„TEATR KURTYNA” W NASZEJ SZKOLE

2 października w naszej szkole obejrzeliśmy spektakl zatytułowany ,,Niebezpieczna sieć”. Było to przedstawienie przygotowane przez aktorów  krakowskiego ,,Teatru Kurtyna”  dla uczniów klas IV- VIII. Sztuka poruszała problem zagrożeń związanych z Internetem. Główna bohaterka Zuza na jednym z wirtualnych for poznaje użytkownika, z którym się zaprzyjaźnia. Dziewczyna ufa mu, powierza swoje sekrety. Ma wrażenie, że znalazła osobę, która ją rozumie i myśli tak jak ona. Nową znajomość utrzymuje w tajemnicy przed rodzicami, a w szkole odsuwa się od rówieśników. Zuza nie zdaje sobie sprawy, że jest ofiarą internetowej przemocy. Dopiero kiedy decyduje się na spotkanie w rzeczywistym świecie, okazuje się, że internetowy przyjaciel nie jest tym, za którego się podawał. Dziewczyna zwraca się o pomoc do taty. Razem decydują o zgłoszeniu sprawy na policję i dzięki temu zostaje ujęty groźny przestępca. Spektakl był dobrym sposobem na przekazanie uczniom wiedzy o tym, jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy.  A wiedza ta została przekazana w sposób ciekawy i zabawny, więc przedstawienie bardzo się podobało.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.