Niezwykłe mikołajki

6 grudnia w naszej szkole minął niezwykle ciekawie. Wiadomo, że tego dnia są mikołajki i wszyscy już od rana szukają prezentów. Dla naszych uczniów pierwszym niezwykłym podarunkiem były zajęcia przyrodnicze pt. „Chemiczne czary– mary, nie do wiary”. Prowadzący zaprezentował niezwykłe eksperymenty chemiczne. Przeprowadził doświadczenia z użyciem ciekłego azotu, perhydrolu, nadmanganianu potasu, jodku potasu, helu i etanolu. W wykonaniu niektórych doświadczeń pomagali nasi uczniowie i trzeba przyznać, że ochotnicy świetnie sobie poradzili. Zajęcia bardzo się podobały, bo poprzez zabawę wprowadzały w świat nauki. To nie był jednak koniec atrakcji tego dnia. Następną niespodzianką był list od Mikołaja. Nie mógł nas w tym roku osobiście odwiedzić, ale przekazał upominki. Aby je otrzymać, każda klasa musiała wykonać zadanie. Oddział przedszkolny zaśpiewał piosenkę. Klasa I i II konkurowały w wyścigu, w którym należało utrzymać piłeczkę na paletce. Trzecioklasiści i czwartoklasiści zaliczyli tor przeszkód. Uczniowie z klasy V i VI rywalizowali w konkurencji, w której musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się kijem hokejowym. A siódmoklasiści i ósmoklasiści walczyli o to, kto w wyścigu zbierze jak najwięcej piłeczek. Wszyscy poważnie podeszli do wykonywanych zadań i każdy starał się wypaść jak najlepiej. Po zmaganiach sportowych uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Ten mikołajkowy dzień minął w przyjemnej i radosnej atmosferze.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.