ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA I SPRZĄTANIE ŚWIATA

Rozpoczął się nowy rok szkolny i nasza szkoła przystąpiła do realizacji zadań w ramach programu  ,,Bezpieczna +”. Pierwszym zaplanowanym działaniem było zorganizowanie 15 września Święta Pieczonego Ziemniaka, a ponieważ w tym samym czasie przeprowadzana jest akcja Sprzątania Świata, więc postanowiliśmy połączyć te dwa wydarzenia. Organizacją imprezy zajęło się szkolne koło LOP. Na początku odbył się apel, podczas którego wystąpili uczniowie z klasy IV.  Przygotowali oni informacje o Sprzątaniu Świata, o  początkach tej  akcji na świecie i w Polsce oraz zapoznali z celami tegorocznej kampanii. Potem  uczniowie obejrzeli przedstawienie, które  zachęcało do pozytywnych działań na rzecz środowiska. Po występie przeprowadzono konkurs o tematyce ekologicznej. Po części artystycznej poszliśmy sprzątać teren wokół szkoły. Potem spotkaliśmy się przy ognisku. 

Nie był to jednak koniec atrakcji zaplanowanych na ten dzień, bowiem bohaterem dalszej części imprezy okazał się ziemniak. Brzmi to może dziwnie, ale tak właśnie było. Na boisku szkolnym odbyły się  konkursy, w których główną rolę odgrywał ziemniak. Wybrano największy i najdziwniejszy kartofel. Układano obrazki z ziemniaków. Największą frajdą okazały się jednak wykopki, które polegały na odnalezieniu ziemniaków ukrytych na szkolnym boisku. W tej konkurencji najlepiej wypadli siódmoklasiści. Za udział w konkursach uczniowie otrzymali nagrody oraz słodkie upominki, które wprawiły wszystkich w dobry nastrój.

Pierwsze zadanie w ramach programu ,,Bezpieczna +” zostało zrealizowane, a przed nami kolejne działania. Już 23 września odbędzie się  rajd rowerowy. Na pewno będzie to ciekawa impreza.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.