZ KULTURY OSOBISTEJ

W ostatnim tygodniu pierwszego semestru w naszej szkole odbyły się wybory Mistrza Kultury Osobistej. Zwycięzcy- uczeń i uczennica zostali wyłonieni w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV- VI. Wyboru dokonali uczniowie, oddając głosy na swoich kandydatów. W tym roku szkolnym tytuł Mistrza Kultury Osobistej otrzymali: Oliwia Król z klasy I Joasia Stachnik z klasy VI Piotr Wojtukiewicz z klasy III Maciej Dzwonek z klasy VI Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy podczas apelu. Gratulujemy.

RAJD TURYSTYCZNY ,,ZIMA 2015”

Szkolne koło turystyczne ze szkoły w Parsęcku rozpoczęło nowy sezon. 18 stycznia 2015 r. wzięliśmy udział w rajdzie turystycznym ,,Szlakiem szczecineckich rond”. Organizatorem imprezy było Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”. Spotkaliśmy się o 10. 30 przed dworcem PKP w Szczecinku i wyruszyliśmy w trasę, która wiodła nieoznakowanym szlakiem dziesięciu rond drogowych. Po spacerze, podczas którego dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, czekała na nas pyszna grochówka i gorąca herbata w SAPiK- u na ul. Kilińskiego. Tam też wzięliśmy udział w konkursach zabawowych i quizie ,,Co wiemy o Warszawie?”. Impreza bardzo nam się podobała i już teraz myślimy o kolejnym rajdzie, który odbędzie się w marcu.

WALENTYNKI W SZKOLE W PARSĘCKU

Walentynki są doskonałą okazją, by okazać uczucia osobom, które się lubi. Można to zrobić w różny sposób, np. wysyłając tej osobie ,,walentynkę”. Dlatego też z inicjatywy samorządu szkolnego w Parsęcku zorganizowano ,,pocztę walentynkową”. Dziewczyny z samorządu uznały, że dobrą okazją do przekazania kartek walentynkowych będzie dyskoteka. Zorganizowano więc zabawę. Impreza była bardzo udana. Tańczono i bawiono się w rytm dyskotekowych przebojów. Nie zabrakło konkursów, w których należało wykazać się zręcznością. Najważniejszym punktem dyskoteki było jednak przekazanie kartek walentynkowych. Po dyskotece wszyscy wyrazili opinię, że było super. Niektórzy byli zmartwieni, że walentynki są raz w roku, bo chcieliby otrzymywać walentynkowe kartki codziennie.

WYSTĘP CYRKU ,,HECA”

17 lutego 20015r. do szkoły w Parsęcku przyjechał cyrk ,,Heca”. Przedstawienie, na które z niecierpliwością czekaliśmy, rozpoczęło się o 13.00. Na początku na scenie pojawił się klaun, który serdecznie nas przywitał. Potem zaczęły się występy. Najpierw zaprezentował się artysta z Gruzji, który popisywał się zręcznością. Następnie pojawił się klaun i nas rozśmieszał. I tak występowali na zmianę. Podziwialiśmy popis żonglerki, magiczne sztuczki, pokaz z kapeluszami, jazdę na monocyklu. Na scenie pojawił się też słoń. Mimo że był dmuchany, to wzbudził zachwyt i rozśmieszył nas do łez. Wystąpił też piesek, ale niewątpliwie największą atrakcją był wąż. Można było go dotknąć, a po występie zrobić sobie z nim zdjęcie. Cały pokaz był bardzo zabawny, tym bardziej, że na scenie wystąpili też uczniowie, którzy próbowali cyrkowych sztuczek. Te występy na długo pozostaną nam w pamięci.

WSPOMINAMY FERIE ZIMOWE

Ferie już dawno się skończyły, więc ochoczo zabraliśmy się do nauki. Nie chcemy jednak zapomnieć miło spędzonego czasu i fajnych zajęć zorganizowanych przez naszych nauczycieli. Postanowiliśmy powspominać. Jednego dnia uczyliśmy się tańczyć zumbę, w inne dni graliśmy w zbijaka, koszykówkę i minihokeja. Robiliśmy ciekawe maski oraz braliśmy udział w różnych konkursach sprawnościowych. Największą atrakcją była jednak wycieczka do lasu w poszukiwaniu tropów zwierząt. Na wycieczce gościliśmy harcerza, który pokazał nam, jak buduje się szałas i różne rodzaje ognisk. Na polanie wspólnie rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Szkoda, że ferie trwały tylko 2 tygodnie. Ale pamiętajmy, że za rok znowu będą!

DZIEŃ KOBIET

Chłopcy ze szkoły w Parsęcku pamiętali o Dniu Kobiet i z tej okazji przygotowali dla koleżanek i pań niespodziankę. Zorganizowali apel, podczas którego wszystkie dziewczęta i panie mogły wziąć udział w sesji fotograficznej. Podczas tej uroczystości ogłoszono wyniki plebiscytu na najmilszą dziewczynę. W klasach młodszych ten tytuł zdobyła Emilka Kurek z klasy II, a wśród starszych najmilszą została Ola Gręźlikowska z klasy VI. Dużą radość sprawiły dziewczynom krótkie wierszyki – rymowanki, które chłopcy napisali z myślą o nich. Nie zabrakło też słodkich upominków. Apel był sympatyczną imprezą i chłopcom należą się wielkie podziękowania.

PORANEK WIELKANOCNY

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją przed Świętami Wielkanocnymi w szkole w Parsęcku odbywa się uroczysty poranek. W tym roku uroczystość miała miejsce 30 marca. Rodzice, ksiądz proboszcz Piotr Domaros, nauczyciele oraz uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawy program artystyczny. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej, przygotowane przez panią Zofię Konieczną, zaprezentowały przedstawienie, które przybliżało zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Młodzi artyści z przejęciem odgrywali swoje role, więc publiczność nagrodziła ich występ wielkimi brawami. Po części artystycznej można było kupić świąteczne ozdoby na kiermaszu i zjeść pyszne ciasto przygotowane przez rodziców.

APEL
Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się apel. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas III – VI z Panią Zofią Kosakowską. Część artystyczna przypomniała ważne wydarzenia z historii Polski. Wraz z występującymi przenieśliśmy się do XVIII wieku. Uczniowie przybliżyli zebranym wydarzenia, które poprzedziły uchwalenie konstytucji i wyjaśnili, jakie to miało znaczenie dla Polaków. Tekst mówiony ubarwiły pieśni patriotyczne. Występujący zostali nagrodzeni brawami.

ŚWIĘTO RODZINY
1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Parsęcku przygotowano dla uczniów moc atrakcji. Do wspólnej zabawy z dziećmi zaproszono szczególnych gości- mamy, które kilka dni wcześniej obchodziły swoje święto oraz tatusiów, którzy Dzień Ojca świętować będą 23 czerwca. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Dorotę Brateus rozpoczęła się część artystyczna. Na początku wystąpiły uczennice z klasy VI, które zaśpiewały ,,Hymn szczęśliwego dziecka”. Potem odbyła się I edycja szkolnego konkursu ,,Mam talent”. Uczestnicy popisywali się zdolnościami muzycznymi, wokalnymi, tanecznymi i sportowymi. Ich występy bardzo się publiczności podobały i wszyscy zostali nagrodzeni brawami. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali występujący – upominki. Kolejnym punktem programu były muzyczne i taneczne życzenia przygotowane dla rodziców przez uczniów z klas I -III. Po nich słowami poezji i piosenką za miłość, troskę, oddanie, ale też i za kieszonkowe dziękowali uczniowie z klasy IV i V. Kolejną niespodziankę było przedstawienie pod tytułem ,,Rozprawa sądowa przeciwko ludziom, którzy niszczyli las”. Uczniowie z klasy III i IV, którzy przygotowali tę inscenizację, nawiązali do ważnego wydarzenia – Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który obchodzony jest 5 czerwca. Po prezentacjach przedstawicielki samorządu szkolnego jeszcze raz życzyły mamom i tatusiom wszystkiego najlepszego, a uczniowie wręczyli najbliższym drobne upominki. Po części artystycznej przyszedł czas na zabawy sportowe. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich konkursach. Do zabawy aktywnie włączyli się też rodzice. Humor wszystkim dopisywał, a nagrody i prezenty bardzo się podobały. Dzień Rodziny można uznać za udaną imprezę. Nawet pogoda, która sprawiła, że nie można było wyjść na boisko, nie popsuła miłej atmosfery tego rodzinnego świętowania.

26 czerwca w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbyło się gminne zakończenie roku szkolnego 2014/15. Na uroczystość przybył Pan Wójt Ryszard Jasionas , Pani Wice Wójt Edyta Wieleba – Matyśniak, Pani Dyrektor ZEAS-u Hanna Molendowska, dyrektorzy gminnych szkól, radni , sołtysi i ksiądz proboszcz Piotr Domaros, rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu. Potem uczniowie z klasy VI piosenką, tańcem i wierszem żegnali szkołę i dziękowali nauczycielom oraz rodzicom. W części artystycznej nie zabrakło też występów dzieci z młodszych klas . Następnie głos zabrał Pan Wójt, który mówił na temat stanu oświaty w gminie i przedstawił osiągnięcia uczniów. W dalszej części wręczono świadectwa dla najlepszych uczniów oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i w sporcie. Pan Wójt pogratulował dzieciom sukcesów, a pracownikom szkół podziękował za współpracę i wszystkim życzył udanych wakacji.

Komentarze są wyłączone.