DZIEŃ NAUCZYCIELA

Uczniowie ze szkoły w Parsęcku pamiętali, że 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji postanowili przygotować swoim nauczycielom niespodziankę. Głównymi organizatorami byli uczniowie z klasy III z wychowawczynią Panią Dorotą Brateus oraz

samorząd uczniowski z opiekunem Panią Małgorzatą Grondys. Wiadomo, że apel, podczas którego piosenkami i wierszami podziękuje się nauczycielom za ich pracę, to dobry pomysł. Organizatorzy postanowili jednak, że w tym roku odejdą od tej tradycji i zaproponują nauczycielom wspólną zabawę. Zaczęło się całkiem zwyczajnie, czyli piosenka i wiersz, a potem nauczyciele otrzymali bilety i zaproszenie do wspólnej podróży w nieznane krainy. Lekko stremowani pedagodzy i pracownicy szkoły ( nie wiedzieli bowiem co ich czeka) udali się w podróż. Zatrzymywali się na różnych stacjach. A ci, którzy mieli bilety do określonej stacji, wysiadali na niej i wykonywali zadania. Na kolejnych przystankach podróżujący niezwykłym pociągiem musieli wykazać się umiejętnościami sportowymi, artystycznymi. Nie zabrakło również zagadek matematycznych i polonistycznych. Na zakończenie wszyscy musieli wypić sok z cytryny. Zadania zostały wykonane i uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni brawami. Wspólna zabawa na pewno na długo pozostanie w pamięci i jeszcze nieraz wywoła uśmiech na twarzy na wspomnienie tych zabawnych chwil.

            Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Brateus. Podziękowała pedagogom za ich  zaangażowanie, życzyła sukcesów i wytrwałości w pracy Następnie wręczyła nagrody nauczycielom. W tym roku wyróżnieni zostali: Zofia Konieczna, Grażyna Adasko, Zofia Kosakowska, Joanna Wajda, Jacek Słowiński, Krystyna Cebulska i Michał Wilchowski. Nagrodą Wójta Gminy Szczecinek została uhonorowana Pani Mariola Jasińska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.