ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W SZKOLE W PARSĘCKU

Grudzień to tradycyjny okres wigilijnych spotkań i wspólnego kolędowania. Takie spotkanie miało miejsce 15 grudnia w Szkole Podstawowej w Parsęcku. Tego dnia szkołę odwiedzili goście, wśród których byli Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Zastępca Wójta Edyta Wieleba- Matyśniak, rodzice, mieszkańcy Parsęcka. Na początku spotkania pani Dyrektor Dorota Brateus przywitała serdecznie wszystkich zebranych i podziękowała za przyjęcie zaproszenia na naszą uroczystość. Potem obejrzeliśmy jasełka. Uczniowie, przygotowani przez Panią Grażynę Adaśko, zaprosili widzów na przedstawienie przy żłóbku betlejemskim. Sztuka oparta była na ciekawym pomyśle. Wydarzenia rozgrywały się w szkole, w której dzieci bawiły się w jasełka. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Chrystusa, ale czasy dawne przeplatały się z życiem współczesnym uczniów. A ponieważ słowo połączono z pięknymi kolędami, jasełka wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.
Po części artystycznej głos zabrał wójt Ryszard Jasionas, który złożył dzieciom oraz dorosłym świąteczne życzenia i podarował uczniom słodkie upominki. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do szkolnej kawiarenki, w której można było spróbować pysznych ciast przygotowanych na tę uroczystość przez rodziców naszych uczniów. W czasie spotkania można było też podziwiać i kupić piękne świąteczne prace wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Bardzo podobały się bombki, ozdoby świąteczne i stroiki.
To przedświąteczne spotkanie było chwilą wytchnienia od codziennego pośpiechu i zabiegania. Pozwoliło też poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do Galerii.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.