Zajęcia warsztatowe w Juchowie

Fundacja im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie realizuje projekt, w ramach którego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Zajęcia odbyły się na terenie gospodarstwa ekologicznego Juchowo Farm. Po przyjeździe na miejsce uczniowie mieli możliwość obejrzeć gospodarstwo. Na początku zajęć weszli na wagę do ważenia przyczep ze zbożem, potem poszli do magazynu, w którym przechowuje się zboże oraz do młyna.

Pani prowadząca ciekawie opowiadała o tym, jak wygląda codzienna praca w tych miejscach. Potem uczniowie przeszli do sali, w której odbyły się zajęcia warsztatowe. Podczas ćwiczeń uczyli się rozpoznawać rodzaje zbóż, nazywać je oraz opisywać. Każdy miał też za zadanie przygotować z ciasta chałkę.

Następnie wszyscy zjedli śniadanie składające się z ekologicznych produktów. Po posiłku uczniowie poszli oglądać zwierzęta hodowlane, które znajdują się na terenie gospodarstwa.

Pani prowadząca interesująco odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące zwierząt. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali swoje chałki. Wyjazd na warsztaty bardzo się podobał. Uczniowie uznali, że warto było pojechać do Juchowa, bo wiele się nauczyli i dobrze się tam czuli.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.