ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

26 października w naszej szkole był ważnym dniem dla szkolnej społeczności, a szczególnie ważnym dla dzieci z klasy I. Tego dnia odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Na uroczystość przybyli rodzice dzieci i ich bliscy. Na początku apelu Pani Dyrektor Dorota Brateus przywitała wszystkich serdecznie. Życzyła pierwszakom sukcesów w nauce i samych pięknych chwil w naszej szkole, a rodzicom wytrwałości i radości z dzieci. Potem przed publicznością wystąpili bohaterowie tego dnia. Na scenie wraz z uczniami pojawili się Pinokio  i Wróżka. Pierwszy chciał namówić dzieci do opuszczenia szkoły i udania się do Krainy Zabawy, a Wróżka rzuciła na uczniów zaklęcie. Udało się ją jednak przekonać, by odwołała czary. Zrobiła to pod warunkiem, że dzieci przejdą trudne próby. Uczniowie podjęli wyzwanie i po kolei wykonywali zadania. Musieli wykazać się umiejętnością śpiewania, recytacji oraz udowodnić, że potrafią tańczyć. Wszystkie zadania zostały przez nich wykonane bardzo dobrze, więc zasłużyli na tytuł ucznia. Po części artystycznej nastąpił moment ślubowania i pasowania. Wszystkie dzieci powtarzały słowa przysięgi, a następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Parsęcku. Po pasowaniu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyła im wychowawczyni Mariola Jasińska.

            Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci naszych pierwszaków i ich najbliższych. Rozpoczęcie nauki w szkole to ważny moment w życiu dzieci, a pierwsza szkolna uroczystość to wielkie przeżycie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.