RAJD ,,PIECZONY ZIEMNIAK”

Nasze szkolne koło turystyczne, po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. W pierwszy rajd wybraliśmy się tradycyjnie z Wojskowym Kołem PTTK ,,Wiarusy”. Rajd pod hasłem ,,Pieczony ziemniak” odbył się 10 października 2021 r. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się na dworcu PKS w Szczecinku. Po uroczystym rozpoczęciu pojechaliśmy autobusem do Turowa. Stamtąd ruszyliśmy w kierunku Lipnicy i Szczecinka. Mieliśmy do pokonania trasę, która liczyła ok. 10 kilometrów. Wędrowaliśmy przez przepiękną okolicę, a pogoda była wspaniała, więc szło się bardzo dobrze. Po trzech godzinach dotarliśmy na Ślusarnię w Szczecinku, gdzie czekało na nas ognisko i pieczone ziemniaki. Tutaj też odbyły się konkursy, w których wśród zwycięzców nie mogło zabraknąć naszych uczniów. To był bardzo ważny rajd, ponieważ uczestniczyli w nim po raz pierwszy uczniowie z klas IV- VI. Wielu z nich z pewnością dołączy do grona miłośników pieszej turystyki.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.