Dzień Babci i Dziadka

,,Kochane babcie i dziadkowie życzymy Wam samych radosnych dni i spokojnych nocy, zdrówka, pogody ducha, szczęścia i wszelkiej pomyślności”. Takie życzenia złożyli babciom i dziadkom nasi uczniowie. O tak ważnym dniu nie można zapomnieć, dlatego dzieci zaprosiły swoich najbliższych na spotkanie. 21 stycznia babcie i dziadkowie licznie przybyli do szkoły. Tu czekała na nich niespodzianka. Dzieci przygotowały bowiem część artystyczną. Najpierw goście obejrzeli zabawną scenkę o babci i dziadku. Potem prezentowali się najmłodsi z oddziału przedszkolnego. Mimo że wyglądali na  mocno stremowanych, to pięknie zatańczyli taniec trepak do fragmentu baletu ,, Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.

Ich występ bawił i wzruszał. Wspaniale zaprezentowali się też uczniowie  klasy II i III, którzy zatańczyli krakowiaka. Potem na scenie pojawiali się kolejni wykonawcy, którzy recytowali wiersze oraz śpiewali  piosenki o babci i dziadku. Na zakończenie zagrano i zaśpiewano,,Sto lat”. Występy bardzo się podobały, dlatego wszyscy występujący zostali nagrodzeni brawami.

Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom upominki. Potem zaproszono gości do udziału w konkursach zręcznościowych, plastycznych i muzycznych. Największe emocje wzbudził konkurs ,,Jaka to melodia”, ponieważ nie tylko odgadywano tytuły piosenek, ale jeszcze wspólnie je śpiewano. Chętnych do zabawy nie brakowało, bo babcie i dziadkowie pokazali, że potrafią się świetnie bawić.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.