Czas zadumy i refleksji

Uroczystość Wszystkich Świętych przypada 1 listopada. Większość osób wybiera się tego dnia na cmentarze, by wspominać zmarłych. A ponieważ 1 listopada jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych, więc uczniowie z naszej szkoły zdecydowali wcześniej wybrać się na cmentarz w Parsęcku. Postanowili uporządkować opuszczone mogiły, o których nikt nie pamięta oraz odwiedzić groby osób związanych z naszą szkołą oraz z kościołem parafialnym. Na grobach postawili ozdobne stroiki oraz zapalili znicze, które mają przypominać o naszej pamięci.

,,Dzień Zaduszny” – Hanna Łochocka

Takie ciche, ciche święto,

Rozjarzone świeczkami,

Dzień, w którym serce pozdrawia,

Pamięta

Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście

Nad jesiennym, zadumanym światem,

Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,

Zmiotą z grobu liście,

położą kwiatek.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.