SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

23 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku odbył się II Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii”. Aby wyłonić kandydatów z naszej szkoły do etapu powiatowego, nauczycielka języka polskiego Małgorzata Grondys  przeprowadziła szkolne eliminacje. Do konkursu powiatowego zakwalifikowały się dwie uczennice. W kategorii klas IV- V naszą szkołę reprezentowała  Alicja Mariańska z klasy V, a w kategorii klas VI- VII siódmoklasistka Wiktoria Bąk. Etap powiatowy konkursu polegał na napisaniu dyktanda obejmującego różnorodne zasady pisowni. Trzeba przyznać, że tekst dyktanda był trudny, więc tym bardziej cieszy sukces naszej uczennicy Alicji Mariańskiej z klasy V, która w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce. Piątoklasistka otrzymała piękne nagrody oraz dyplom. Podziękowania należą się też Wiktorii Bąk, która godnie reprezentowała naszą szkołę. Siódmoklasistka otrzymała dyplom za udział w konkursie oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów za rok w III edycji konkursu.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.