Z WIZYTĄ W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA- INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Od marca do czerwca 2017 roku w naszej szkole będzie realizowana innowacja pedagogicznej ,,Z wizytą w świecie baśni Andersena” opracowana przez panie: Mariolę Jasińską, Grażynę Adaśko, Dorotę Brateus i Małgorzatę Grondys. Uczestniczyć w niej będą uczniowie z klas I- IV, którzy biorą udział w zajęciach koła czytelniczego, plastycznego i teatralnego. Główne cele innowacji to: poprawa stanu czytelnictwa w szkole, popularyzacja literatury dziecięcej, wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku obcowania z książką,  rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci, odkrywanie talentów, rozwijanie pasji uczniów, kreatywności i wyobraźni oraz integracja grupy rówieśniczej.

W ramach innowacji zaplanowano wiele ciekawych zadań, np. wspólne czytanie baśni Andersena, wykonywanie ilustracji do poznanych tekstów, konkurs dla znawców baśni czy przygotowanie przedstawienia teatralnego na podstawie wybranego utworu. Na szkolnym korytarzu jest już gazetka z informacjami na temat życia i twórczości duńskiego bajkopisarza. Na początku marca uczniowie biorący udział w innowacji udali się z wizytą do biblioteki. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom baśnie Andersena dostępne w księgozbiorze bibliotecznym. Na zajęciach koła czytelniczego uczniowie przeczytali pierwsze utwory, a uczestnicy zajęć plastycznych  wykonali ilustracje. Całej szkolnej społeczności została także przedstawiona prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Andersena.

Mamy nadzieję, że dzięki ,,Wizycie w świecie baśni Andersena” dzieci polubią książki i w wolnym czasie z chęcią sięgną po następne lektury.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.