IV Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”

24 listopada 2021r. w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Szczecinek. Wystąpili recytatorzy z Turowa, Wierzchowa, Gwdy Wielkiej, Żółtnicy i Parsęcka. Uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych: uczniowie z klas I- III, IV- VI oraz VII- VIII. Prezentacje były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Warzecha, Zofia Atmanowicz, Renata Skowron oraz Zofia Konieczna. Jeszcze przed rozpoczęciem konkursu na wszystkich zebranych czekała niespodzianka. Na scenie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaśpiewały piosenkę, a po nich wystąpili pierwszoklasiści, prezentując układ taneczny. Potem rozpoczął się konkurs.

Uczniowie zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Ich występy oceniano biorąc pod uwagę: tempo, intonację, interpretację, znajomość tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Członkowie jury mieli trudne zadanie, by wybrać najlepszych, ponieważ poziom występu wszystkich recytatorów był bardzo wysoki. Po zsumowaniu głosów nadszedł czas ogłoszenia wyników. Nagrody recytatorom wręczyli: pan Kazimierz Harasym, zastępca wójta i pani Dorota Brateus, dyrektor szkoły w Parsęcku.

W kategorii klas I- III zwyciężyła Julia Włoch z Turowa, II miejsce zajął Dominik Polek z Parsęcka, III- Andrzej Pawliczuk z Żółtnicy. Wyróżniono także Anielę Berezowską z Gwdy Wielkiej. W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zdobyła uczennica z Parsęcka- Oliwia Nędzi, II- Amelia Posiadała z Wierzchowa, a III- Leonard Popławski z Żółtnicy. Wyróżnienie w tej kategorii odebrała Martyna Bugajska z Parsęcka. W grupie recytatorów z klas VII- VIII nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Oliwia Skowron z Parsęcka, II miejsce zajęła Roksana Zięba z Turowa, a III- Julia Brajer także ze szkoły w Turowie. W tej kategorii wyróżniono występ Magdaleny Spólnik z Wierzchowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki.

Konkurs recytatorski jest znakomitą okolicznością do zaprezentowania talentów naszych uczniów, świetną okazją do popularyzacji poezji i wspaniałą zabawą.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.