MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W PARSĘCKU

 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie włączyli się aktywnie w akcję Fundacji Ekologicznej ARKA polegającej na pisaniu listów dla Ziemi. W swoich listach zachęcali do ekologicznego stylu życia. Pisali o tym, jak dbać o środowisko naturalne i radzili, co robić, by Ziemia wciąż była piękna.  Uczniowie mieli też okazję wykonać prace plastyczne przedstawiające drzewa i napisać wiersze o przyrodzie. Wzięli też udział w konkursie ekologicznym. Drużyny reprezentujące klasę IV, V i VI wykazały się dużą wiedzą na temat przyrody. Dopiero po dogrywce wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna z klasy V w składzie: Jakub Gumienny, Katarzyna Kowalczyk, Malwina Zajączkowska i Daniel Biernacki. Na II miejscu uplasowali się szóstoklasiści – Wiktoria Bąk, Weronika Wrotkowska, Weronika Nieczaj, Damian Maciborski, a na III- reprezentacja klasy IV Aleksandra Giłka, Alicja Mariańska, Paweł Norkowski i Mariusz Nieczaj. Emocje towarzyszyły też zmaganiom w konkursie przyrodniczym dla klas I- III. W tej kategorii zwyciężyła drużyna: Jakub Gurzyński, Szymon Ziółkowski i Bartosz Sobol , II miejsce zajęli Michał Miszczuk, Bartosz Małek, Jakub Matwiejczuk , a trzecie – Oliwia Skowron, Patrycja Maciborska, Martyna Bugajska i Szymon Matwiejczuk.

Podczas tego kwietniowego święta nie zabrakło akcji sprzątania. Wszyscy, od dzieci z oddziału przedszkolnego do szóstoklasistów, aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu  okolicy. Po pracy spotkaliśmy się przy ognisku.

Różne wydarzenia związane z Dniem Ziemi sprawiają, że temat ekologii nie jest uczniom obcy i wiedzą, jak dbać o Matkę Ziemię, by wciąż była piękna.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.