Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Parsęcku

10 listopada w Szkole Podstawowej w Parsęcku odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel rozpoczęto odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Potem w części artystycznej wystąpiły uczennice klasy V przygotowane przez Panią Małgorzatę Grondys. Dziewczęta przedstawiły prezentację, w której znalazło się to, co kojarzy się z Polską i patriotyzmem. Były symbole narodowe, pieśni patriotyczne, ważne postacie i wydarzenia związane z drogą Polaków do odzyskania niepodległości. Ta prezentacja była dla uczniów ważną lekcją historii. Po występie uczennic rozpoczął się I Szkolny Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Wcześniej każda klasa miała możliwość wyboru utworu i przygotowania się do występu. Przegląd rozpoczęła zerówka, która wspaniale zaśpiewała piosenkę ,,Płynie Wisła, płynie”. Po najmłodszych prezentowały się kolejne klasy. Usłyszeliśmy między innymi ,,Piechotę”, ,, O mój rozmarynie”, ,,Przybyli ułani”. Wszystkie występy bardzo się podobały i uczniowie otrzymali gromkie brawa. O dobrej zabawie świadczy fakt, ze publiczność chętnie śpiewała z występującymi.
Po części muzycznej wręczono nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie literackim na wiersz o ojczyźnie i konkursie plastycznym ,,Ojczyzna mała i duża.”
Uroczystość bardzo się wszystkim podobała, a przegląd pieśni i piosenek patriotycznych na pewno na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.