ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to czas wypełniony pracą i przygotowaniami do spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. Aby choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i poczuć atmosferę zbliżających się świąt, zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie. Uroczystość miała miejsce 19 grudnia. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili goście, wśród których byli: Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Zastępca Wójta Edyta Wieleba- Matyśniak, ksiądz proboszcz Piotr Domaros, radni, rodzice i mieszkańcy Parsęcka. Na początku spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Brateus, która podziękowała za przyjęcie naszego zaproszenia i życzyła wszystkim spokojnych i radosnych świąt. Potem przenieśliśmy się w czasie i obejrzeliśmy historię narodzenia Jezusa w Betlejem. Było to wspaniałe widowisko, ponieważ przedstawienie miało formę teatru lalek. Przed widzami pojawiły się kukiełki animowane przez uczennice ze szkolnego koła teatralnego. To było niezwykłe bożonarodzeniowe przedstawienie. Jasełka zostały ciepło przyjęte, a aktorki i pani Grażyna Adaśko, która przygotowała ten spektakl, zostały nagrodzone brawami. Po części artystycznej głos zabrali wójt Ryszard Jasionas i ksiądz proboszcz, którzy podzielili się z widzami swoimi refleksjami na temat Świąt Bożego Narodzenia i złożyli zebranym serdeczne życzenia, a pani Edyta Wieleba- Matyśniak wręczyła dzieciom słodkie upominki. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do szkolnej kawiarenki, w której próbowano pysznych ciast przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. W czasie spotkania można było też podziwiać piękne świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci, nauczycieli i rodziców.

Ta przedświąteczna impreza była chwilą wytchnienia od codziennego pośpiechu i pozwoliła poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.