NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PARSĘCKU

,,Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było lekturą podczas tegorocznego  Narodowego Czytania. Finał akcji odbywał się 2 września. Jednak tego dnia byliśmy jeszcze na wakacjach, więc postanowiliśmy, że nasze szkolne czytanie dramatu Wyspiańskiego odbędzie się 5 września. Nie mogliśmy przecież pominąć tego wydarzenia w naszej szkole, ponieważ chętnie uczestniczymy w akcjach, które promują czytelnictwo i przybliżają polską literaturę. I dlatego zgodnie z postanowieniem tego właśnie dnia nauczyciele przeczytali uczniom fragmenty ,,Wesela”.

Na początku spotkania pani Małgorzata Grondys, nauczycielka języka polskiego opowiedziała o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego oraz przedstawiła genezę utworu. Następnie nauczyciele odczytali wybrane sceny z pierwszego aktu dramatu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, a na koniec nagrodzili brawami czytających nauczycieli.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.