Ślubowanie pierwszoklasistów

29 października 2018r. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie w życiu uczniów klasy I. Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na początku apelu wychowawczyni klasy I pani Anna Chabros przywitała pierwszaków, ich rodziców i wszystkich przybyłych na tę uroczystość. Następnie obejrzeliśmy krótki film, w którym pierwszoklasiści wypowiadali się na temat szkoły, kolegów i swojej pani. Potem wykonywali zadania, które miały udowodnić, czy mogą uzyskać tytuł ucznia naszej szkoły. Pierwsza próba – próba śpiewu wypadła znakomicie. Kolejne zadania sprawdzające umiejętności matematyczne i polonistyczne zostały wykonane bezbłędnie. Pierwszoklasiści świetnie poradzili sobie także z pytaniami dotyczącymi ruchu drogowego, więc cały egzamin wypadł bardzo dobrze.Po części artystycznej nadszedł moment pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrym Polakiem, wzorowym uczniem, wspaniałym kolegą i dobrym dzieckiem. Potem aktu pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Brateus. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i tuby z łakociami. Niespodziankę dla najmłodszych przygotowali najstarsi, czyli ósmoklasiści. Ofiarowali pierwszoklasistom drobne upominki oraz obiecali im, że zawsze mogą liczyć na pomoc i przyjaźń całej szkolnej społeczności.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.