RAJD TURYSTYCZNY ,,WITAMY WIOSNĘ”

Miłośnicy pieszej turystyki z naszej szkoły już 18 marca przywitali wiosnę. Tego dnia  wzięliśmy udział w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez Wojskowe Koło PTTK ,,Wiarusy”.  Rozpoczęcie imprezy miało miejsce na osiedlu Zachód. Stamtąd wyruszyliśmy w pięciokilometrową trasę, która wiodła przez Lasek Zachodni, Sójcze Wzgórze i Trzesiekę.

Po drodze mieliśmy okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat umocnień Wału Pomorskiego,  mogliśmy też  podziwiać piękną okolicę. Spacer zakończył się  w SAPiK- u na ulicy Kilińskiego. Tam czekało na nas ognisko i poczęstunek. Wzięliśmy udział w konkursach i wielu z nas otrzymało nagrody za zwycięstwo w zawodach sprawnościowych.

Mimo niskiej temperatury i  dokuczliwego wiatru, który sprawił, że było zimno, rajd okazał się udaną imprezą. Nasi szkolni turyści chłodu się nie boją i pogoda nie powstrzyma ich przed udziałem w imprezach, które organizują ,,Wiarusy”. Informujemy, że następny rajd już 22 kwietnia. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą w dobrym towarzystwie i aktywnie spędzić czas wolny.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.