GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,POEZJA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

3 kwietnia w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Szczecinek. Wystąpili recytatorzy z Turowa, Wierzchowa, Gwdy Wielkiej, Żółtnicy i Parsęcka. Uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie z klas I- IV oraz V- VIII. Prezentacje były oceniane przez jury w składzie: Jolanta Warzecha, Anna Jarosz, Renata Skowron oraz Leonard Jaworski. Uczniowie zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Ich występy bardzo się podobały, więc komisja konkursowa miała trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po występach na młodych recytatorów czekała niespodzianka.

Pan Leonard Jaworski, poeta, członek szczecineckiego klubu poetyckiego Opal zaprezentował swoje wiersze. Kolejną atrakcją był występ naszego szkolnego chóru. Potem nastąpiło ogłoszenie wyników. Nagrody wręczyła recytatorom pani dyrektor Dorota Brateus. Poziom występów był wysoki, dlatego w kategorii klas I- IV przyznano pięć równorzędnych pierwszych miejsc. Najlepszymi recytatorkami okazały się: Julia Brajer z Turowa, Martyna Bugajska z Parsęcka, Zofia Kolak z Żółtnicy oraz uczennice z Gwdy Wielkiej – Gabriela Bujwid i Alicja Kander. W kategorii klas V- VIII pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Skowron z Parsęcka. Za II miejsce nagrody odebrały Aleksandra Myszak z Turowa i Karolina Kolak z Żółtnicy.  W tej kategorii wiekowej były także trzy wyróżnienia, które przyznano Szymonowi Gruszeckiemu z Gwdy Wielkiej, Paulinie Markowskiej z Żółtnicy oraz Malwinie Zajączkowskiej z Parsęcka. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.