WYCIECZKA DO SZCZECINA

23 listopada uczniowie z klas IV- VII, w ramach realizacji programu Bezpieczna +, pojechali do Szczecina. Pierwszą atrakcją wycieczki był spektakl w Teatrze Lalek ,,Pleciuga”. Uczniowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane  ,,Kim jestem”. To wesoła i wzruszająca opowieść o szukaniu swojego miejsca i akceptacji odmienności. Głównym bohaterem było Coś, które wędrując po różnych miejscach, szukało odpowiedzi na pytania, skąd pochodzi i kim jest.

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w lekcji teatralnej. To była niezwykła lekcja, którą poprowadził aktor. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat pracy w teatrze, poznali  różne rodzaje lalek teatralnych i tajniki ich animacji, a jedna z uczennic mogła przez chwilę poczuć się jak prawdziwa aktorka, ponieważ prowadzący zaprosił ją na scenę. Po tym niezwykle interesującym spotkaniu przyszedł czas na kolejną atrakcję, którą było zwiedzanie muzeum. Uczniowie udali się do zajezdni tramwajowej, w której mieści się Muzeum Techniki i Komunikacji, jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym. Tam oglądali autobusy, tramwaje,  motocykle, samochody. Ekspozycja zrobiła na nich ogromne wrażenie, a przed symulatorem tramwaju ustawiła się długa kolejka chętnych, którzy chcieli wcielić się w rolę motorniczego. Uczestnicy wycieczki mieli też okazję zobaczyć wystawę czasową ,,Po prostu rower”, na której zgromadzono ponad 50 jednośladów.

 Po tej niezwykłej lekcji historii nadszedł czas powrotu. Droga do domu minęła w wesołej atmosferze. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. Uczniowie przyznali, że z chęcią wróciliby do Szczecina jeszcze raz.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.