Lata 2009-2012

SZKOLNIAK – WRZESIEŃ 2009

We wrześniu odbyły się wybory do samorządu szkolnego.W nowym zarządzie pracować będą:Laura Gutkin, Ewa Wilchowska i Jessica Kisiel.W tym roku szkolnym gazetkę szkolną redagować będą :Alicja Biernacka, Agnieszka Mikołajczyk, Patrycja Motylińska, Julia Karlińska. Znacie nas przynajmniej z widzenia.Jesteśmy uczennicami klasy IV. Chcemy się wam bliżej przedstawić!

Jestem Alicja.Mam psa. Lubię czytać lektury.Moim zdaniem ,,SZKOLNIAK”to fajna gazeta.

Nazywam się Agnieszka. Mam kotka, który wabi się Mruczek.Lubię się z nim bawić. Chętnie czytam książki, najbardziej lubię przygodowe. Zawsze marzyłam, aby redagować tę gazetkę…

Jestem Patrycja. Lubię czytać książki i lubię zwierzęta. Zawsze chciałam pisać ,,SZKOLNIAKA”.

Jestem Julka. Bardzo lubię grać w gumę i spotykać się z moją najlepszą koleżanką. Zawsze marzyłam, żeby pisać gazetkę szkolną.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 18 IX w naszej szkole odbyła sie akcja Sprzątanie Świata. Po trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie „Historia ziemniaka na wesoło”.Inscenizację przygotowała klasa VI pod kierunkiem pani M. Grondys.Uczniowie w zabawny sposób opowiedzieli nam historię ziemniaka.Potem pani dyrektor poinformowała nas, gdzie będziemy sprzątać. Mówiła też o bezpieczeństwie w czasie pracy.Po apelu wyruszyliśmy sprzątać wyznaczone tereny. Potem wróciliśmy na ognisko.Dzień, choć pracowity, był bardzo wesoły.

W tym roku szkolnym w naszej szkole pracują :
,,0” – p.Zofia Konieczna
kl.I- p.Mariola Jasińska
kl.II i III – p.Dorota Brateus
kl.IV – p.Zofia Kosakowska
kl.V i VI- p.Małgorzata Grondys

W naszej szkole uczą też:

p.Grażyna Leśny – nauczanie zintegrowane
p.Grażyna Adaśko – religia, plastyka, muzyka
p.Jacek Słowiński-wychowanie fizyczne
p.Karol Wielgus-matematyka, informatyka
p.Piotr Sajdak – j. niemiecki

SZKOLNIAK – PAŹDZIERNIK 2009

Dnia 15.10.09 odbyły się otrzęsiny dla uczniów klasy czwartej. Imprezę zorganizowali szóstoklasiści. Odbyły się różne konkursy, w których czwartoklasiści musieli wykazać się zręcznością, pomysłowością i wytrwałością. Pierwszym zadaniem było chodzenie po kołkach z zasłoniętymi oczami,w drugiej konkurencji trzeba było spróbować różnych przysmaków i odgadnąć, co to jest. Trzecia konkurencja polegała na jak najszybszym wypiciu mleka z plastikowych talerzyków. Kolejnym zadaniem było naśladowanie odgłosów różnych zwierząt.
Ostatnia konkurencja sprawdzała wiedzę czwartoklasistów. Musieli odpowiedzieć na różne śmieszne pytania. Po tych wszystkich próbach ,,kociakom” odcięto ogony, a pani dyrektor uroczyście pasowała czwartoklasistów. Potem była dyskoteka. Bawiliśmy się świetnie.


W październiku jest Dzień Nauczyciela.

II klasa spod kierunkiem pani G. Leśnej przygotowała przedstawienie. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki związane z tym świętem.Po inscenizacji drugoklasiści rozdali laurki z życzeniami dla nauczycieli. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły.
Nagrodzeni zostali:
Pani Mariola Jasińska,
Pan Jacek Słowiński,
Pani Małgorzata Grondys,
Pani Grażyna Leśny,
Pani Krystyna Cebulska,
Pan Michał Wilchowski.
Redakcja ,,SZKOLNIAKA” przyłącza się do życzeń. Życzymy Wam Drodzy nauczyciele dużo zdrówka,cierpliwości i wytrwałości w pracy.

W dniu 16.10.2009r. przyjechała do naszej szkoły Pani z KRUS-u ( firmy ubezpieczającej rolników).
Opowiadała nam o bezpieczeństwie.
Mówiła o niebezpiecznych sytuacjach na wsi. Następnie obejrzeliśmy bajkę o rodzinie Porażków. Film był ostrzeżeniem przed tym, czego nie wolno robić w gospodarstwie. Pokazywał, jak tragicznie mogą skończyć się zabawy dzieci wiejskich.
Opowieść o rodzinie Porażków wszystkim się bardzo podobała.
Potem nasz gość rozdawał nam odblaski na rękę i książeczki o bezpieczeństwie.
Na koniec ogłoszono konkurs na pracę plastyczną pt.,,Bezpieczeństwo na wsi”.

Ostatnio naszą szkołę odwiedzili policjanci. Przeprowadzili pogadankę na temat niebezpiecznych sytuacji, odpowiedniego zachowania. Mówili o przemocy i agresji. Ostrzegali przed konsekwencjami niewłaściwego zachowania. Pamiętajcie!! Bądźcie dla siebie mili, grzeczni, nie stosujcie przemocy. Wtedy nikt nie będzie smutny i wszyscy będą się dobrze czuli w naszej szkole.

16 października odbył się apel z okazji Dnia Papieża Jana Pawła II. Uroczystość przygotowała p. Grażyna Adaśko z uczniami z klasy czwartej i szóstej. Program był ciekawy. Przypomniał nam jednego z najwybitniejszych Polaków.


Pasowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie uczniów kl. I odbyło się 23 października 2009r. Na uroczystość przybyli Pan Wójt i rodzice. Na początku odbyło się krótkie przedstawienie. Uczestniczyły w nim uczennice klasy szóstej: Jessica Kisiel ( zła wróżka), Ewa Wilchowska ( dobra wróżka). Prowadzącą była Patrycja Motylińska z klasy czwartej. Nasi młodsi koledzy byli bardzo przejęci, ponieważ musieli przejść próby, żeby zostać pasowanym na ucznia. Musieli śpiewać piosenki i recytować wiersze. Po części artystycznej pani dyrektor pasowała ich na uczniów. Potem Pan Wójt wręczał upominki dla pierwszaków: książki i długopisy. Wychowawczyni klasy pierwszej pani Mariola
Jasińska wręczyła dyplomy. Na koniec jeszcze uczniowie klasy szóstej mieli prezenty dla pierwszaków. Potem wszyscy udali się do klasy na poczęstunek.

SZKOLNIAK – LISTOPAD 2009
Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Okazją do tej uroczystości były obchody 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa czwarta z Panią M. Grondys.
Scenka przypomniała nam najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Zebrani uczniowie mogli dowiedzieć się, kiedy miały miejsce rozbiory, jak żyło się Polakom pod zaborami. Dowiedzieli się też, czym były legiony, kim był Józef Piłsudski i kiedy Polska odzyskała niepodległość. Przedstawienie było bardzo obrazowe. W rolę Polski wcieliła się Patrycja Grabowska. Lata zaborów pokazano symbolicznie- Polska została związana łańcuchami. Odzyskanie wolności pokazano przez zerwanie łańcuchów. Pokazom towarzyszyła poezja i muzyka.
Wszystkim apel bardzo się podobał.
26 listopada w naszej szkole pojawiły się wróżki i wróżbici. Wszystko za sprawą zabawy andrzejkowej, która miała miejsce właśnie tego dnia. Oprócz tańców i poczęstunków każdy mógł poznać swoją przyszłość. Wróżono z kart i z ręki. Ciekawi mogli poznać imię ukochanej osoby, dowiedzieć się, kim będą w przyszłości. Chyba wszyscy byli z wróżb zadowoleni, ponieważ reporterzy szkolnej gazetki widzieli tylko uśmiechnięte twarze. Oby zawsze nasi uczniowie byli tacy zadowoleni.

SZKOLNIAK – GRUDZIEŃ 2009
,,Zdrowe życie bez używek”
Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej w Parsęcku w dniu 09 grudnia 2009r. W trakcie imprezy odbyły się dwa konkursy :
1. Uczniowie ze szkół gminnych przedstawili inscenizacje związane z profilaktyką nikotynową i alkoholową oraz zdrowym trybem życia.
2. Uczniowie rozwiązali test wiedzy o używkach i zdrowym trybie życia.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:

*Wójt Gminy Janusz Babiński,
*dyrektor ZEAS Hanna Molendowska,
*radna Gminy Szczecinek p.Halina Kulczewska,
*ksiądz proboszcz z Parsęcka Jerzy Dalak,
*dzielnicowy Tomasz Łukaszewski i przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji,
*pełnomocnik do spraw alkoholowych Anna Jarosz,
* sołtys wsi Parsęcko Jerzy Sikora,
Występowali uczniowie ze szkół podstawowych z Jelenina, Turowa , Żółtnicy, Parsęcka, Wierzchowa i Sporego.Występowało ogółem ok.50 uczniów. W konkursie na najlepszą inscenizację wygrała SP w Wierzchowie, II miejsce- SP Parsęcko, III- SP Turowo. W konkursie wiedzowym Imiejsce zajął – Szymon Szczyrbak SP Spore, II – Patryk Kaczmarek SP Jelenino, III – Anna Kowalczyk SP Turowo i Laura Gutkin SP Parsęcko.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły w Parsęcku życzymy wesołych,pogodnych i mile spędzonych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
SZKOLNIAK – STYCZEŃ 2010

Udział uczniów naszej szkoły w zawodach sportowych.

1.Piłka nożna chłopców – Mistrzostwa Gminy: IV miejsce.
2.Unihokej-Mistrzostwa Gminy: I miejsce
3.Piłka ręczna chłopców -Mistrzostwa Gminy IV miejsce.
4.Tenis stołowy:
a) Mistrzostwa Gminy Szczecinek w drużynowym t.stołowym -dziewczęta II i V miejsce, chłopcy – II i III miejsce
b) Mistrzostwa Powiatu Szczecinek w drużynowym t.stołowym -dziewczęta (Ewa Wilchowska, Angelika Skrzydlińska)
II miejsce, chłopcy (Emil Rajczyk, Norbert Jachurski) I miejsce i awans
c)Wojewódzki Festiwal Tenisa Stołowego: Wilchowska Ewa – III miejsce, Rajczyk Emil IV miejsce.
d) Cykl turniejów o Grand Prix Debrzna:Wilchowska Ewa po trzech turniejach III miejsce (w pierwszych zawodach była IV, w drugich -II, w trzecich-III) Rajczyk Emil lider po trzech turniejach (trzy razy I miejsce) Jachurski Norbert II miejsce po trzech turniejach (trzy razy II miejsce.)
Udział uczniów w konkursach pozaszkolnych.

1. Konkurs diecezjalny ,,Mój kościół na Pomorzu”- udział wzięło 8 uczniów z klasy IV.
2. Konkurs gminny ,,Plon niesiemy, plon”- III miejsce. Naszą szkołe reprezentowały: Jessica Kisiel, Ewa Wilchowska i Laura Gutkin z kl.VI.
3. Gminny konkurs ,,Zdrowe życie bez używek” Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Piewszą było przygotowanie scenki dotyczącej zdrowego życia. Nasza drużyna ( w skład której wchodzili uczniowie klasy VI) zajęła II miejsce. Drugą konkurencją było napisanie testu wiedzowego. Nasza reprezentantka Laura Gutkin zajęła III miejsce.
4. Gminny konkurs kolęd i pastorałek . Udział wzięły Kamila Kurs i Laura Gutkin z kl. VI oraz Aleksandra Grężlikowska i Patrycja Wojtukiewicz z kl. I .

Konkursy szkolne:

1. ,,Jan Paweł II- Papież Wolności” I miejsce-Paulina Mikołajczyk (kl.I), Patrycja Grabowska (kl. IV) II miejsce -Natala Wilchowska (kl.I), Patrycja Motylińska (kl.IV) III miejsce – Aleksandra Grężlikowska (kl.I), Angelika Skrzydlińska (kl. VI)

Wyróżnienia: Martyna Hałuszka (kl. I), Maciek Dzwonek (kl.I) Patryk Zajączkowski (kl.IV) Patryk Skowron (kl.IV)

2. ,,Anioły,aniołki,aniołeczki” -I miejsce Kamila Król (kl.III), Patrycja Grabowska (kl.IV) -II miejsce Piotrek Sławiński (kl.II), Ewa Wilchowska (kl.VI) -III miejsce Joanna Stachnik (kl.I), Hubert Jachurski (kl. VI)

Wyróżnienia : Ola Grężlikowska (kl.I) Patrycja Wojtukiewicz (kl.I) Patrycja Motylińska (kl. IV) Norbert Jachurski (kl.VI)
SZKOLNIAK – LUTY 2010
Podsumowanie wyników nauczania za I semestr
NAJLEPSI UCZNIOWIE:
kl.1
1.Joanna Stachnik
2.Ola Gręźlikowska
3.Natalia Wilchowska
4.Mateusz Klocek
5.Karina Skrzydlińska
kl.2
1.Natalia Kowalik
2.Aleksandra Gutkin
kl.3
1.Weronika Rudnicka
2.Krzysztof Niewielski
3.Damian Okuszko
kl.4
1.Agnieszka Mikołajczyk- średnia ocen 4,9
2.Patrycja Motylińska – 4,8
3.Konrad Tutaj – 4,6
kl.5
1.Marek Gutkin – 4,7
kl.6
1.Wilchowska Ewa – 5,2
2.Kowalik Artur – 4,7
3.Jachurski Hubert – 4,6
4.Jachurski Norbert – 4,6
Wyniki klasyfikacji klas 4-6

KlASA 4
Średnia ocen – 3,87
Frekwencja -93,1%
Zachowanie- wzorowe 7
bardzo dobre 8
poprawne 2

KlASA 5
Średnia ocen -3,59
Frekwencja -92,6%
Zachowanie -bardzo dobre 5

Klasa 6
Średnia ocen – 4,09
Frekwencja -94,6%
Zachowanie – bardzo dobre 9
dobre 2

Po podsumowaniu punktów za średnie ocen, frekwencję i zachowanie okazało się,
że 1 miejsce zajęły klasy 4 i 6, a drugie- klasa 5

W styczniu w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł Mistrza Kultury i Języka.Zwycięzcami konkursu zostali: Mateusz Klocek z klasy I , Katarzyna Grabowska z klasy II, Patryk Zajączkowski z klasy IV i Laura Gutkin z klasy
VI. Gratulujemy zdobycia tak ważnego tytułu.
BAL KARNAWAŁOWY

Tradycyjnie pod koniec 1. semestru odbywa sie w naszej szkole bal karnawałowy. Tak też było w tym roku. 29 stycznia w naszej szkole zagościło mnóstwo bohaterów bajkowych i filmowych. Wszyscy oni świetnie się bawili, tańcowali i brali udział w różnych konkursach.
Do tańca przygrywała skoczna muzyczka, a humory wszystkim dopisywały. Gratulujemy świetnych pomysłów na przebranie. Komisja wybierająca najciekawsze stroje naprawdę miała trudne zadanie.
Dnia 17 II 2010r. uczniowie z klas starszych IV- VI wybrali sie do Szczecinka na przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Krakowa. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl na podstawie powieści Edmunda Niziurskiego ,,Szatan z VII klasy”.Główni bohaterowie sztuki Pędzel i Zasępa chcieli dowiedzieć się, jakie są sposoby na gogów, czyli nauczyciel. Zależało im na tym, żeby się w szkole ,,nie przepracować”. Udało im się kupić sposób na Alcybiadesa, nauczyciela historii. Na końcu okazało sie jednak, że najlepszy sposób na gogów to znalezienie wspólnego języka.
Przedstawienie wszystkim sie podobało. Okazało się też, że niektórzy nasi uczniowie próbują …… rozszyfrować metody stosowane przez naszych nauczyciel. Ciekawe, czy im się uda?

SZKOLNIAK – KWIECIEŃ-MAJ 2010

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 4 i 5 z panią Grażyną Adaśko.
Na początku apelu odśpiewaliśmy hymn. Potem zaczęło się przedstawienie. Narratorem była uczennica- przebrana za wiosnę. Przybliżyła nam historię majowego święta, a właściwie majowych świąt, bo przypomniała nam także, że 1 maja obchodzimy Święto Pracy, a 2 maja- Dzień Flagi. Pozostali występujący recytowali wiersze związane ze świętem 3 Maja. Były też śpiewane piosenki, np.,,Maszerują chłopcy, maszerują” czy ,,Jak długo w sercu naszym”. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Było bardzo ciekawe i interesujące. Występujący otrzymali wielkie brawa.

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej.
18 maja pojechaliśmy na wycieczkę. Spod szkoły wyjechaliśmy o siódmej. Wyruszyliśmy,aby zwiedzić muzeum i katedrę w Pelplinie. Pojechaliśmy również zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku. Już o godz 10 byliśmy w Pelplinie. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Katedralne. Widzieliśmy eksponaty związane z religią. Potem poszliśmy do katedry. Oprowadzał nas przewodnik, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy. Duże wrażenie zrobił na nas główny ołtarz. Piękne były też witraże i organy. Po odwiedzinach w Pelplinie wyruszyliśmy w dalszą drogę. O 12 byliśmy przed Zamkiem Krzyżackim w Malborku. Najpierw zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem z przewodnikiem przekroczyliśmy bramę zamku. Zwiedzanie zajęło nam trzy godziny. Zobaczyliśmy wiele komnat, sal. Widzieliśmy rycerskie zbroje i broń. Byliśmy w dolnej części zamku i w fosie. Poznaliśmy historię zakonu krzyżackiego i ich stolicy. Po zwiedzaniu kupowaliśmy pamiątki: miecze, topory, łuki, kusze, pocztówki, figurki rycerzy i inne rzeczy. Potem poszliśmy na obiad do McDonalda. Byliśmy głodni, więc frytki i kurczak bardzo nam smakowały. Około godziny 17 ruszyliśmy w drogę powrotną. W autobusie humor wszystkim dopisywał, choć niektórzy byli tak zmęczeni, że zasnęli. Wycieczka była udana i bardzo się podobała. Mamy nadzieję, że za rok też zwiedzimy jakieś ciekawe miejsce.

( Sprawozdanie przygotowali uczniowie klasy V, a przepisały Julka i Patrycja z klasy IV)

SZKOLNIAK – CZERWIEC 2010
Dnia 29 maja odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Było to zarazem świeto sportu, ponieważ braliśmy udział w różnych konkurencjach wymagających sprawności i sprytu. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Niektóre zabawy wywoływały śmiech, np. bieg w worku okazał się zabawny, bo nie wszyscy potrafili poradzić sobie z workiem i co chwilę leżeli na trawie. Po zawodach mieliśmy ognisko, no i poza tym nie brakowało tego dnia słodyczy.
Oto wyniki w poszczególnych konkurencjach
Bieg w worku
I miejsce – Patryk Kisiel
II miejsce – Artur Kowalik
III miejsce Anita Tutus
Skoki
I miejsce – Norbert Jachurski
II miejsce – Paweł Fiuk
III miejsce – Artur Kowalik
Strzał do bramki
I miejsce – Damian Chabura
II miejsce – Patryk Kisiel
III miejsce – Artur Kowalik
Rzut krążkiem do celu
I miejsce – Damian Chabura
II miejsce – Anita Tutus
III miejsce – Agnieszka Mikołajczyk
Tor przeszkód
I miejsce – Artur Kowalik
II miejsce – Damian Chabura
III miejsce – Ewa Wilchowska
Żonglerka dziewcząt
I miejsce – Anita Tutus
II miejsce – Alicja Biernacka
III miejsce – Ewa Wilchowska
Żonglerka chłopców
I miejsce – Norbert Jachurski
II miejsce – Patryk Skowron
III miejsce – Hubert Jachurski
Dnia 1 czerwca odbył się szkolny konkurs ,,Omnibus”. Udział w nim wzięli uczniowie z klas IV-VI. Tytuł Omnibusa w roku szkolnym 2009/ 2010 zdobył Norbert Jachurski z klasy szóstej. Gratulujemy i życzymy koledze sukcesów w gimnazjum. 9 czerwca odbył się szkolny konkurs o tytuł ,,Mistrz w grze w warcaby” Mistrzem został Patryk Zajączkowski z klasy czwartej, a w klasach młodszych najlepszą okazała się Natalia Kowalik z klasy drugiej.
Gratulujemy!

Zbliża się koniec roku szkolnego. Oto najlepsi uczniowie z klas IV-VI.

KLASA IV
Patrycja Motylińska -5,0
Agnieszka Mikołajczyk- 5,0
Damian Chabura -4,8
Konrad Tutaj – 4,8

KLASA V
Marek Gutkin- 4,9

KLASA VI
Ewa Wilchowska- 5,22
Laura Gutkin – 4,8
Norbert Jachurski – 4,8
Artur Kowalik- 4,8

 

ROK SZKOLNY 2010/2011

SZKOLNIAK – WRZESIEŃ 2010

Zaczął się nowy rok szkolny. Z pewnością z zapałem i energią przystąpimy do pracy. Pomagać nam w tym będą nauczyciele: Zofia Konieczna, Mariola Jasińska, Grażyna Leśny, Dorota Brateus, Małgorzata Grondys, Grażyna Adaśko, Zofia Kosakowska,Karol Wielgus, Jacek Słowiński i Piotr Sajdak. Wszystkim naszym nauczycielom życzymy cierpliwości i wytrwałości w żmudnej pracy. O wszystkich wydarzeniach informować was będą szalone reporterki „Szkolniaka” Julia Karlińska, Patrycja Motylińska, Alicja Biernacka i Agnieszka Mikołajczyk.
W samorządzie reprezentować nas będą wybrani 15 września uczniowie z klasy V: Patryk Zajączkowski, Patrycja Gąska i Konrad Tutaj. Gratulujemy sukcesu wyborczego i czekamy na ciekawe propozycje nowego zarządu.
Działa już sekcja porządkowa. Na korytarzach spotkacie dyżurujących uczniów z klasy V i VI.
Red. Patrycja

Dwudziestego września, jak co roku, braliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Najpierw był apel, podczas którego klasa druga, pod opieką pani Marioli Jasińskiej, przedstawiła inscenizację. Uczniowie zachęcali nas do tego, żeby nie śmiecić i segregować odpady. Potem pani dyrektor wyznaczyła miejsca, w których poszczególne klasy miały sprzątać. Przypomniała nam też, jak powinniśmy się zachowywać. Potem wszyscy pobiegli do szatni, żeby się ubrać. Ochoczo zabraliśmy się do porządków. Niestety trzeba przyznać, że znaleźliśmy dużo śmieci, które sugerowały, że to nasi uczniowie je zostawili. Mamy nadzieję, że teraz już nikt nie będzie śmiecił. Gdy wróciliśmy, to wszyscy szybko pobiegli na boisko- na pieczone kiełbaski. Po ognisku wróciliśmy do szkoły na dyskotekę. Po godzinie wszyscy poszli do swoich domów. Było bardzo fajnie.
Red. Julka

SZKOLNIAK – PAŹDZIERNIK 2010
Apel z okazji Dnia Papieskiego odbył się 8 października. Z tej okazji klasa szósta, pod opieką pani Grażyny Adaśko, przypomniała w krótkiej inscenizacji sylwetkę Jana Pawła II. Chór dziewcząt uświetnił występ piosenkami religijnymi.Po apelu wręczono nagrody za konkurs plastyczny„Portret Jana Pawła II”.
Oto wyniki.
Klasy I-III
I miejsce Natalia Wilchowska z kl. II
II miejsce Nicola Tutaj z klasy III
III miejsce Darek Jakimiec z kl. I i
Natalia Kowalik z klasy III

Klasy IV-VI
I miejsce Martyna Pączkowska kl. IV
II miejsce Krzyś Niewielski kl. IV
W naszej szkole 15 października odbył się Dzień Nauczyciela. Z tej okazji zorganizowaliśmy, pod opieką pani D. Brateus i pani M. Grondys, apel i przedstawienie, w którym wystąpiła III, IV i V klasa. Trzecia klasa recytowała wiersze i śpiewała piosenki o nauczycielach. Chłopcy z klasy V zwierzyli się ze swoich marzeń. Jeden chciałby zostać lekarzem, drugi marynarzem, trzeci ogrodnikiem, kolejny inżynierem i kosmonautą, a ostatni budowniczym. Oczywiście w swoich wystąpieniach mówili o tym, co dobrego zrobią dla swoich nauczycieli. Potem był pokaz mody dla nauczycieli. Wystąpili w nim: Martyna Pączkowska jako zapracowana belferka,Julia Karlińska była przebrana za sportsmenkę, Agnieszka Mikołajczyk wystąpiła jako intelektualistka, Kamila Król to nauczycielka z głową w chmurach, a Alicja Biernacka pokazała jak wygląda nauczycielka – wieczna nastolatka. Z dziewczynami wystąpił jeszcze chłopiec Krzysztof Niewielski z kl IV. Był przebrany za ekstrawagantkę. W krótkiej spódniczce i butach na wysokich obcasachwyglądał super i wzbudził zachwyt widowni. Wszystkim spodobał się występ i aktorzy musieli bisować. Na zakończenie była bardzo wzruszająca chwila, bo nauczyciele mieli okazję obejrzeć swoje zdjęcia z różnych uroczystości. Po przedstawieniu pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły. Wyróżnieni zostali pani Grażyna Adaśko, pani Zofia Konieczna, pani Mariola Jasińska, pani Krystyna Cebulska i pan Michał Wilchowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Wyniki konkursów z okazji Dnia Nauczyciela .
Konkurs plastyczny ,,Mój nauczyciel”
Klasy I-III
I m.- Karolina Kowalik kl. II
II m.- Nikola Tutaj kl. III
III m. – Aleksandra Fortuniak kl. III
Klasy IV-VI
Im. – Patrycja Gąska kl. IV
II m. – Julia Karlińska kl. IV
III m. – Ewa Norkowska kl. VI
Prace były bardzo ciekawe. Oczywiście wszystkim nauczycielom ich portrety bardzo się podobały.
Konkurs ,,Wiersz dla nauczyciela”
Marek Gutkin
Anita Tutus
Agnieszka Giłka
Krzysztof Niewielski
Weronika Rudnicka
Wszyscy zostali wyróżnieni. Gratulujemy naszym szkolnym poetom i zachęcamy do dalszego pisania, bo wasze wiersze bardzo się belfrom podobały.
Red. Aga

Co roku w naszej szkole odbywają się otrzęsiny dla klasy IV. A skoro stało się to tradycją, to i w tym roku szkolnym nie mogło zabraknąć tej imprezy. Samorząd przygotował dla czwartoklasistów kilka konkurencji i zadań. Uczniowie musieli odpowiadać na trudne pytania, np. Co waży więcej ? Kg puchu czy kg węgla? ( Prawda, że trudne 🙂 ) Następnie rozpoznawali z zasłoniętymi oczami, co jest w worku. Potem próbowali różnych przypraw i musieli odgadnąć, co to jest. Następnie każdy czwartoklasista musiał pokazać przysłowie, a pozostali odgadywali. Problemu nie sprawiło im zadanie polegające na udawaniu odgłosów zwierząt. Niektórzy nawet próbowali pokazać te zwierzątka. Ostatnie zadanie spowodowało wykrzywianie buzi, bo wszyscy musieli zjeść cytrynę. Na koniec pani dyrektor obcięła wszystkim ogony. Czwartoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów starszych.
Red. Alicja
SZKOLNIAK – LISTOPAD, GRUDZIEŃ 2010

Z inicjatywy P. Marzeny Jurkiewicz z biblioteki odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania. Udział wzięło w nim 10 uczniów z kl. IV-VI. Jury w składzie,
p. Jurkiewicz, p. Grondys, p. Konieczna, miało za zadanie wyłonić spośród uczestników osoby, które czytają najpiękniej. Uczestnicy otrzymali fragmenty baśni (teksty nie były wcześniej znane) i musieli je jak najpiękniej przeczytać. Ich czytaniu przysłuchiwały się najmłodsze dzieci z ”zerówki”. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury ogłosiło wyniki:
I miejsce zajęła Agnieszka Mikołajczyk z kl. V
II miejsce zajęła Patrycja Motylińska z kl. V
III miejsce zajął Marek Gutkin z kl. VI
Zwycięzcy i wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy.

Wyjazd do Turowa

17 grudnia uczniowie klas 4 – 6 pojechali do Turowa na pokaz przygotowany przez Centrum Naukowe „Kopernik” z Warszawy. W czasie prezentacji mogliśmy poznać różne prawa fizyczne. Frajdą było to, że sami dochodziliśmy do wiedzy. Mogliśmy dotknąć, zobaczyć i poczuć. Na pytania dostawaliśmy konkretne odpowiedzi. Dzięki pokazowi wzbogaciliśmy nasze wiadomości z przyrody, fizyki i chemii. Pokaz bardzo nam się podobał. Chętnie pojechalibyśmy do Warszawy do centrum naukowego.

Używkom – Nie
21 grudnia w Szkole Podstawowej w Turowie odbył się gminny konkurs „Używkom mówimy nie”. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie. Marek Gutkin, Agnieszka Mikołajczyk, Julia Karlińska, Alicja Biernacka, Patrycja Motylińska, Patryk Zajączkowski, Patryk Kisiel,Konrad Tutaj. Konkurs składał się z 2 części: wiedzowej i prezentacji scenki. Test pisał Marek Gutkin pozostali występowali w „Baśni o Kopciuszku”. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i książki.

Kiermasz szkolny

21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz prac świątecznych. Uczniowie sprzedawali świąteczne ozdoby i stroiki. Udało się zebrać 316, 10 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd do kina lub teatru.

Jasełka

Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia możemy obejrzeć w szkole jasełka. Tak było i w tym roku. Uczniowie, pod kierunkiem p. Grażyny Adaśko, przygotowali inscenizację narodzin Chrystusa. Tematyka przedstawienia i wspólne kolędowanie wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Szkolne konkursy

Samorząd szkolny zorganizował konkurs na wiersz o tematyce świątecznej.
Oto wyniki tego konkursu:

I miejsce – Marek Gutkin.
II miejsce – Gabrysia Popiel.
II miejsce -Piotr Sławiński.

Nagrodzone wiersze

Boże Narodzenie jest już blisko
Obudzi ono rodzinne ognisko
Żeby o tych naszych świętach
Emmanuel nawet pamiętał.

Narodzenie Boże zbliża się znacznie
A i nowy Rok zaraz się zacznie
Razem na przyjście Chrystusa czekamy
Od razu komuś prezent damy
Dzwonią dzwonki w saniach
Zbieramy się wspólnie, bo to czas kochania
Eleganckie stroje mamy na sobie
Naokoło choinki siadamy w kole
I śpiewamy kolędy, aby pamiętać , że to czas święty
Ekstra bombki na choince mamy i na gwiazdkę czekamy
Marek Gutkin kl. VI

Kiedy zasiadamy do stołu wigilijnego,
czujemy zapach barszczu czerwonego.
Gdy spróbujemy potraw dwanaście,
to każdy myśli, że chyba zaśnie.
Kiedy kończy się wieczerza obfita,
zaczyna się zabawa wyśmienita.
Każdy swój prezent rozpakuje
i bardzo mocno i głośno się raduje.
Gabrysia Popiel kl. IV
Skacze aniołek,
skacze po chmurkach,
niesie życzenia w śnieżnobiałych piórkach.
Miłego nastroju
choinki w pokoju
smacznego makowca
przy stole wędrowca
pierogów z grzybami
Mikołaja z paczkami
karpia na stole
cudownych kolęd.

Piotr Sławiński
klasa III

Wyróżnienia w konkursie poetyckim otrzymali:
Agnieszka Mikołajczyk.
Paulina Mikołajczyk.
Gosia Kotowicz.
Marek Kotowicz.
Ola Fortuniak.
Agnieszka Giłka.

Przed Świętami Bożego Narodzenia pani Adaśko zorganizowała konkurs na najpiękniejszy stroik.
Oto wyniki tego konkursu:

Kl.1-3
1.Wiktoria Jeszke (kl. 2 )
2.Mateusz Klocek (kl. 2 )
3.Maciej Dzwonek (kl. 2 )

Kl.4-6
1. Martyna Pączkowska (kl 4 )
2.Norbert Kitowski (kl 5 ).
3.Marcin Kadłób (kl 5 ).

Wyróżnienia:
Paulina Mikołajczyk (kl 2 ).
Agnieszka Mikołajczyk (kl 5 ).
Ala Biernacka (kl 5 ).

Twórczość uczniów

Cieszy nas, że próbujecie pisać wiersze. Oto poetyckie próbki naszych szkolnych poetów.

Zimą zjeżdżamy na sankach i lepimy bałwanka.
Jeśli chcesz, przyłącz się też.
W zimie jest lód, lodu jest w bród.
Wtedy nie ma słońca, śniegu jest bez końca.
W grudniu są święta, buzia uśmiechnięta.
Składamy sobie życzenia,
Mikołaj spełnia nasze marzenia.
Joanna Stachnik, Paulina Mikołajczyk kl. II

Kwiat
jest kolorowy jak tęcza
pachnie jak ocean spokoju
Paulina Kopczyńska kl. VI
Zegar
jest dzięciołem
który stuka po każdej przeżytej chwili
Marek Gutkin kl. VI

Gołąbek
lata w powietrzu
jak liść spadający z drzewa
Mateusz Tutus kl. VI
Kwiat
mięciutki jak piórko
rosnący na łąkach
czerpiący z promyków słońca.
Ewa Norkowska kl.VI

SZKOLNIAK – MARZEC – KWIECIEŃ 2011

Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca jest Dzień Kobiet. Nasi koledzy z samorządu i klasy V nie zapomnieli o tym święcie. Przygotowali dla wszystkich pań i dziewczyn niespodziankę. Zaprezentowali zabawną inscenizację, w której znalazły się wierszyki i dowcipy o kobietach. Salwę śmiechu wywołały piosenki śpiewane przez chłopców.
W zabawnych przebraniach wykonywali utwory Czerwonych Gitar i Jerzego Połomskiego. Na zakończenie wszystkie dziewczyny i panie otrzymały życzenia i lizaki.

Wyjazd do muzeum.

Dnia 22.03 pojechaliśmy do Szczecinka. Tego dnia bowiem mieliśmy lekcję historii w Muzeum Regionalnym. Tematem były zabytki Szczecinka. Pani kustosz zabrała nas do sali, w której znajdowała się makieta miasta. Opowiadała nam o początkach Szczecinka. Opowieść ubarwiała legendami. Potem zabrała nas do sali projekcyjnej. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia przedstawiające zabytki Szczecinka. Lekcja historii bardzo nam się podobała.

Tydzień Kultury.

W dniach 21-25 marca odbył się w naszej szkole Tydzień Kultury. W ciągu tygodnia odbyło się wiele konkursów. Mogliśmy wykazać się wiadomościami z wykresu matematyki, przyrody, ortografii, mitologii, języka niemieckiego czy korzystania z encyklopedii i słowników. Odbył się też turniej warcabowy i omnibus dla klas młodszych. Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych konkursów.

WYNIKI KONKURSÓW

Klasy I-III
Omnibus – Aleksandra Gręźlikowska
Mistrz ortografii – Aleksandra Gutkin
Mistrz gry w warcaby- Jakub Popiel
Klasy IV-VI
Korzystanie z informacji- zwyciężył zespół klasy V w składzie: Patrycja Motylińska, Damian Chabura, Agnieszka Mikołajczyk
Najlepsi matematycy – Konrad Tutaj, Marek Gutkin
Znawca przyrody-Patrycja Motylińska
Znawca mitologii-Patrycja Motylińska
Mistrz ortografii-Marek Gutkin
Mistrz gry w warcaby- Krzysztof Niewielski
Konkurs języka niemieckiego
Klasa IV
I miejsce – Agnieszka Giłka
II miejsce – Krzysztof Niewielski
III miejsce – Damian Okuszko
Klasa V
I miejsce – Konrad Tutaj
II miejsce – Julia Karlińska
III miejsce – Agnieszka Mikołajczyk
Klasa VI
I miejsce – Marek Gutkin
II miejsce – Paulina Kopczyńska i Mateusz Tutus
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
,,Krasomówca Roku”

Dnia 31 marca 2011r. w Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Krasomówca Roku”. Naszą szkołę reprezentowały Agnieszka Mikołajczyk z klasy V i Kamila Król z klasy IV. Nasze koleżanki recytowały fragmenty prozy. Agnieszka przygotowała zabawną opowieść zatytułowaną ,, Kobiecość”, a Kamila baśń – ,,Wieża o tysiącu luster”. Występ Agnieszki Mikołajczyk zakończył się sukcesem – Aga zajęła miejsce III. W nagrodę otrzymała książkę i dyplom. Kamila została także nagrodzona książką i dyplomem za udział. Dziewczyny przyjechały zadowolone i dumne.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
,,Spotkanie z poezją”

Dnia 11.04 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Organizatorkami konkursu były panie Dorota Brateus i Mariola Jasińska. Konkurs rozpoczęto przedstawieniem pt. ,,Coś tam w lesie huknęło” przygotowanym specjalnie na tę uroczystość przez uczniów klasy V, pod opieką pani Małgorzaty Grondys. Potem uczestnicy konkursu zaprezentowali przygotowane utwory. Zachwycały nas piękne recytacje i bajeczne stroje wykonawców. Naszą szkołę reprezentowała Joanna Stachnik z klasy II i Aleksandra Fortuniak z klasy III. Po
wysłuchaniu wszystkich recytacji jury ogłosiło wyniki. Nagrody książkowe i dyplomy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wręczył Wójt Gminy Szczecinek. I miejsce zajęły: Klaudia Bujnowska ze Sporego i Maja Miska z Gwdy wielkiej. II miejsce zdobyły: Katarzyna Jakimiec z Jelenina i Joanna Stachnik z Parsęcka. Na III miejscu znalazła się Narina Tiede ze Szkoły Podstawowej w Wilczych Laskach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SZKOLNIAK – MAJ – CZERWIEC 2011

WYCIECZKA DO GDYNI
10 maja 2011 roku uczniowie naszej szkoły udali się autokarem ,,Monika” na wycieczkę do nadmorskiego miasta Gdynia. O godzinie 7.00 wyjechaliśmy spod szkoły . Podróż trwała 3 godziny 30 minut. Po dotarciu na miejsce poszliśmy nad zatokę do portu, gdzie czekał na nas statek ,,Marina” . Rejs trwał godzinę. Potem udaliśmy się do Oceanarium na lekcję dydaktyczną ,,Fauna i flora Morza Bałtyckiego”. Pani, która prowadziła zajęcia, ciekawie opowiadała nam o roślinach i zwierzętach morskich . Później mogliśmy dotkąć ryby – płaszczkę oraz babkę byczą. Następnie głodni powędrowaliśmy na pyszny obiad. Wszytkim smakował. Po posiłku był czas na zakup pamiątek oraz zrobienie zdjęć. Na koniec przejechaliśmy przez Gdynię, Sopot i dotarliśmy do Gdańska. Poszliśmy do zoo, gdzie mogliśmy obejrzeć wiele egzotycznych zwierząt. Najbardziej podobały się słonie, żyrafy, małpy i surykatki. Te ostatnie ,,pozowały” nam do zdjęć. Po wizycie wśród dzikich zwierząt wykończeni wróciliśmy do autobusu i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczka bardzo nam się podobała . Uważamy Gdynię za najpiękniejsze miasto w Polsce.

DZIEŃ DZIECKA

28 maja uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. O 9.00 spotkaliśmy się na boisku i rozpoczęły się zmagania sportowe. Młodsi z klas 0-III rywalizowali w różnych konkurencjach. My braliśmy udział w zawodach. W biegu w workach najlepszymi okazali się Ala Biernacka i Patryk Kisiel. Krążkami do celu doskonale rzucali Gabrysia Popiel, Konrad Tutaj i Paweł Fiuk. Najcelniej do bramki strzelali Patryk Kisiel i Patrycja Grabowska. Najwięcej ponad 70 razy na skakance skakała Ala Biernacka, a najlepszym żonglerem okazał się Patryk Skowron. W rzucie lotkami zwyciężyli Magda Łagoda, Damian Chabura, Mateusz Tutus. Na koniec wszyscy pokonali tor przeszkód. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Oprócz zawodów sportowych mogliśmy pojeździć quadem i z góry podnośnika obejrzeć panoramę Parsęcka. Impreza bardzo nam się podobała. Chcielibyśmy, by każdy dzień był Dniem Dziecka.

KONKURSY GMINNE

W maju odbyły się dwa gminne konkursy, w których wystąpili reprezentanci naszej szkoły.
11 maja w Wilczych Laskach w konkursie „Moja mała Ojczyzna” II miejsce w turnieju wiedzowym w kategorii kl. IV-VI zajął Krzysztof Niewielski. II miejsce zdobyła też Natalia Kowalik w kategorii klas II-III. Krzysztof i Natalka otrzymali piękne książki i dyplomy. 25 maja reprezentacja uczniów z kl. V w składzie: Ala Biernacka, Konrad Tutaj,Agnieszka Mikołajczyk, Patrycja Motylińska brała udział w konkursie mitologicznym. Test świetnie napisały Agnieszka Mikołajczyk i Patrycja Motylińska. Dziewczyny zajęły kolejno II i III miejsce. Podobała się też nasza scenka przedstawiająca Uranosa i Gaję. Ala Biernacka i Konrad Tutaj znaleźli się na 3 miejscu. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w następujących konkursach.

KONKURS O TYTUŁ OMNIBUSA

03 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł OMNIBUSA. Uczestnikami zmagań byli uczniowie z klas IV-VI. Po zaciętym pojedynku finałowym między Markiem Gutkinem a Agnieszką Mikołajczyk okazało się, że więcej wie Agnieszka. Gratulujemy koleżance z klasy V wiedzy i tytułu OMNIBUS 2011r.

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

 

SZKOLNIAK – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2011

Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2011- 2012.
Chcemy wam przedstawić naszych nauczycieli.
Wychowawcy
Zerówka – Zofia Konieczna
Klasa 1 -Dorota Brateus
Klasa 2 – Grażyna Leśny
Klasa 3 – Mariola Jasińska
Klasa 4, 5 – Małgorzata Grondys
Klasa 6 – Zofia Kosakowska
Pozostali nauczyciele
Piotr Sajdak – j.niemiecki
Jacek Słowiński -W-F
Karol_Wielgus–matematyka
Grażyna Adaśko – plastyka,muzyka i religia

21 września zorganizowano w naszej szkole akcję SPRZĄTANIE ŚWIATA. Głównym organizatorem było szkolne koło LOP i samorząd uczniowski. Opiekunka LOP p. M. Jasińska z uczniami z klasy III przygotowała inscenizację. Potem poszliśmy sprzątać teren wokół szkoły i sali gimnastycznej. Następnie byliśmy na ognisku. Po posiłku braliśmy udział w różnych konkursach. Tym razem ich ,, bohaterem” był ziemniak. Jury wybierało największego i najśmieszniejszego ziemniaka. Rzucaliśmy kartoflami. Rekordzistą w rzutach okazał się Patryk Kisiel z klasy VI. Impreza wszystkim się podobała. Pamiętajcie niech SPRZĄTANIE ŚWIATA nie będzie świętem jednego dnia. Niech wokół nas panuje porządek, niech nasza Ziemia będzie czysta i piękna.

We wrześniu odbyły się wybory do samorządu szkolnego.
Członkami zarządu zostali:
przewodnicząca – Agnieszka Mikołajczyk
zastępca – Patryk Zajączkowski
sekretarz – Ala Biernacka
Wybrano sekcję porządkową i redakcyjną.
,,Szkolniaka” redagować będą uczennice klasy VI: Julia Karlińska, Patrycja Motylińska, Alicja Biernacka i Agnieszka Mikołajczyk.

Apel z okazji Dnia Papieskiego odbył się w naszej szkole 07.10.11r.
Uroczystość przypomniała o wielkim Polaku – Karolu Wojtyle.
Apel rozpoczęła Julia z klasy VI, która recytowała piękny wiersz Juliusza Słowackiego.
Potem dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z życia papieża. Ala, Agnieszka i Patrycja mówiły o podróżach papieża, jego pasjach i jego życiu. Następnie dziewczyny ze szkolnego chóru zaśpiewały kilka piosenek religijnych.
Całą uroczystość przygotowała p. Grażyna Adaśko. Apel wszystkim się podobał i wystepujący zostali nagrodzeni brawami.

SZKOLY KONKURS WIEDZY O PAPIEŻU
Wyniki:
1m. – Klasa VI (Konrad Tutaj, Patryk Zajączkowski, Agnieszka Mikołajczyk )
2 m. – Klasa V (Kamila Król, Martyna Pączkowska, Weronika Rudnicka)
3 m. – Klasa IV (Nikola Tutaj, Aleksandra Gutkin, Natalia Kowalik)

ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Apel przygotowała klasa II z panią Grażyną Leśny. Uczniowie piękne recytowali wierszyki i śpiewali wesołe piosenki o nauczycielach. Wszystkim część artystyczna bardzo się podobała. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. W czasie apelu pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i pracownikom szkoły. Nagrodzeni zostali: pan Karol Wielgus, pan Jacek Słowiński, pani Dorota Brateus, pani Grażyna Leśny, pan Michał Wilchowski, pani Krystyna Cebulska. Nagrodę wójta w tym roku otrzymała pani Małgorzata Grondys. Wszystkim naszym nauczycielom życzymy sukcesów w pracy i wytrwałości.

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW
24.10.2011r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania pierwszaków. Na tę ważną dla uczniów uroczystość przybyli pan wójt Janusz Babiński, pani radna Halina Kulczewska, pani dyrektor ZEAS, Hanna Molendowska i rodzice. Na początku wystąpili bohaterowie tego dnia – dzieci z klasy 1. Recytowały wiersze o szkole i śpiewały piosenki. Następnie pani dyrektor pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły, a pan wójt wręczył im dyplomy i upominki. Otrzymali też prezenty od rodziców i szóstoklasistów. Byli bardzo zadowoleni.
Uroczystość była ciekawa i interesująca. Pierwszy występ najmłodszych uczniów został nagrodzony wielkimi brawami.

SZKOLNIAK –LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2011

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który przygotowała klasa III z panią Mariolą Jasińską. Uczniowie recytowali wiersze o ojczyźnie, śpiewali patriotyczne pieśni. Przybliżyli nam wydarzenia z historii naszego kraju. Opowiadali o Józefie Piłsudskim i Legionach. Apel bardzo się podobał, występujący otrzymali gromkie brawa. Po apelu pani Małgorzata Grondys wręczyła nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu wiedzy o Polsce. Konkurs odbył się 9 listopada. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4-6. Musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii i geografii Polski. Odpowiadali też na pytania dotyczące kultury i literatury polskiej. W konkursie zwyciężyła Agnieszka Mikołajczyk z klasy 6. Drugie miejsce zajął Patryk Zajączkowski z klasy 6, a trzeci był Krzysztof Niewielski z klasy 5. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

16 listopada pojechaliśmy do Szczecinka do kina ,, Wolność”. Tam oglądaliśmy sztukę ,, Mity greckie” przygotowaną przez Wrocławski Teatr Edukacji. Wraz z główną bohaterką Helenką przenieśliśmy się do starożytnej Grecji. Poznaliśmy mitycznych bogów i herosów. Na scenie pojawili się Syzyf, Hades, Persefona, Hermes. Poznaliśmy historię Ariadny i Tezeusza, Dedala i Ikara, opowieść o Narcyzie. Śledziliśmy losy Prometeusza i Herkulesa. Wraz z bohaterką dotarliśmy na Olimp do Zeusa. Wszystkim sztuka bardzo się podobała. Teraz klasówka z mitologii nam niestraszna. Na pewno dostaniemy piątki.

GMINNY KONKURS ,,UŻYWKOM STOP”

23 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Turowie gminny konkurs o szkodliwości używek. Konkurs składał się z dwóch części- scenki teatralnej i testu. W scence występowali: Alicja Biernacka, Patryk Zajączkowski, Patrycja Motylińska, Julia Karlińska, Agnieszka Mikołajczyk i Anita Tutus. Inscenizacja, która przypominała program telewizyjny, składała się z trzech części. Na początku Agnieszka śpiewała piosenkę, potem w scence ,,Pokuszenie” wystąpiła Julka jako anioł, Patrycja jako diabeł. Reklamę jako raper przedstawił Patryk. W ,, Bajce o chorej kotce” wystąpiły Anita, Patrycja i Agnieszka. Całość prowadziła Ala. Inscenizacja podobała się i zajęliśmy drugie miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy piękne książki i dyplomy. Nagrodę dostał również Krzysztof Niewielski, który rozwiązywał test i zajął czwarte miejsce.

ANDRZEJKI

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Bawiliśmy się super przy ulubionej muzyce. Nie zabrakło też tradycyjnych wróżb. Każdy kto chciał, mógł poznać swoją przyszłość. Okazało się, że wszyscy chcieli wiedzieć, kim będą w przyszłości i jak na imię będzie miał ukochany lub ukochana. Największą popularnością cieszyły się wróżby Agnieszki, Patryka i Ali z klasy VI.
Życzymy, żeby wszystkie dobre wróżby się spełniły.

SZKOLNY KONKURS GRY W WARCABY

W grudniu został rozegrany szkolny konkurs, który miał wyłonić najlepszego gracza w warcaby. Zgłosiło się wielu chętnych. Po emocjonujących pojedynkach do finału przeszło 8 zawodników. Zwycięzcami okazali się Patryk Skowron ( w kategorii klas IV -VI) i Jakub Wierzbicki ( w kategorii klas I- III). Chłopcy zdobyli tytuł ,,Mistrz gry w warcaby”. II miejsce zajęli Krzysztof Niewielski i Jakub Giłka, a trzecie- Norbert Kitowski i Jakub Popiel. Gratulujemy.

TWÓRCZOŚĆ UCZNIÓW

W kąciku poezji proponujemy Wam wiersze o zimie.

Dzięki zimie- czarodziejce
na podwórku mamy śnieg.
Dzieci lubią na tym śniegu
poćwiczyć swój bieg.
Dzięki zimie – czarodziejce
woda zmienia się w lód.
Wiatr nie wieje już cieplutko,
lecz z nim wieje chłód.

Paulina Mikołajczyk, Joanna Stachnik ( klasa III)
Czarodziejka zima,
gdy śpimy,
zmienia wodę w lód.
Gdy się przebudzimy,
widzimy śnieżny puch.

Już od dawnych lat
zmienia szary
w puszysty, biały świat.

Karolina Kowalik, Wiktoria Jeszke ( klasa III)

Czarodziejka zima to wspaniała królowa.
Zaczaruje wszystko, co nam się podoba.

Porę roku swoją ma,
bo ją bardzo dobrze zna.

Ma puszysty, długi szal,
w którym chodzi na bal.

Świat pokrywa dookoła,
aż zrobiła się śnieżnobiała szkoła.

Patrycja Wojtukiewicz, Natalia Wilchowska ( klasa III )

Pani Zima białe buty nosi,
śnieg po miastach i wsiach roznosi.
Gdy śniegu naprószy bez obawy,
zaprosi wszystkie dzieci do zabawy.
Będą śnieżki, bałwan ulepiony
i chłopiec zadowolony.
A z górki na pazurki
dzieci zjeżdżają z białej chmurki.

Aleksandra Fortuniak ( klasa IV)

SZKOLNIAK –STYCZEŃ-LUTY 2012

Skończył się pierwszy semestr. Czas na podsumowanie wyników nauczania.
W klasyfikacji klas starszych zwyciężyła klasa IV, przed szóstoklasistami i klasą piątą.
Najlepsi uczniowie

Klasa I
1.Wiktoria Bąk
2.Wiktoria Bieszk
3.Weronika Wrotkowska
4.Szymon Kita

Klasa II
1.Darek Jakimiec
2.Hubert Brycht
3.Jagoda Dolat
4.Michał Lis

Klasa III
1.Asia Stachnik
2.Ola Gręźlikowska
3.Patrycja Wojtukiewicz
4.Natalia Wilchowska
5.Karina Skrzydlińska
6.Karolina Kowalik

Klasa IV
1.Natalia Kowalik 4.8
2.Ola Gutkin 4.7

Klasa V
1.Krzysztof Niewielski 5.0
2.Weronika Rudnicka 4.9
3.Agnieszka Giłka 4.72

Klasa VI
1.Agnieszka Mikołajczyk 4.88
2.Konrad Tutaj 4.88
3.Patryk Zajączkowski 4.77

TWÓRCZOŚĆ UCZNIÓW

Klasa VI na lekcjach języka polskiego pisała ,,okruchy”,czyli krótkie wiersze od 3 do 5 wersów, bez rymów. Chcemy, żebyście przeczytali ich utwory i może sami spróbujecie swoich sił w pisaniu.

Agnieszka Mikołajczyk
Marzenia, kartka wyrwana z zeszytu obok stojącej prawdy.
Anioł biały z nieba pocieszyciel spuszcza na nas szczęście

Zima, biały puch, mroźny dzień, świat marzeń

Książka, tajemniczy druk wciągający niczym ruchome piaski

Marcin Kadłób
Zima, śnieg, białe szczęście, leżące obok

Anioł, lecący z nieba, skrzydlaty człowiek

Konrad Tutaj
Marzenia, to płynące morze, które w naszych myślach rozwija i uczy

Anioł, biały śnieg, płatki z nieba, śpiewające bóstwo

Alicja Biernacka
Anioł, stoi przy oknie patrzy w mojeoczy

Marzenia, duży większy największy świat

Kwiat, stoi na oknie wśród promieni słońca

Patrycja Motylińska
Zima, królowa mrozu, śnieżna, zimna, dama

Marzenia, jak ptaki na niebie, wolne, latające

Anioł, jak puch, lekki, biały, delikatny

Patryk Skowron
Zima, biały śnieg, leci z nieba, jak niewielkie marzenia

Marzenia, latają z obłokami, jak ptaki

Anioł, piękny, jak nasza Ziemia

Anita Tutus
Zima, padający śnieg sypie się z nieba, jak dusze najbliższych

Marzenia, dzięki nim, każdy z nas, jest inny

Anioł, stróż, który jest zawsze z nami

Patrycja Gąska
Anioł, ubrany w kolorową szatę, która nas ociepla

Marzenia, bajki, wyobraźnia, kolorowe sny

Zima, pulchny śnieg, fabrykant bałwanów

Julia Karlińska
Marzenia, czasem gdy się spełniają, czujemy się jak w niebie radości
…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Z okazji WALENTYNEK odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Podczas zabawy samorząd rozdawał kartki walentynkowe, które były zebrane przez ,,pocztę Amora”. W czasie dyskoteki odbyło się też kilka konkursów. Ogłoszono również wyniki konkursu na najsympatyczniejszą uczennicę i najmilszego ucznia. Zwycięzcami okazali się: Ola Gręźlikowska z klasy III, Kasia Grabowska z klasy IV, Krystian Grabowski z klasy I i Konrad Tutaj szóstoklasista.
Nagrodzeni otrzymali dyplomy i maskotki. Gratulujemy!
…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

SZKOLNIAK –MARZEC-KWIECIEŃ 2012

Dzień Kobiet to ulubione święto wszystkich pań i dziewczyn. Nie zapomnieli o tym uczniowie z klasy II oraz chłopcy z klas IV-VI i 8 marca przygotowali apel. Klasa II recytowała wiersze oraz zaprezentowała wspaniały taniec. Chłopcy z klas IV-VI przygotowali zabawne scenki, które pokazywały typowe cechy ,,damskiego” rodu. Gromkie brawa pojawiły się po występach Patryka i Konrada z klasy VI, którzy brawurowo wykonali piosenki ,,Bo z dziewczynami” i ,,Baby”. Panie pracujące w szkole mogły się też dowiedzieć, co oznaczają ich imiona.
Na zakończenie wszystkie panie i dziewczyny otrzymały słodkie upominki.

Święta Wielkanocne
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wystąpili dla nas najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego Przygotowali, ze swoją panią Zofią Konieczną, poranek wielkanocny. Z wielkim przejęciem recytowali wiersze o świętach i śpiewali piosenki o wiośnie. Ich występ bardzo się podobał. Zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Gminny Konkurs Recytatorski
30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gwdzie Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Krasomówca Roku 2012”. Naszą szkołę reprezentowały: Agnieszka Mikołajczyk z klasy VI i Aleksandra Fortuniak z klasy IV. Dziewczyny przygotowały recytację fragmentów prozy. Agnieszka Mikołajczyk zajęła III miejsce. W nagrodę otrzymała książkę i dyplom. Ola Fortuniak za udział także została nagrodzona.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Samorządności
21 marca samorząd zorganizował w szkole Dzień Samorządności. Pani dyrektor przekazała zarządowi samorządu klucz do szkoły. Od tej pory Agnieszka, Ala i Patryk objęli władzę i zaprosili do zabawy. Na scenie prezentowali się uczniowie z poszczególnych klas. Pierwszaki śpiewały piosenki o wiośnie. Klasa II i III przedstawiły inscenizację o tematyce wiosennej. Swoje występy uczniowie uatrakcyjnili tańcami. Klasa IV rozbawiła widzów scenkami ,, Wesołego teatrzyku”. Przygotowali scenki o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie, Zielonym Kapturku ( czyli siostrze Czerwonego Kapturka). Piątoklasiści zaprezentowali mit o Demeter i Korze, który wyjaśnił, jak Grecy tłumaczyli powstanie pór roku. Potem swoje umiejętności zaprezentowała Kamila z klasy V, która pokazała układ taneczny. Na zakończenie wystąpili szóstoklasiści, którzy przypomnieli w zabawnej inscenizacji zasady ruchu drogowego. Po prezentacjach klas klucz z powrotem wrócił do pani dyrektor. Uczniowie poszli spalić marzannę, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę!

Tydzień Kultury
Podczas Tygodnia Kultury w szkole odbyło się wiele konkursów wiedzowych.
Oto lista zwycięzców:
Klasy I-III
,,Mistrz Ortografii” Patrycja Wojtukiewicz z klasy III
,,Omnibus 2012” Joanna Stachnik z klasy III
Konkurs ekologiczny: I miejsce drużyna w składzie: K. Kowalik, W. Bąk, J. Wierzbicki
Klasy IV-VI
,,Mistrz Ortografii” Konrad Tutaj z klasy VI
Konkurs ,,Z językiem polskim za pan brat” I miejsce: Natalia Kowalik – klasa IV
Agnieszka Giłka – klasa V i Agnieszka Mikołajczyk – klasa VI
Konkurs matematyczny I miejsce : Aleksandra Gutkin – klasa IV, Weronika Rudnicka – klasa V i Konrad Tutaj – klasa VI
konkurs języka niemieckiego I miejsce : Aleksandra Gutkin – klasa IV, Krzysztof Niewielski – klasa V i Agnieszka Mikołajczyk – klasa VI
Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. GRATULUJEMY!

 

Komentarze są wyłączone.