Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021 przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole nie mogło zabraknąć świętowania takiej okazji. Już na pierwszej przerwie uczennice z klasy piątej odwiedziły naszych najmłodszych, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego i głośno czytały im fragmenty bajek. Ósmoklasiści wcielili się w role czytających dla uczniów z klas I- III i podczas przerw pięknie odczytali rozdziały ,,Karolci”. Czwartoklasiści głośno czytali fragmenty ,,Akademii pana Kleksa”, ,,Pinokia” oraz ,,Króla Maciusia I”  i uznali, że na pewno w całości przeczytają te utwory, bo bardzo im się spodobały. Klasa V poznała kolejne zabawne przygody Mikołajka. W  klasie VI i VII słuchano uczniów, którzy prezentowali swoje ulubione książki, a ósmoklasiści głośno odczytali fragmenty ,,Pana Tadeusza”. To była kolejna edycja tej akcji w naszej szkole, ponieważ chętnie uczestniczymy w inicjatywach, które promują czytelnictwo. Książki są źródłem wiedzy, rozwijają pamięć, wzbogacają słownictwo i pozwalają przenieść się w niezwykły świat wyobraźni.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.