Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przebiegł pod hasłem ,,Co kraj, to obyczaj”. Zostaliśmy zaproszeni do różnych miejsc na świecie, ponieważ każda klasa przygotowała prezentację wybranego przez siebie kraju. Przegląd rozpoczęli drugoklasiści, którzy zaprezentowali Polskę. Uczniowie, ubrani w regionalne stroje, zaśpiewali piosenkę i zatańczyli. Potem przed publicznością pojawiły dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaśpiewały piosenkę w języku angielskim.

Po nich na scenę wkroczyli pierwszoklasiści, którzy przebrani w szkockie stroje zatańczyli tradycyjny, szkocki taniec. Dzięki ich prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Szkocji. Potem klasa III zaprosiła nas na wycieczkę do Włoch, a Martyna i Adrian wystąpili jako duet z piosenką Rominy i Albano. Czwartoklasiści przygotowali informacje na temat Niemiec. A ponieważ nasze dzieci uczą się języka niemieckiego od kilku lat, więc po prezentacji na scenie pojawili się uczniowie z innych klas. Podczas ich występów mieliśmy okazję wysłuchać niemieckich piosenek, wierszy Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej i Wisławy Szymborskiej po polsku i w tłumaczeniu niemieckim. Nie zabrakło również bawarskiego tańca. Potem na scenie pojawili się piątoklasiści, którzy przygotowali prezentację o Rosji oraz zaśpiewali po rosyjsku i zatańczyli kazaczoka. Dzięki klasie szóstej przenieśliśmy się do Japonii. Uczniowie przygotowali prezentację i quiz na temat tego kraju, a dziewczęta zaprezentowały japoński strój. Siódmoklasiści zabrali nas do Stanów Zjednoczonych. Oprócz ciekawostek i podstawowych informacji o tym kraju przygotowali piosenkę. Na zakończenie wystąpili ósmoklasiści, którzy zaprosili nas do Francji. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz mody francuskiej oraz wysłuchać piosenki w języku francuskim.
Wszystkie prezentacje były bardzo pomysłowe i  świetnie przygotowane. Naprawdę warto było to zobaczyć. To była niezwykła podróż w pierwszy dzień wiosny.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.