Rajd „ZIMA”

Koło turystyczne działające w naszej szkole rozpoczęło kolejny sezon turystyczny. Razem z członkami Wojskowego Koła PTTK ,,Wiarusy” wybraliśmy się 26 stycznia na rajd ,,Zima”. Rajd rozpoczął się o 10.30 i spod dworca PKP w Szczecinku wyruszyliśmy w trasę, która wiodła szlakiem szczecineckich placów miejskich. Zaczęliśmy wędrówkę od placu Zesłańców Sybiru, potem były kolejne place: Wazów, Kamińskiego, Młyński, Winniczny, Sowińskiego i Wolności. Po drodze wysłuchaliśmy historii związanych z tymi miejscami  i mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, które wzbogaciły naszą wiedzę o Szczecinku.

Po pokonaniu 5-kilometrowej trasy dotarliśmy do SAPiK-u na ul. Kilińskiego. Tam czekał na nas poczęstunek – pyszna zupa grochowa. Potem odbył się konkurs wiedzowy : ,,Co wiem o Szczecinku”. Nie zabrakło też gier i zabaw zręcznościowych, w których zawsze chętnie uczestniczymy i zdobywamy nagrody.

Rajd ,,Zima 2020” to w kalendarzu naszego szkolnego koła turystycznego pierwsza impreza, a kolejna już w marcu. Wtedy powitamy wiosnę.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.