Wycieczki do Torunia

17 maja 2022r. uczniowie z klas IV- VIII pojechali na jednodniową wycieczkę do Torunia. O godzinie 5.00 wyruszyli w drogę. Na miejscu byli o 8.30, a już o 9.00 oglądali film w planetarium. Sala projekcyjna znajduje się pod kopułą i tam wyświetlane są pokazy astronomiczne. Niezwykła projekcja, która trwała 40 minut, opisywała najbardziej znane gwiazdozbiory na niebie. Po wizycie w planetarium przewodnik zabrał uczniów na spacer po Starym Mieście.

Dzięki ciekawym opowieściom uczestnicy wycieczki poznali historię Torunia i dowiedzieli się ciekawych rzeczy o Mikołaju Koperniku. Potem uczniowie wzięli udział w warsztatach wypieku pierników, podczas których pracowali z ciastem piernikowym, które potem odciskali w drewnianych formach.

Wykonane prace zabrali do domu. Przed obiadem był czas wolny, więc każdy miał okazję kupić pamiątki. Ostatnią atrakcją tego dnia była wizyta w Młynie Wiedzy. W tym miejscu jest centrum nauki, w którym są interaktywne wystawy. Uczniowie mogli sprawdzić praktyczne zastosowanie prezentowanej wiedzy, przeprowadzając różne eksperymenty.

Centrum dostarczyło wielu wrażeń i emocji. Pobyt w Toruniu minął bardzo szybko. Wycieczka była udana, więc do domu wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.