Jesienny rajd turystyczny

20 października 2018 r. odbył się kolejny rajd turystyczny organizowany przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”. Dla nas był on szczególny, ponieważ rozpoczęcie imprezy miało miejsce w Parsęcku przed naszą szkołą. Po uroczystym powitaniu uczestników przez komendanta rajdu wystąpił piątoklasista Alan, który przedstawił historię naszej szkoły. Potem udaliśmy się do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej. Mimo że w świątyni trwa remont, mogliśmy wejść do środka dzięki uprzejmości księdza proboszcza Piotra Domarosa. Potem wyruszyliśmy do źródeł Parsęty. Tam komendant rajdu, a zarazem przewodnik turystyczny przedstawił informacje na temat Parsęcka. Nasi uczniowie uzupełniali te informacje, gdyż historia Parsęcka jest im dobrze znana. Potem ruszyliśmy dalej. Minęliśmy Tarninę i doszliśmy do Szczecinka. Zakończenie rajdu miało miejsce w ogródku SAPiK-u. Tam było ognisko i konkursy. To był ostatni rajd w tym roku kalendarzowym, ale przecież już niedługo kolejny rok i następne piesze wyprawy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.