TYDZIEŃ KULTURY

Tydzień Kultury na stałe wpisał się w harmonogram szkolnych imprez. Jest to czas, w którym odbywa się wiele ciekawych inicjatyw. Tegoroczny Tydzień Kultury rozpoczęły warsztaty artystyczne, podczas których wykonano palmy. Kolejnym wydarzeniem był wyjazd do Szczecinka na przedstawienie teatralne. Uczniowie z klas I- III obejrzeli spektakl ,,Kuba i Buba”, a uczniowie z klas IV- VII mieli okazję zobaczyć inscenizację powieści Ferenca Molnara ,,Chłopcy z Placu Broni”. Przedstawienia, przygotowane przez krakowski Teatr Współczesny, bardzo się podobały. 21 marca razem z duetem, który stworzyli panowie Andrzej Prokopowicz i Andrzej Walczak, uczniowie przywitali wiosnę. Powitali ją podczas koncertu, przy dźwiękach muzyki  jazzowej. Tego dnia w szkole było wesoło i to nie tylko za sprawą muzyki. Tego dnia nastąpiła niezwykła zamiana ról. Uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele- uczniami. Trzeba przyznać, że niektórzy uczniowie świetnie wcielili się w swoje role. Być może wśród tych, którzy prowadzili lekcje, znajdują się przyszli poloniści, matematycy czy germaniści. A nauczyciele tego dnia znów mogli poczuć się dziećmi. Podczas Tygodnia Kultury odbyły się też konkursy. Uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością pięknego czytania i znajomością zasad polskiej ortografii. Zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny ,,Moja szkolna koleżanka, mój szkolny kolega”. Zespoły i wokaliści mieli okazję wystąpić w konkursie piosenki niemieckiej.

Atrakcji nie zabrakło także dla najmłodszych. W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty dotyczące zdrowego stylu życia przeprowadzone przez panią pedagog Agnieszkę Adamczyk. Po spotkaniu najmłodsi wybrali się na spacer. Wzięli ze sobą tabliczki, na których znajdowały się hasła zachęcające palaczy do zerwania z nałogiem.

Na zakończenie tego niezwykłego tygodnia przed szkolną publicznością wystąpiły uczennice z koła teatralnego. Przygotowały scenkę zatytułowaną ,,Katar Karola”. Podczas podsumowania wszystkich wydarzeń Tygodnia Kultury wręczono nagrody zwycięzcom konkursów.

Można mieć nadzieję, że kolejna edycja naszej szkolnej imprezy będzie równie atrakcyjna jak tegoroczna.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.