GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,, POEZJA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

28 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,,Poezja jest dobra na wszystko”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Szczecinek. Wystąpili recytatorzy z Turowa, Wierzchowa, Sporego, Gwdy Wielkiej, Żółtnicy i Parsęcka. Uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych: uczniowie z klas I- III oraz uczniowie z klas IV- VI. Każdą szkołę reprezentowało po dwóch uczestników w każdej kategorii wiekowej. Prezentacje były oceniane przez jury, w skład którego weszły panie: Krystyna Mazur, Jolanta Warzecha, Anna Jarosz, Renata Skowron i Maryla Barys. Uczniowie recytowali dowolnie wybrane przez siebie wiersze. Ich występy bardzo się podobały, więc jury miało trudne zadanie, by wybrać najlepszych. Po dokonaniu oceny ogłoszono wyniki.

W kategorii klas I- III zwyciężyła Karolina Kolak z Żółtnicy. Przyznano dwa drugie miejsca dla Roksany Zięby z Turowa i Jakuba Zduńczyka z Gwdy Wielkiej. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Skowron z Parsęcka. Wyróżniono także występ Pauliny Łodyń ze Sporego. W kategorii klas IV- VI I miejsce zajęła uczennica ze Sporego Martyna Kulikowska. Drugie miejsce przypadło także recytatorce ze Sporego – Wiktorii Wojtaszewskiej. Trzecie miejsce przyznano Malwinie Zajączkowskiej z Parsęcka. W tej kategorii wiekowej wręczono dwa wyróżnienia. Zdobyły je Julia Goszczyńska z Turowa i Katarzyna Kowalczyk z Parsęcka. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody, ufundowane przez Gminę Szczecinek, wręczyły recytatorom Zastępca Wójta Edyta Wieleba – Matyśniak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parsęcku Dorota Brateus.

Konkurs recytatorski to dobra forma upowszechniania kultury żywego słowa oraz popularyzacji poezji wśród dzieci i młodzieży. To też świetna okazji do integracji dzieci z terenu Gminy Szczecinek.    

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.